عمر ۱۰۰ پاساژ تبریز به پایان یافته است
کد خبر: 954900
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040Pc
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
دبیر شورای اسلامی شهر تبریز:
دبیر شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در شهر تبریز بیش از ۱۰۰ پاساژ وجود دارد که در بعضی موارد عمر پاساژ‌ها به پایان رسیده است، نظارت و مراقبت بر اماکن عمومی بر عهده شهرداری تبریز است.

محمد فرج قلی‌زاده  در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: از تلاش‌های تمام آتش‌نشانان که با ایثارگری‌های خود مانع گسترش آتش شدند تشکر می‌کنم، پیشنهاد می‌کنم چندین جلسه به صورت اختصاصی به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اختصاص یابد.

وی ادامه داد: در شهر تبریز بیش از ۱۰۰ پاساژ وجود دارد که در بعضی موارد عمر پاساژها به پایان رسیده است، نظارت و مراقبت بر اماکن عمومی بر عهده شهرداری تبریز است.

فرج قلی‌زاده با بیان اینکه نظارت  فقط صرف نامه نگاری کافی نیست و باید توجه جدی شود، گفت: باید آسیب‌شناسی دقیق صورت گیرد و بعد راهکارهای عملیاتی ارائه شود.

مسعودی‌ریحان دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز، عنوان کرد:  از تلاش‌های عوامل آتش‌نشانی تشکر می‌کنم. متاسفانه کل سرای دودری سوخته است، اگر نگهبان در تیمچه وجود داشت این همه خسارت در این آتش‌سوزی به‌وجود نمی‌آمد.

وی ادامه داد: بازار تبریز منحصر به‌فرد است، باید توجه ویژه‌ای وضعیت بازار تبریز صورت گیرد این بازار  با این عظمت نباید در این شرایط باشد، باید در گام اول آموزش‌های ایمنی به ساکنان و اهالی بازار داده شود.

مسعودی‌ریحان ادامه داد: اگر کپسول آتش‌نشانی در محل موجود باشد ولی اهالی آموزش‌های لازم برای استفاده از این تجهیزات را نداشته باشند، فایده‌ای ندارد.

قلی‌زاده مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و‌ خدمات ایمنی آتش‌نشانی تبریز در این جلسه گفت: در ساعت ۱۰.۱۵ اعلام آتش‌سوزی در بازار شمس گزارش شده است، در اعلام گزارش بعدی بازار تبریز اعلام شده است، آتش‌سوزی حداقل ۱.۵ ساعت قبل از اعلام به سازمان آغاز شده بود.

وی ادامه داد: پرسنل آتش‌نشانی به کل اصناف بازار آموزش‌های اطفا حریق داده شده و در بازار تبریز کپسول‌های آتش‌نشانی نصب شده است.

قلی‌زاده خاطرنشان ساخت: آتش‌نشانان از هفت مسیر به سمت آتش حمله شده است ولی به دلیل وجود مواد آتش‌زا در این منطقه آتش غیر قابل مهار بود ولی با تلاش آتش‌نشانانمانع از سرایت آتش به دیگر سراها شدند.

این مقام مسوول با بیان اینکه اطفا و‌ کنترل این حجم از آتش در کمتر از چهار ساعت واقعا بی‌نظیر بود، گفت: کارکنان آتش‌نشانی در هر آتش وسایل مورد نیاز را با خود حمل می‌کنند ولی متاسفانه مردم در برخی مواقع با کم لطفی مانع از حرکت و عملیات می‌شدند.

وی ابراز داشت: از نیروهای عملیاتی ارتش، سپاه و نیروی انتظامی، نماینده محترم ولی فقیه در استان، استاندار، شهردار تبریز که در کنار آتش‌نشانان بودند، تشکر می‌کنم.

سونیا اندیش دیگر عضو شورای اسلامی شهر تبریز نیز گفت: از طرف مردم از  آتش‌نشانانتشکر می‌کنم، شهر تبریز چهارشنبه گذشته کاملا در التهاب بسر برد و تا زمزمه‌هایی از مهار آتش در فضای مجازی درج نشد کل مردم شهر بیدار بودند.

وی با بیان اینکه بناهای تاریخی هویت تبریز هستند، باید راهکارهای عملی اتخاذ شود، اذعان داشت: شرایط فعلی بازار تبریز با چند سال قبل متفاوت است، باید کاربری‌های در نظر گرفته شده قبلی بازار تبریز بازنگری شود زیرا در گذشته در طراحی بازار قطعا تا این حد دپو لوازم در نظر گرفته نشده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار