ساخت ۴۰۰هزار واحد مسکونی طی ۲ سال آینده
کد خبر: 962854
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Tu
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
معاون وزیر راه با اعلام مراحل تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر افزود: بر اساس طرح وزارت راه و شهرسازی قرار است امسال و سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه ساخته شود.
سرویس اقتصادی جوان‌آنلاین: حبیب‌الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید در برنامه تیتر امشب با اشاره به جلسه شنبه مدیران ارشد در حوزه مسکن با رئیس جمهور گفت: دستگا‌های موثر در ساخت مسکن در این جلسه، تحلیلی از بازار مسکن ارائه و راهکار‌های کلانی متناسب با آن مطرح کردند.
او افزود: اجرای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در رونق شهر‌های جدید تأثیر بسیاری داشته است.
طاهرخانی ادامه داد: بر اساس طرح وزارت راه و شهرسازی قرار است امسال و سال آینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه ساخته شود.
سهم شهر‌های جدید از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی است و شرکت بازآفرینی شهری ایران و بنیاد مسکن به ترتیب متولی ساخت ۱۰۰ هزار مسکن در بافت‌های فرسوده و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت هستند.
او گفت: همچنین با تکمیل، تحویل و فروش اقساطی واحد‌های باقیمانده مسکن مهر که حدود ۵۰۰ هزار واحد است و ۴۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در قالب طرح اقدام ملی این طرح تکمیل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه حجم کمی از مراحل تکمیل ۵۰۰ هزار واحد باقی مانده است، تاکید کرد: این واحد‌ها بالای ۷۰ درصد پیشرفت داشته و تمرکز اصلی بر تکمیل زیر ساخت هاست.
طاهرخانی افزود: تاکید رئیس جمهور بر تکمیل زیرساخت‌ها بود که بر این اساس می‌توانیم امیدوار باشیم حجم بالایی از این مسکن تا پایان سال تکمیل و عرضه شود.
معاون وزیر راه با بیان اینکه برنامه اقدام ملی سه وجه دارد، افزود: یک بخش مربوط به بازافرینی شهری از محل صندوق توسعه ملی است. بخش دیگر به منابع تامین در بخش بنیاد مسکن و حوزه شهر‌های جدید مرتبط است که تامین تسهیلات با نرخ‌های معمول از مباحث مهم جلسه یادشده و تاکید رئیس جمهور بر آن بود.
او گفت: بر این اساس سهم مسکن از تسهیلات اعطایی بانک‌ها متناسب نبوده و باید نرخ اعطایی به تسهیلات مسکن به ۲۰ درصد برسد.
طاهرخانی افزود: برنامه شرکت عمران شهر‌های جدید ایران در سال ۹۸ تکمیل مسکن مهر با تمام زیرساخت‌های مورد نیاز آن است. ما مسکن مهر را به صورت محیط مسکونی مناسبی تحویل مردم خواهیم داد.
معاون عمرانی وزیر کشور نیز گفت: تحرک در بازار مسکن وابسته به تامین مالی و به جریان انداختن پروانه ساخت و مجوز‌ها است.
مهدی جمالی‌نژاد افزود: بازار مسکن عامل مهمی در راه اندازی مناسبات مالی دیگر و رشد اقتصادی در جامعه است.
او به نقش شهرداری‌ها در ساخت مسکن ارزان قیمت اشاره و خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها برای تشویق ساخت و ساز می‌توانند پروانه ساخت رایگان بدهند و بر این اساس، باید در پی راهکار‌های جدیدی بود تا ساخت و ساز‌ها رونق یابد.
او به تامین زمین برای ساخت مسکن امید اشاره کرد و گفت: اگر واگذاری زمین برای ساخت این نوع مسکن از طریق دستگاه‌ها صورت بگیرد ساخت مسکن امید تسریع خواهد یافت.
معاون عمرانی وزیر کشور درباره تامین مسکن برای کارمندان دولت گفت: جمع آوری سرمایه‌های خرد مردم و کارمندان در جلسه امروز مورد بحث قرار گرفت و بخشی از تصمیم گیری‌ها به تامین مسکن این قشر مرتبط می‌شود.
مهدی جمالی‌نژاد به مشکلات ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده شهری اشاره کرد و افزود: بسته‌های تشویقی بانکی و امتیاز‌های شهرداری‌ها برای ساخت هسته‌های مرکزی شهری در نظر گرفته شده است.
مهدیان معاون بنیاد مسکن نیز از افزایش تسهیلات ساخت واحد‌های مسکونی روستایی به ۴۰ میلیون تومان خبر داد و گفت:
پرداخت این تسهیلات به تمامی استان‌ها ابلاغ شده است و تا کنون بیش از ۱۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی برای دریافت این تسهیلات قرارداد منعقد کرده اند ۶۰ هزار واحد شهری تا پایان سال تحویل متقاضیان می‌شود.
منبع: تسنيم
برچسب ها: مسکن
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار