برخورد قهری با دستفروشان راه‌حل مناسبی نیست
کد خبر: 963987
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042mB
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
عضو شورای اسلامی شهر تبریز
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: حل موضوع دستفروشان با برخوردهای قهری امکان‌پذیر نیست.

محرم محمدزاده  در صد و سی و یکمین جلسه علنی شورا در خصوص ساماندهی و راهکارای اجرایی دستفروشان و اقدامات انجام شده با اشاره به اینکه حل موضوع دست فروشان با برخوردهای قهری امکان‌پذیر نیست، اظهار داشت: از اولین روزهای آغاز شورای پنجم موضوع ساخت بازارهای شب و روز را مطرح کردیم.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه گفت: شهرداری تبریز با الگو برداری از دیگر شهرها می‌تواند به اجرای این بازارها بپردازد. 

محمدزاده افزود: جمع آوری دستفروشان نتیجه مثبتی به بار نیاورده و عاملی برای بیکاری این افراد شده است.

این عضو شورای شهر تبریز ضمن اعلام اینکه شهرداری تبریز مکان‌های بسیاری برای اسکان دادن به دستفروشان دارند گفت: متاسفانه این زمین‌ها توسط مدیران املاک پنهان شده است.

محمدزاده، الگو برداری از روش‌های موفق در شهرهای دیگر را راه‌حلی مناسب برای ساماندهی وضعیت فعلی دستفروشان دانست.

عبدالله تقی‌پور دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز با اشاره به اینکه معضل دستفروشی در تمام شهرهای بزرگ و کوچک دنیا وجود دارد،گفت: باید از کشورهای موفق در این راستا الگوبرداری کرده و گامی سیستماتیک برای حل این موضوع برداریم.

وی، با گلایه از اینکه هنوز احداث 10 بازارچه در مناطق شهرداری تبریز اجرایی نشده است، تاکید کرد: خبرهایی که به گوش ما می‌رسد  نشان از عدم هماهنگی مناطق با سازمان میادین دارد.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز، دستفروشان را افرادی شرافتمند دانست و گفت: این عزیزان تنها قصد تامین معاش خانواده خود از طریق راهی حلال را دارند و تنها راهکار این امر ایجاد بازارهای مختلف و اسکان دادن به آنها است.

تقی‌پور،هرگونه برخورد قهری در این راستا را نادرست دانسته و گفت: ساماندهی وانت بارها تجربه ای موفق در این حوزه است و موضوع دستفروشان و احداث بازارچه ها نیز با ورود مستقیم خود شهردار باید بررسی شود.

برچسب ها: عضو ، شورای شهر ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار