معاون وزیر از آغاز ساخت ۵۷ هزار مسکن خبر داد
کد خبر: 962769
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042SX
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جلسه مسؤولان بخش مسکن با رئیس‌جمهور ۳ ساعت به طول انجامید، گفت: ساخت ۵۷ هزار و ۸ واحد مسکونی در طرح اقدام ملی آغاز شده است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: سید مازیار حسینی در بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه یک در خصوص جلسه امروز مسئولان بخش مسکن و وزیر راه و شهرسازی با رئیس‌جمهور گفت: این جلسه سه ساعت به طول انجامید که به طور مفصل راجع به مسکن بحث شد و در آن سه سرفصلی اصلی مورد بحث و گزارش قرار گرفت.

وی افزود: اولین سرفصل که موضوع اصلی جلسه بود این بود که مسائل مرتبط با اقتصاد کلان مسکن و روند ۲۰ سال گذشته به خصوص چند سال اخیر بخش مسکن به رئیس‌جمهور گزارش داده شد تا بتوانیم سیاست‌گذاری بخش مسکن را به خوبی پیاده کنیم.

 آغاز ساخت ۵۷ هزار مسکن در قالب طرح اقدام ملی

حسینی ادامه داد: بحث بعدی این جلسه که در حوزه کاری و عملیاتی وزارت راه و شهرسازی بود، طرح اقدام ملی است که بر اساس آن قرار است ۴۰۰ هزار مسکن احداث شود؛ در این باره بحث شد که در نهایت در گزارشی که ارائه شد مشخص شد تا الان ۵۷ هزار و ۸ واحد مسکونی در طرح اقدام ملی شروع شده است و به زودی نیز برای آغاز ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی با حضور مسئولان ارشد کشور آغاز خواهد شد.

* ۱۱۲ هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شد

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تکمیل و راه‌اندازی مسکن مهر بحث دیگر این جلسه بود، گفت: ۱۶۵ هزار واحد مسکن مهر که نیازمند انشعابات آب و برق بودند با همکاری وزارت نیرو وارد مدار شدند و بخش عمده‌ای از مسکن مهر که مورد تقاضای مردم است در مدار مصرف قرار گرفت.

به گفته وی ۱۱۲ هزار واحد مسکن اخیرا تحویل داده شد؛ بنابراین در حال رفتن به سمت بستن پرونده مسکن مهر هستیم.

حسینی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن نیز ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستا‌ها را برعهده دارد، گفت: ۴۰۰ هزار مسکن مهر در طرح اقدام ملی، ۵۰۰ هزار مسکن مهر و ۲۰۰ هزار مسکن روستایی می‌تواند جریان‌سازی خوبی در تولید مسکن در سراسر کشور ایجاد کند.
منبع: فارس
برچسب ها: مسکن
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار