محبوبیت سپاه از امروز در قلب ملت ایران و منطقه بیشتر خواهد شد
کد خبر: 950822
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zLq
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۲
روحانی در سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای:
سپاه همواره در مقاومت از ایران اسلامی پرچمدار بزرگ بود. امروز استکبار جهانی می‌خواهد همه شکست‌های خود را با تروریست نامیدن گروهی که تمام هدفش مبارزه با تروریست بوده جبران کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: دشمنان ملت ایران در طول ۴۰ سال گذشته توطئه‌های مختلفی طراحی کردند که همه منجر به شکست شد. همه ملت ایران، تمام اقوام، پیروان ادیان مختلف، شیعه و سنی، همه دوشادوش هم ایستادند و در مقابل دشمن مقاومت کردند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همواره در این مقاومت پرچمدار بزرگ بود.
به گزارش فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، صبح دیروز در سیزدهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای که در سالن اجلاس برگزار شد، گفت: فرهنگ اباعبدالله‌الحسین (ع) و فرهنگ سالار شهیدان عامل اصلی پیروزی‌های بزرگ ملت مسلمان و به ویژه ملت بزرگ ایران در نهضت‌ها و انقلاب‌های مختلف و حراست از ایران و کشورمان و دفع تجاوز است. امروز درسی بزرگ برای ایستادگی و مقاومت ما در برابر آن‌هایی است که می‌خواهند با فشار به زندگی مردم ما را از مسیر تعالی بازگردانند.
وی با تأکید بر اینکه امروز روز پاسدار است، بیان داشت: امروز روز فداکاران و جان برکفانی است که از روز اول انقلاب کنار مردم و با مردم بودند و برای منافع مردم و کشور و انقلاب از خود گذشتند و شب‌هایی را این عزیزان در کنار سایر نیرو‌های مسلح و فداکاران به صبح رساندند که هر شب آن از شب قدر بالاتر است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کسانی که برای آرامش ملت نخوابیدند، کسانی هستند که شب‌هایشان را افضل شب قدر ساختند.
روحانی با طرح این سؤال که چرا سپاه ایجاد شد، تصریح کرد: دشمنان انقلاب می‌خواستند دوران این انقلاب چند هفته و حداکثر چند ماه نباشد. یکی از برنامه‌های آن‌ها ترور بود و در دامن آن‌ها تروریست‌هایی پرورش پیدا کردند تا مردم و مسئولان و انقلابیون را به خاک و خون بکشند تا ایران به دورانی برگردد که زیر سلطه امریکا برود. روزی که دشمنان این ملت جنگ را بر ما تحمیل و اعلام کرده بودند سه روز بعد مصاحبه را در اهواز انجام خواهند داد، چه کسانی بودند که در برابر متجاوزان ایستادند و فداکاری کردند؟
 
سپاه؛ پرچمدار مقاومت در مقابل دشمن
رئیس‌جمهور گفت: دشمنان ملت ایران در طول ۴۰ سال گذشته توطئه‌های مختلفی طراحی کردند که همه منجر به شکست شد. همه ملت ایران تمام اقوام، پیروان ادیان مختلف، شیعه و سنی، همه دوشادوش هم ایستادند و در مقابل دشمن مقاومت کردند و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همواره در این مقاومت پرچمدار بزرگ بود.
وی با تأکید بر اینکه از امروز محبوبیت سپاه در قلب ملت ایران و منطقه هر روز بیشتر خواهد شد، خاطرنشان کرد: این ملت، ارتش، دلاوران عشایر، نیروی انتظامی بود و یکی از نیرو‌هایی که در راس این فداکاری بود باز هم پاسداران انقلاب اسلامی بود. شما می‌خواهید سپاه مورد کینه امریکا و صهیونیست‌ها نباشد؟ سپاه همواره در مقاومت از ایران اسلامی پرچمدار بزرگ بود. امروز استکبار جهانی می‌خواهد همه شکست‌های خود را با تروریست نامیدن گروهی که تمام هدفش مبارزه با تروریست بوده جبران کند.
 
سپاه؛ عامل نابودی تروریست‌ها در منطقه
روحانی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تروریست‌ها را نابود کرد و باقی‌ماندگان جرثومه‌هایشان نیز به دامن صدام فرار کردند و امروز هم به دامان صهیونیست‌ها فرار کرده‌اند.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه چه کسانی بودند که ملت‌های منطقه را یاری کردند؟ چه کسانی به غیر از نیرو‌های فداکار مسلح ایران؟ وقتی عراق از ما کمک خواست، ثانیه‌ای تعلل نکردیم، افزود: اگر سوریه در مبارزه با تروریسم از ملت ایران درخواست کمک کرد، مردم، رهبری، دولت و سپاه پاسداران لحظه‌ای درنگ نکردند.
 
داعش را سپاه نابود کرد
وی بیان داشت: چه کسانی بودند که داعش را شکست دادند و سازمان داعش را واژگون کردند؟ البته عامل اصلی ملت عراق، سوریه و لبنان بود، اما چه کسانی به ندای «هل من ناصر ینصرنی» آن‌ها پاسخ دادند؟ ملت ایران و در راس آن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود؛ سپاهی که از روز اول تاسیسش و تا امروز یکی از بزرگ‌ترین اقداماتش مبارزه با تروریسم بوده و در این راه شهید داده و آخرین شهیدانش در جاده خاش بود.
روحانی در ادامه سخنان خود با طرح این پرسش که چه کسانی در دنیای امروز تروریسم را تشویق می‌کنند؟ گفت: هنوز هم امریکا به سران داعش پناه می‌دهد، شما می‌خواهید از گروهک‌های تروریستی علیه ملت‌های منطقه استفاده کنید. این شما بودید که هواپیمای مسافربری ایران را در آب‌های خلیج فارس سرنگون کردید، شما با این اقدام تروریستی نشان دادید که خط قرمزی ندارید و کودکان و زنان را هم می‌کشید. پیام شما، پیام تروریسم است.
رئیس‌جمهور بیان داشت: سازمان انرژی اتمی ثابت کرد امریکا قادر به جلوگیری از پیشرفت ایران نیست. دولت با تمام توان پشتیبان صنعت دانش بنیان است.
روحانی با اشاره به افتتاح ۱۱۴ دستاورد جدید در عرصه فناوری و دانش هسته‌ای در سالروز ملی فناوری هسته‌ای، گفت: افتتاح‌های امروز به روشنی به دشمنان ملت ایران می‌گوید شما نتوانستید و نخواهید توانست جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرید.
 
دیروز از «آی‌آر ۱» می‌ترسید، امروز ما «آی‌آر ۶» رونمایی کردیم
وی خاطر نشان کرد: اگر دیروز از آی‌آر ۱ ما می‌ترسید امروز ما آی‌آر ۶ رونمایی کردیم و اگر به ظلم خود ادامه دهید زنجیر آی‌آر ۸ ما را هم خواهید دید. اگر منظور شما از تحریم‌ها این بوده که از قدرت ایران بکاهید، خودتان می‌دانید که از پارسال تا امسال به موشک‌هایی رسیده‌ایم که در مخیله شما هم نخواهد گنجید و اگر مقصود از تحریم‌ها ایجاد اختلاف در داخل بود، از اردیبهشت پارسال که نغمه شوم تحریم را شروع کردید تا امروز وحدت ملت ایران روز به روز بیشتر شده است و امروز همه احزاب، گروه‌ها، نیرو‌های مسلح، اقوام و مذاهب یکپارچه در کنار یکدیگر قرار دارند.
روحانی تأکید کرد: اگر هدف شما ایجاد اختلاف داخلی است، از اردیبهشت سال قبل و آغاز تحریم‌ها وحدت در ایران بیشتر شده است. شما از بارندگی آسمان و سیلاب هم می‌خواستید سوءاستفاده کنید و ملت ایران به شما پاسخ قاطع داد. خواستید بگویید در سیل بین ارتش و سپاه، دولت و سپاه اختلاف است، اما باز هم اشتباه کردید، ببینید که چگونه در شهر‌هایی که درگیر سیل هستند، مردم در کنار هم هستند، شما هلی‌کوپتر‌های هلال احمر، سپاه و ارتش را در کنار هم دیدید که به مردم کمک می‌کردند.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: در کجای تصمیم‌تان در این دو سال درست عمل کردید؟ روزی که گفتید قدس پایتخت رژیم اشغالگر است، کسی از شما پذیرفت؟ بدانید تا همیشه قدس پایتخت فلسطین است. وی خاطر نشان کرد: آن روزی که شما گفتید جولان برای متجاوزین صهیونیست است کسی از شما قبول کرد؟ آیا جولان شد خاک اسرائیل؟ شما اشتباه می‌کنید، شما وقتی ملت ایران را تحریم کردید گفتید در تابستان کار ایران تمام است، دیدید نشد، در تابستان اعلام کردید در کریسمس کار ایران تمام است، دیدید نشد، اعلام کردید در ۲۲ بهمن کار ایران تمام است، دیدید نشد، گفتید در آغاز سال کار ایران تمام است و باز هم دیدید نشد. شما همیشه در خطا بوده‌اید و باز هم در خطا هستید.
صبر ایران در اجرای برجام اندازه‌ای دارد
روحانی گفت: من به گروه ۱+۵ می‌گویم که ما صبر کردیم، اما صبر ما آستانه‌ای دارد، به تعهداتتان عمل کنید، ممکن است ایران قدم دیگری بردارد، اگر صبر می‌کنیم به خاطر ترس نیست بلکه به خاطر تدبیر است. ما از کسی ترس نداریم، مسیر ما مسیر درستی است و امیدواریم دیگران بدانند که آینده درباره آن‌ها قضاوت می‌کند.
وی بیان داشت: امروز رابطه ایران با همسایگان از هر زمان دیگری بهتر است، به رغم «وِز وِز» شما در گوش سران کشور‌های منطقه، ما به اهداف‌مان پایبند هستیم. اگر در سال ۹۲ گفتیم که سانتریفیوژ بچرخد و زندگی مردم هم بچرخد به قول خود عمل کردیم. چرخ سانتریفیوژ بهتر و دقیق‌تر از گذشته می‌چرخد. ملت ایران هم در رشد و توسعه علمی و اقتصادی هر روز قدم جدیدی برمی‌دارد.
رئیس‌جمهور بیان داشت: اقتصاد ما مسیر درست را پیگیری می‌کند، شما شرکت‌های دانش‌بنیان‌مان را ببینید که در این چند سال ۳۵ پله در نوآوری رشد کرده‌ایم. مسیر ما علم، قدرت و نوآوری کشور است و شما خواهید دید لرستان، خوزستان و ایلام ما نیواورلئان امریکا نیست و ما خسارت‌ها را جبران خواهیم کرد. دیروز خدمت مقام معظم رهبری بودم و بخشی از صحبت‌هایمان درباره سیل و جبران خسارت‌ها بود و الحمدلله همه در کنار هم هستیم تا خسارت‌ها را جبران کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار