جفا در حقوق کارگران
کد خبر: 963982
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042m6
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
چگونه برخی از فرزندان مدیران در شهرداری تبریز تغییر قرارداد می‌دهند؟!
عضو شورای اسلامی شهر تبریز با انتقاد از تبعیض در تبدیل قراردادها در شهرداری گفت: اگر مجوز نیست چگونه برخی از فرزندان مدیران تغییر قرارداد می‌دهند؟!

محرم محمدزاده  در جلسه شورای شهر تبریز در خصوص شرکت همشهری اظهار داشت: با بررسی شهرهای دیگر متوجه شدیم برخی از شهرها بسیاری از کارکنان به صورت قرارداد مشترک با شهرداری اقدام کرده‌اند.

وی گفت: در تبریز این موضوع با توجیه نبود مجوز منتفی می‌شود اما مسئله اینجاست که اگر مجوز نیست چگونه برخی از فرزندان مدیران تغییر قرارداد می‌دهند؟!

محمدزاده افزود: موضوع خود شرکت نیست و بحث ساختار این شرکت است و در این میان تغییر قرارداد کارکنان تامین نیرو به کار معین اصلی‌ترین بحث است که نباید فراموش شود.

کریم صادق زاده، رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز در بررسی موضوع شرکت همشهری در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: حذف شرکت‌های پیمانکاری جزو اختیارات مجلس است و با توجه به تلاش‌های انجام شده به حول قوه الهی و تلاش‌های انجام یافته، طرح عقد قرارداد مستقیم با نیروهای انسانی در واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی و اداری در کمسیون اجتماعی مجلس به همت فراکسیون کارگری مجلس تصویب و نهایی شده و به زودی در صحن‌ مجلس مطرح‌ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کارکنان و‌ کارگران با تقویب این لایحه از سوی کمیسیون اجتماعی از وضعیت مطلوبی برخوردار خواهند بود.

رئیس فراکسیون‌کارگری شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه شورای شهر در جایگاه پاسخگویی واقع شده است و باید برای مردم پاسخگو باشد و به مشکلاتشان رسیدگی شود، اذعان کرد: اعضاء شورای اسلامی شهر باید نظارت کنند و برای رفع مشکلات اقدام کنند و این موضوع از جمله وظایف ماست.

وی گفت: تجربه نشان داده است که از شرکت‌های خدماتی کسی بهره نبرده و در حق کارگران جفاهای بسیاری کرده‌اند.

صادق زاده در ادامه خاطر نشان کرد: فعالیت‌های شرکت همشهری با توجه به اینکه جایگزین مناسبی ندارند بهترین انتخاب است و بازگرداندن قرارداد های کارکنان شهرداری به کار معین نیز از اولویت های انتخاب ماست که نیاز به تصمیم جمعی و مسوولان اجرایی دارد که در این راستا هم تلاش می‌کنیم.

وی‌ همچنین گفت: ان‌شاءالله تصمیمی جدی بگیریم،پس از بررسی‌های مختلف تمدید حضور این شرکت از گزینه‌های مناسب و به نفع کارگران و کارکنان است.

در پایان غلامحسین مسعودی‌ریحان با انتقاد از اینکه شورا نباید موضوع همشهری را به صحن علنی ارجاع می‌داد، گفت: این شرکت از شوراهای گذشته مجوز فعالیت داشته و دارد،تصمیم‌گیری برای فعالیت شرکت همشهری از حیطه کاری شورای شهر خارج است.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنم به شهرداری مجوز داده شود تا برابر مقررات و ضوابط اقدام کند.

فعالیت شرکت تعاونی همشهری با رای اعضای شورا به مدت ۳ ماه تا پایان شهریور ماه تمدید شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار