تماشای «ماه صورتی» را امشب از دست ندهید
کد خبر: 951973
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zeP
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
وقوع چهارمین ابر ماه در سال ۲۰۱۹
امروز جمعه ۳۰ فروردین پدیده ماه صورتی در آسمان اتفاق خواهد افتاد و منجمان بسیاری به دنبال رصد این پدیده هستند.
منبع اصلی: cnn و foxnews

سرویس دانش و دانشگاه جوان آنلاین: امروز ماه برای چهارمین بار به شکل یک «ابر ماه» یا ماه کامل بزرگ در آسمان دیده می شود و شاهد پدیده «ماه صورتی» در آسمان خواهیم بود.

همه با شنیدن این اسم منتظر تماشای ماه به رنگ صورتی در آسمان هستند، اما باید بدانید که این فقط یک اسم است و نباید منتظر مشاهده ماه به رنگ صورتی در آسمان باشید و به این دلیل اسم ابر ماه «ماه صورتی» گذاشته شده است که این ابر ماه همزمان با رویش گونه خاصی از گل‌های وحشی و باز شدن شکوفه هاست.

نخستین بار بومیان آمریکایی این نام را روی این ابر ماه گذاشته‌اند و به همین دلیل به این ابرماه «ماه صورتی» می‌گویند.
 
امشب تماشای ماه صورتی را از دست ندهید

ماه صورتی را امروز چه ساعتی تماشا کنیم؟

پدیده نجومی ماه کامل یا «ابر ماه» زمانی اتفاق می‌افتد که ماه در نزدیک‌ترین فاصله به زمین قرار بگیرد و خورشید به طور کامل به این قمر زمین بتابد و ماه در آسمان بدرخشد و خودنمایی کند.

براساس تخمین منجمان پدیده نجومی چهارمین ماه کامل سال ۲۰۱۹ روز جمعه و حدود ساعت ۱۷ به وقت تهران در آسمان قابل رصد خواهد بود.
 
امشب تماشای ماه صورتی را از دست ندهید
این عکس «ماه صورتی» را یک منجم در سال ۲۰۱۷ از ماه صورتی در مالیبو، کالیفرنیا گرفته است.

بسیاری از منجمان جهان تلاش می‌کنند تا در زمان وقوع پدیده ابر ماه تصاویر زیبایی شکار و به نام خود ثبت کنند چرا که ماه در آسمان برزرگ و درخشنده است و تصاویر زیبایی با جاذبه‌های زمینی و بنا‌های تاریخی و برج‌ها در حضور ابر ماه می‌توان ثبت کرد.

زمان وقوع پدیده ابر ماه به ساعت قرارگیری این قمر در نزدیک فاصله به زمین بستگی دارد و به همین دلیل زمان رصد پدیده نجومی ماه صورتی می‌تواند در برخی نقاط جهان در روشنایی روز اتفاق بیفتد.

۱۹ آپریل ۲۰۱۹ ماه دربیش از پیش بزرگ دیده می‌شود و سه روز از حضیض عبور می‌کند و در نزدیک‌ترین نقطه مدار زمین قرار می‌گیرد.
 
امشب تماشای ماه صورتی را از دست ندهید

با پدیده ماه آبی و خونین آشنا شوید

جالب است بدانید که پدیده هایی، چون «ماه خونین»، «ماه آبی»، «ماه شکارچی» نیز داریم، زمانی که ۲ ماه کامل در یک ماه داشته باشیم به ماه کامل دوم «ماه آبی» می‌گوییم.

ماه شکارچی یا ماه خونین در اکتبر اتفاق می‌افتد و علت نامگذاری آن این است که در پاییز حیوانات چاق می‌شوند و بومی‌ها به مشاهده این پدیده نجومی ماه کامل در پاییزا قدام به شکار حیوانات برای ذخیره زمستانی خود می‌کردند.

پدیده ابر ماه بعدی در ۱۸ می ۲۰۱۹ اتفاق خواهد افتاد و اگر به دنبال عکاسی از این پدیده زیبا هستید رصد این ابر ماه را از دست ندهید.
 
امشب تماشای ماه صورتی را از دست ندهید
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار