تجملاتی که دم‌بخت‌ها را حسرت به دل می‌کند
کد خبر: 953337
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00400P
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰
رقابت و چشم و هم‌چشمی، مانع بزرگ ازدواج جوانان
اگر نگرش و عقیده خود را نسبت به رسوم رایج در مورد ازدواج کمی تغییر دهیم همه مسائلی را که تاکنون در مورد ازدواج سخت و دشوار می‌پنداشتیم، تا حد زیادی برایمان ساده و آسان خواهد شد.
اردوان فرج‌پور
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: برای اینکه به تعریفی درست و صحیح از فرهنگ ازدواج برسیم و ازدواج کردن را برای خود آسان و ساده کنیم، باید پیرو فرهنگ و سبک زندگی ایرانی – اسلامی باشیم و مراسم ازدواج خود را با صرف هزینه‌ای اندک و به شیوه‌ای ساده و به دور از هرگونه تجمل و مدگرایی‌های رایج برگزار کنیم. آنگاه پس از مدتی خواهید دید که دیدگاه و نگرش شما نسبت به ازدواج به کلی تغییر خواهد کرد.

اگر نگرش و عقیده خود را نسبت به رسوم رایج در مورد ازدواج کمی تغییر دهیم همه مسائلی را که تاکنون در مورد ازدواج سخت و دشوار می‌پنداشتیم، تا حد زیادی برایمان ساده و آسان خواهد شد. در واقع همه چیز به نوع نگاه ما به مقوله ازدواج برمی‌گردد. اگر علت ازدواج ما با همسر مورد نظرمان، تنها به دلیل عشق و علاقه فراوان و پیروی از سنت پیامبر گرامی اسلام (ص) باشد، قطعاً دید و عقیده‌مان، نسبت به مسائل مربوط به ازدواج به کلی تغییر خواهد کرد.

بیایید این بازی رقابتی و چشم و هم‌چشمی با دوستان و فامیل را خاتمه دهید. اگر هم قصد دارید رقابتی را با اقوام و آشنایان خود به وجود بیاورید، سعی کنید رقابت شما، بر سر ساده‌زیستی و ساده‌اندیشی نسبت به آداب و رسوم ازدواج و ترویج فرهنگی صحیح و اسلامی از ازدواج، در میان اقوام خود باشد.

تنها با پیروی از سبک زندگی اسلامی و شیوه و فرمایشات پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص)، می‌توانید هم در زندگی و هم در آخرت از سعادت حقیقی بهره‌مند شوید. انسان اگر در تمام مراحل زندگی خود تنها بر قدرت خدا و لطف و رحمت او توکل کند، هیچ‌گاه در زندگی خود تسلیم مشکلات و بحران‌های متعدد نخواهد شد. انسانی که سرمایه‌اش تنها امید به خداوند متعال باشد و تنها پشتیبانش او باشد، هیچ‌گاه پس از به وجود آمدن یک چالش و بحران، مأیوس و ناامید نخواهد شد.
انسان نباید به بهانه مشکلات اقتصادی و یا به دلیل نداشتن سرمایه‌ای کلان از ازدواج کردن و تشکیل خانواده چشم‌پوشی کند.

مهریه‌های گران و جهیزیه‌های سنگین ازدواج را مشکل می‌کند... خانواده پسر‌ها توقع جهیزیه‌های سنگین بکنند؟ خانواده دختر‌ها برای چشم و هم‌چشمی دیگران جهیزیه‌ها را و تشریفات را و مجالس عقد و عروسی را رنگین‌تر بکنند؟ چرا؟ اثر این را می‌دانید چیست؟ اثر این کار‌ها این است که دختر‌ها و پسر‌ها بدون ازدواج در خانه‌ها می‌مانند، کسی جرئت نمی‌کند به ازدواج نزدیک شود..


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار