کارآمدی دولت فرقی با گذشته نکرده است
کد خبر: 956097
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040iv
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
روحانی در دیدار برخی شخصیت‌های حوزوی:
حسن روحانی در دیدار با تعدادی از روحانیون دولت اول خود را کارآمد دانست که توانسته تورم را مهار کند و رشد اقتصادی را افزایش دهد و تأکید کرد: هنوز هم همان دولت هستیم و کارآمدی ما فرقی نکرده است.
سرویس سیاسی جوان آنلاين: حسن روحانی در دیدار با تعدادی از روحانیون دولت اول خود را کارآمد دانست که توانسته تورم را مهار کند و رشد اقتصادی را افزایش دهد و تأکید کرد: هنوز هم همان دولت هستیم و کارآمدی ما فرقی نکرده است. او از رسیدگی بیشتر به اقشار آسیب‌پذیر و خودکفایی در تولید کالا‌های اساسی گفت و از اینکه مشکلات به دلیل تحریم‌هاست و دولت نیاز به اختیارات ویژه دارد. او در عین حال گفت که گرچه حامی مذاکره است، اما در شرایط کنونی از آن دفاع نمی‌کند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی دوشنبه شب در دیدار با جمعی از علما و شخصیت‌های حوزوی اظهار داشت: روحانیت همواره برای منافع ملی دنیای اسلام، نقش پیشتاز و مبارز داشته است و این نقش و مبارزه با استعمار و استثمار از زمان شیرازی بزرگ، مبارزه علمای نجف با استعمار انگلیس و علما و فضلای ایران در مشروطه و نهضت اسلامی، بسیار اساسی بوده است.

یکی از اقدامات دولت این است که جمهوری اسلامی آغازگر تنش نبود

رئیس‌جمهور با اشاره به شرایط پیچیده کنونی تأکید کرد: کسانی در کاخ سفید هستند که طی ۴۰ سال گذشته همیشه علیه جمهوری اسلامی ایران و نظام اسلامی عمل می‌کردند و راه مقابله با کشور ما را فشار و جنگ می‌دانستند و امروز همه این افراد در کاخ سفید یکجا جمع شده‌اند.

روحانی با تأکید بر اینکه خوشبختانه مردم باور دارند که در این برخورد و تنش ما آغازگر نبودیم، افزود: دشمن همواره به دنبال این بود که ما آغازگر باشیم و یکی از اقداماتی که از این دولت در تاریخ ثبت خواهد شد، همین مهم است که جمهوری اسلامی ایران آغازگر تنش نبود، البته برخی نیز در کشور با استدلال و دلایلی به دنبال این بودند که ما از برجام خارج شویم و ایستادگی در این زمینه هم کار سختی بود. رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه اگر با تحریک‌های امریکا از برجام خارج می‌شدیم، امروز دفاع از اقدامات دولت در برابر مردم بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر بود، افزود: در چنین فضایی علاوه بر امریکا جهان و سازمان ملل نیز تحریم‌هایی را علیه کشورمان اعمال می‌کرد.

تلاش همواره دولت رسیدگی به قشر آسیب‌پذیر بوده است

روحانی با اشاره به احاطه و اطلاعات کافی دولت بر شرایط اقتصادی مردم و توجه به اقشار آسیب‌پذیر، گفت: تلاش دولت همواره این بوده که به وضعیت این قشر آسیب‌پذیر جامعه رسیدگی نماید و ۵۰۰ میلیارد تومان برای یاری این قشر جامعه اختصاص دادیم تا با پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و بالاتر فشار و مشکلات آن‌ها کمتر شود.
رئیس‌جمهور ادامه داد: طی ۵/ ۲ سال گذشته میزان پرداختی به این اقشار را ۵ /۳ تا چهار برابر افزایش دادیم و همواره تلاش بر این بوده تا حقوق‌بگیران همانند کارگران و کارمندان بیش از نرخ تورم، اضافه حقوق داشته باشند که این امر در دولت‌های گذشته سابقه نداشته است و حقوق کارمندان ۲۰ درصد و کارگران ۳۶ درصد اضافه شد.
وی افزود: تلاش دولت بر این بوده که اقشار آسیب‌پذیر، آسیب کمتری ببینند اگر چه در شرایط امروز مردم با سختی و مشکلات زیادی مواجه هستند، اما آیا همه این مشکلات از ناحیه دولت است؟

کارآمدی دولت با گذشته فرقی نکرده است

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: برخی در زمینه مشکلات اقتصادی کارآمدی دولت را مطرح می‌کنند، اما چطور همین دولت در دوره یازدهم توانست تورم را مهار و رشد اقتصادی را ارتقا دهد؟ لذا کارآمدی دولت فرقی با گذشته نکرده و ما همان دولت هستیم، ولی در دوره یازدهم مردم امیدوار بودند که مشکلات‌شان حل و فصل می‌شود، اما در این دوره و به هر دلیل مقداری امید مردم نسبت به رفع مشکلات کمتر شده است، لذا همه برای ارتقای امید و نشاط اجتماعی مسئولیت سنگینی دارند.

در کالا‌های اساسی خودکفا هستیم

روحانی کاهش درآمد دولت و محدود شدن ارتباطات بانکی با دنیا را از جمله مشکلات موجود دانست و اظهار داشت: ۸۷ درصد گردش پول دنیا با دلار انجام می‌شود و امروز گردش تجاری با دلار برای کشورمان به شکل یک‌جانبه و غیرقانونی تحریم است.

وی با تأکید بر اینکه امروز در تولید بسیاری از کالا‌های اساسی از جمله گندم، خودکفا هستیم و نیاز به واردات نداریم، اظهار داشت: اگر چه در کالا‌های اساسی خودکفا هستیم، اما برای آنچه نیاز به واردات داریم به محض اینکه برخی سودجویان در داخل کشور متوجه می‌شوند که به فرض مثال حمل کالا به تأخیر افتاده است، قیمت آن کالا را افزایش می‌دهند. رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: اگر چه امروز مردم در زندگی خود احساس سختی و مشکل می‌کنند، اما دولت با اقدامات خود اجازه نداده که کالا‌های ضروری که برای مردم حساسیت دارد، با کمبود مواجه شود.

دولت نیاز به اختیارات ویژه دارد

روحانی با تأکید بر اینکه امروز برای مدیریت بهتر شرایط نیازمند تمرکز قدرت و تصمیم‌گیری هستیم، اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی نیز در مقطعی که با مشکل مواجه شدیم، شورای عالی پشتیبانی جنگ ایجاد شد و همه اختیارات در دست این شورا بود و حتی مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه نیز در تصمیم‌گیری آن شورا دخالتی نداشتند و امروز هم در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم. وی تصریح کرد: همانگونه که در جنگ هشت ساله اختیارات ویژه‌ای را از امام راحل گرفته و توانستیم جنگ را اداره کنیم و حتی موفقیت‌های بسیاری را به دست آوریم امروز هم به چنین اختیاراتی نیاز داریم.

در شرایط کنونی مذاکره را قبول ندارم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز وارد دوره و صحنه جدیدی شده‌ایم، اظهار داشت: خوشبختانه امروز اتفاق نظر داریم که باید در برابر امریکا و تحریم بایستیم و در این زمینه هیچ اختلاف نظری بین مردم و مقامات کشور وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه بنده طرفدار مذاکره و دیپلماسی هستم، اما انجام آن را در شرایط کنونی به هیچ عنوان قبول ندارم، گفت: در مهرماه سال گذشته در جریان سفر به سازمان ملل، پنج نفر از رهبران معروف دنیا واسطه شدند که با رئیس‌جمهور امریکا مذاکره کنیم و سال پیش از آن نیز وزارت خارجه امریکا هشت بار درخواست مذاکره داد، اما شرایط امروز به هیچ عنوان شرایط مذاکره نیست و امروز شرایط ما شرایط مقاومت و ایستادگی است.

برنامه‌ریزی و اتخاذ اقدامات لازم برای تبیین مسائل دینی در بین نسل جوان، تأکید بر ضرورت وحدت و انسجام بین همه ارکان کشور برای مقابله با تحریم‌ها و تهدید‌های خارجی، مقابله جدی و اساسی با پدیده رانت و فساد، سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه امنیت فضای اینترنت، تأکید بر ایجاد رابطه قوی‌تر بین دولت و مردم، توجه بیشتر دولت به رفع دغدغه‌های معیشتی و مشکلات اقتصادی مردم، نظارت بر روند افزایشی قیمت برخی کالا‌های اساسی و ضروری مردم، ضرورت توجه بیشتر به فضای مجازی، لزوم تبیین خدمات و دستاورد‌های حوزه‌های علمیه در جامعه و تأکید بر رسیدگی به وضعیت حجاب در جامعه به عنوان یک اصل مهم قرآنی، از جمله درخواست‌ها، پیشنهادات و دغدغه‌های مطرح شده میهمانان حاضر در این جلسه بود.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
0
0
تازه خیلی هم بهتر و خوبتر شده !!!!؟؟؟؟؟
روحانی کی دست از سر این مردم بر میداری؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار