علت آتش‌سوزی در میدان حسن آباد مشخص شد
کد خبر: 962899
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Ud
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
زهرا صدر اعظم نوری، عضو شورای شهر تهران درباره علت آنش سوزی میدان حسن آباد توضیحاتی داد.

سرویس جامعه جوان آنلاین: زهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به حادثه آتش‌سوزی میدان حسن آباد گفت: تذکر من مربوط به حادثه میدان حسن آباد است و شهرداری مناطق ۱۱ و ۱۲، اصناف و سازمان میراث فرهنگی را مخاطب تذکر خودم قرار می‌دهم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به شروع آتش سوزی از انبار یراب آلاد گفت: با توجه به وقوع آتش سوزی در انبار یراق آلات که در چهارشنبه شب هفته گذشته اتفاق افتاد نشان از عدم توجه به ضوابط و قانون‌های این بخش است.

صدر اعظم نوری ضمن تشکر از ایثارگران آتش‌نشانی گفت: با مدیریت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی آتش در میدان حسن آباد خاموش شد و این خسارات مالی و معنوی زیادی به میدان وارد شد.

او با اشاره به آمار آتش سوزی در سال ۹۷ گفت: با توجه به آمار سازمان آتش نشانی در سال ۹۷، ۷۳۶ مورد اطفاء حریق در انبار‌ها و مراکز تجاری صورت گرفته که این آمار نشان می‌دهد ۱۲ درصد حریق‌ها در این حوزه بوده است.

نوری با اشاره به تغییر کاربری میدان حسن آباد گفت: ملک مذکور به علت تغییر کاربری خط پذیر و باعث شد هفته گذشته ضمن تحمیل خسارت مالی بخشی از هویت تاریخی پایتخت نیز از بین برود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر اجرای قوانین بالادستی گفت: ضروری می‌دانم از قوانین بالادستی برای ایمنی ساختمان‌هایی که انبار صنفی شده‌اند استفاده کرد و لازم است ساز و کار مشترکی بین اتاق اصناف، آتش نشانی و شهرداری برای تمدید جواز صنفی در نظر گرفت و صدور یا تمدید جواز صنفی را به دارا بودن تاییدیه ایمنی ساختمانی منوط کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار