امریکا با حربه ناامیدسازی به دنبال عقب‌نشینی ایران است
کد خبر: 955012
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040RQ
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
رئیسی در دیدار با نمایندگان مجلس:
رئیس قوه قضائیه حربه امروز دشمنان ایران و در رأس آن‌ها امریکا را برای عقب راندن و تسلیم کردن جمهوری اسلامی، ناامیدسازی مردم و ایجاد یأس برشمرد و هماهنگی، همدلی، همکاری و هم‌اندیشی همه قوا را راهبردی ضروری توصیف کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: رئیس قوه قضائیه حربه امروز دشمنان ایران و در رأس آن‌ها امریکا را برای عقب راندن و تسلیم کردن جمهوری اسلامی، ناامیدسازی مردم و ایجاد یأس برشمرد و هماهنگی، همدلی، همکاری و هم‌اندیشی همه قوا را راهبردی ضروری توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این دیدار را مقدمه‌ای برای هم اندیشی، همکاری، هماهنگی و هم‌افزایی هر چه بیشتر بین قوای مقننه و قضائیه دانست و تصریح کرد: همکاری و هماهنگی قوا، موضوعی است که در قانون اساسی و فرمایشات مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) همواره مورد تأکید قرار گرفته است و این هم‌اندیشی و همکاری می‌تواند در جهت رفع مشکلات و ایجاد گشایش در امور، بسیار نقش آفرین باشد. رئیس قوه قضائیه ادامه داد: یکی از مهم‌ترین شئون مجلس، شأن نظارتی آن است که اجرای قانون و حسن جریان امور را تضمین می‌کند و این ساز و کار نظارتی برای مردم اطمینان آور است. از طرفی دستگاه قضایی نیز واجد یک شأن نظارتی در کنار شأن قضاوت است که بر مبنای آن تلاش می‌شود هیچ حکمی بر خلاف شرع و قانون در دستگاه قضایی صادر نشود و همچنین بر حسن جریان امور و رعایت قانون در دستگاه‌های اجرایی نظارت شود. آنچه امروز مورد انتظار مردم و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است، تقویت این نظارت‌ها در جهت گره گشایی و گشایش امور کشور است.

جنگ تلفیقی امریکا علیه ملت ایران

آیت الله رئیسی با اشاره به اقدامات خصمانه دشمنان به ویژه ایالات متحده امریکا در وارد آوردن فشار به جمهوری اسلامی اظهار کرد: امروز شرایط خاصی وجود دارد. امریکا، رژیم صهیونیستی و کشور‌های غربی بعد از دوران جنگ سخت و جنگ نرم، در اندیشکده‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند که جنگ سخت، هزینه‌بر و نفرت آور و جنگ نرم نیز بسیار زمانبر، پرهزینه و دیربازده است. بر این اساس، جنگ سومی را تدارک دیده‌اند که تلفیقی از آن دو باشد به شکلی که بر ملت‌ها فشار وارد کنند، البته مدل این نوع جنگ در کشور‌های مختلف و با توجه به فرهنگ و توانمندی‌های این کشورها، متفاوت است.
رئیس قوه قضائیه افزود: امروز غرب و امریکا به دنبال آن هستند که ما را وادار به عقب نشینی و تسلیم کنند؛ امری که در ۴۰ سال گذشته، مقاومت و ایستادگی مردم و مسئولان به رهبری امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، مانع از آن شده است.

همکاری برای رفع مشکلات مردم راه برون‌رفت از مشکلات کشور است

رئیسی راه برون‌رفت از مشکلات دشمن ساخته را همکاری، هماهنگی، همراهی و همدلی در جهت رفع مشکلات مردم با نهادینه ساختن نگاه انقلابی برشمرد و یادآور شد: مسئولان و دست اندرکاران کشور، توانا هستند و راه برون رفت افتخارآمیز از این شرایط، چندان دشوار نیست، منتها باید به لوازم و اقتضائات این امر که همان همدلی و هماهنگی بین قواست، پایبند باشیم.

امریکا با ناامیدی مردم به دنبال عقب‌نشینی ایران است

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه باید با امید حرکت کرد، یادآور شد: دشمن امروز به دنبال ایجاد یأس در مردم، مسئولان و مدیران است تا جمهوری اسلامی را وادار به تسلیم و عقب نشینی کند. بر همین اساس باید با توکل به خدا و اعتماد به داشته‌های خود گام برداریم و باور کنیم که دشمنان ما تا کنون گرهی از کار ما باز نکرده‌اند و از این به بعد هم تغییری در رفتارشان حاصل نخواهد شد. همه جا هم به دنبال منافع خود هستند و به این امر اذعان دارند. حال این وظیفه ماست که به توانایی‌های فراوان خود متکی باشیم و با بهره مندی صحیح از ظرفیت نخبگانی، منابع انسانی جوان و همچنین ظرفیت‌های مادی و معنوی بسیار در کشور، بتوانیم مانند ۴۰ سال گذشته، مسیر خود را با سربلندی و افتخار طی کنیم.

رئیسی با اشاره به بررسی لایحه مقابله با خشونت علیه زنان در جلسه مسئولان عالی قضایی و آماده‌سازی آن تا چند هفته دیگر تصریح کرد: ما ابعاد مختلف و انواع این خشونت را پیش بینی خواهیم کرد، به عنوان مثال، اینکه یک شرکت هواپیمایی به کارکنان زن خود اجبار می‌کند که ازدواج نکنند یا اگر ازدواج کردند صاحب فرزند نشوند، قطعاً یکی از مصادیق خشونت است. همچنین یک بنگاه اقتصادی وقتی خواستار آرایش خاص ظاهری توسط کارکنان زن می‌شود، از مصادیق خشونت است و باید با آن مقابله شود. امروز بسیاری از انواع خشونت علیه زنان از جانب غرب به جوامع مختلف حقنه می‌شود که باید این موارد به دقت احصا و مورد پیشگیری قرار گیرد.

نمایندگان مجلس چشمان قوه قضائیه هستند

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در نشستی که عصر روز یک‌شنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه به میزبانی قوه قضائیه برگزار شد، با بیان اینکه این نشست با نیت اصلاح امور کشور برگزار شده است، صیانت از نمایندگان را محل مناقشه دانست و گفت: این موضوع باید برطرف شود چراکه در قانون اساسی نمایندگان از اظهار نظر مصون هستند و تفسیر برخی اینگونه است که اگر نماینده مجلس مرتکب جرم نشده و فعل مجرمانه صورت ندهد در بقیه موارد با سایر افراد جامعه تفاوت دارد و صرفاً به خاطر لفظ و بیانی که برای مصالح کشور است و اتهام فرض شده، نباید مجرم شناخته شود. لاریجانی با بیان اینکه دو قوه مجریه و مقننه تا حدی سبقه سیاسی دارند، تأکید کرد:، اما آنجا که تکیه گاه مردم است عدلیه است که نباید سبقه سیاسی داشته باشد، البته سیاسی بودن بد نیست، صرفاً نباید اظهار عمومی شود و افراد در قوه قضائیه نباید کاری به جناح‌ها داشته باشند تا محل اتکای مردم محسوب شوند، از این رو اظهارات افراد در این قوه باید فقط قانونی باشد که به نفع این قوه است.

ارتباط بین ۲ قوه بسیار حیاتی است

لاریجانی در ادامه درباره ارتباط مجلس و قوه قضائیه عنوان کرد: در دو حوزه تقنینی و نظارتی و مسائل مربوط به نمایندگان باید میان دو قوه ارتباط برقرار باشد به خصوص نمایندگان با برخی مسائل از نزدیک برخورد دارند که می‌توانند به قوه قضائیه ارجاع دهند، برای مثال دادستانی جلوی کار اقتصادی که با زحمت راه‌اندازی شده را می‌گیرد که به خاطر تصور اشتباه دادستان است، البته این موارد به قوه قضائیه می‌رسد، اما برنمی‌گردد، لذا نمایندگان باید بدانند مشکلات را با کدام بخش قوه مطرح و از کجا پاسخ دریافت کنند چراکه نمایندگان چشم شما هستند که مشکلات را به شما منتقل می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار