توسعه گردشگری نباید منجر به بی‌حرمتی به ارزش‌ها شود
کد خبر: 957627
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00417b
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برخی به دنبال ایجاد جوی در مناطق گردشگری کشور برای قبح شکنی و هنجارشکنی هستند از مراجع قضائی خواستار برخورد با هنجارشکنان سد لفور شد.

زهرا ساعی، با ابراز تاسف از هنجارشکنی در سد لفور با بیان اینکه توسعه گردشگری و صنعت توریسم نباید منجر به  بی حرمتی به ارزش ها شود، اظهار داشت: تمام افراد باید مقید به  حفظ ارزش‌های دینی و اسلامی باشند.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت  حفظ و رعایت هنجارها، افزود: ایران کشوری اسلامی و دینی است و منافاتی ندارد افراد در عین حال که پوشش مناسب دارند به گشت و گذار تفریح و شادی بپردازند و  تاکنون نیز به این صورت بوده است.

 وی ادامه داد: حتی الزاماتی برای توریست  خارجی پیش بینی شده و تاکنون اصول و هنجارها رعایت شده بنابراین به صورت جدی نیاز است مراجع قضائی مانند نیروی انتظامی، دستگاه قضا و دادستانی ورود جدی به این موضوع داشته باشند و با هنجارشکنان با قاطعیت برخورد کنند.

 نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم  یادآور شد: در برخی موارد چنین اقداماتی هدایت شده بوده و برخی به دنبال ایجاد جوی در  مناطق گردشگری کشور برای قبح شکنی و هنجارشکنی هستند و نباید اجازه چنین اقداماتی به آنها داده شود.

 ساعی افزود:  قبح برخی مسائل نباید در کشور ریخته شود؛  مردم مناطق  گردشگرپذیر و ساحلی دوست دارند امنیت اجتماعی، فرهنگ، آداب و رسومشان حفظ شود و تمایل ندارند فرهنگ بومی و تربیت فرزندشان با مشاهده چنین هنجارشکنی هایی دچار خدشه شده و آسیب ببیند.

 وی ادامه داد:  به صورت جدی می‌طلبد مراجع قضائی سریع تر به موضوع  هنجارشکنی در سد لفور رسیدگی کند و نباید از کنار این دست موضوعات به سادگی گذشت؛  در این رابطه گشت و گذار نباید منجر به ایجاد  قانون شکنی و هنجارشکنی شود به ویژه اینکه در کشوری اسلامی زندگی می کنیم متاسفانه این هنجارشکنی در عید سعید فطر که عید دینی و شرعی ما است  و بعد از 30 روز  ترک محرمات و  انجام واجبات را داشتیم اتفاق افتاده و به طور قطع رسانه های بیگانه به برخی از این هنجار شکنی خط می‌دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: ما جامعه‌ای هستیم که الگوها و فرهنگ های مختص به خود را داریم  و خانواده‌ها نیز خواستار رعایت امنیت اجتماعی و هنجارها هستند و و اگر افرادی می خواهند با شکل و  شمایل دیگری و با برداشتن حجاب  هنجار شکنی و تصاویر خود را در فضای مجازی منتشر کنند به هیچ وجه جامعه اسلامی ما چنین رفتارهایی را بر نمی‌تابد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار