تفریح اراذل با خفت‌گیری دانشجوی شریف!
کد خبر: 959622
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041dm
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
با وجود پیگیری‌هایی برای ایجاد امنیت در مسیر دانشگاه شریف، اما اتفاقات هفته گذشته نشان داد که همچنان ماجرای زورگیری از دانشجویان این دانشگاه در خیابان‌های اطراف دانشگاه ادامه دارد.
دلارام عبدزاده
سرویس دانشگاه جوان آنلاین: با وجود پیگیری‌هایی برای ایجاد امنیت در مسیر دانشگاه شریف، اما اتفاقات هفته گذشته نشان داد که همچنان ماجرای زورگیری از دانشجویان این دانشگاه در خیابان‌های اطراف دانشگاه ادامه دارد.
یکی از دانشجویان دانشگاه شریف نقل کرده که «هفته گذشته یکی از دانشجو‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خیابان آزادی دچار خفت‌گیری می‌شود. نکته قابل تأمل این ماجرا البته قصد و نیت خفت‌گیرهاست که قبل از هرگونه درخواست یا صحبتی شروع به ضربه زدن با قمه به سر دانشجو کرده و هدف‌شان بیشتر تفریح بوده تا دزدی.»

ماجرا در حال پیگیری است

این دانشجو با بیان اینکه چهار نفر که سوار بر دو موتورسیکلت بودند، شروع کردند به زدن من، افزود: «یکی از آن‌ها به صورت پیوسته با قمه به سر من ضربه می‌زد. با لباس خونین و حالت سرگیجه و دردی که در سر و پا‌ها و صورت احساس می‌کردم، خودم را بلند کردم و به سمت درمانگاه یادگار راه افتادم. در درمانگاه دانشگاه باند روی بخیه‌های سرم را عوض کردند. بعد از آن به حراست در اصلی مراجعه کردم و موضوع را برایشان توضیح دادم و اظهارنامه را تکمیل کردم. بعد از امتحان هم به حراست دانشگاه رفتم و صحبت کردم و قرار شد ماجرا را با همکاری نیروی انتظامی پیگیری کنند.»

دانشگاه صنعتی شریف با جمعیت دانشجویی حدود ۸ هزار نفر دارای بیش از ۳۱۰۰ دانشجوی خوابگاهی است که حدود ۲۵۰۰ نفر آن‌ها دانشجویان دختر هستند.
دانشگاه صنعتی شریف دارای هشت مجتمع خوابگاهی است که در حومه دانشگاه و محدوده محله طرشت پراکنده هستند، کوچه پس‌کوچه‌های قدیمی طرشت و درختانی که بر خیابان‌های آن سایه افکنده، برای دانشجویان خوابگاهی دانشگاه شریف خاطرات بسیاری دارد، خاطراتی که خالی از تلخی هم نبود.

اعتراض در قالب پویش

در تازه‌ترین مورد، دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در اعتراض به مسائل صنفی و رفاهی و همچنین حفظ امنیت اطراف دانشگاه با ۲ هزار و ۴۰۰ امضا پویش «امنیت نداریم» را راه انداختند. شورای صنفی دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در کانال تلگرامی خود ضمن حمایت از این پویش دانشجویی از ریاست دانشگاه خواسته در اسرع وقت برای رسیدگی به مطالبات دانشجویان اقدام شود. حسین محب‌زاده مسئول شورای صنفی دانشجویی در این زمینه گفت: شورای صنفی بار دیگر بر دو مطالبه مهم دانشجویی تأکید دارد که از جمله پیگیری معضل امنیت اطراف دانشگاه شریف و خوابگاه‌ها و همچنین برقراری سرویس حمل‌ونقل از دانشگاه به خوابگاه‌ها و نقاط پرتردد مانند میدان آزادی، مترو‌های اطراف دانشگاه و... و برعکس است که باید موردتوجه مسئولان عالی قرار بگیرد.»
بر این اساس حدود ۲ هزار و ۴۰۰ دانشجو با امضای نامه‌ای خطاب به رئیس دانشگاه صنعتی شریف خواستار رسیدگی به معضل ناامنی اطراف دانشگاه و خوابگاه‌ها شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار