تخلیه خوابگاه متأهلی بدون اطلاع دانشجویان
کد خبر: 949786
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003z58
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۸
توضیحات معاون دانشگاه تهران هم دانشجویان را قانع نکرد
دانشجویان متأهل دانشگاه تهران در اعتراض به بی‌قانونی‌های انجام شده توسط اداره امور خوابگاه‌ها و امور فرهنگی تجمع اعتراضی برگزار کردند. مدیران دانشگاه تهران، اما تخلیه خوابگاه را کاملاً قانونی می‌دانند. در این میان رئیس دانشگاه تهران هم به اعتراض دانشجویان پاسخی نداده است.
عیسی اسفندیاری
سرویس دانشگاه جوان آنلاین: دانشجویان متأهل دانشگاه تهران در اعتراض به بی‌قانونی‌های انجام شده توسط اداره امور خوابگاه‌ها و امور فرهنگی تجمع اعتراضی برگزار کردند. مدیران دانشگاه تهران، اما تخلیه خوابگاه را کاملاً قانونی می‌دانند. در این میان رئیس دانشگاه تهران هم به اعتراض دانشجویان پاسخی نداده است.
مشکل اسکان دانشجویان متأهل در دانشگاه تهران پیشینه طولانی دارد و در ابتدا جریمه‌های غیرقانونی بود که دانشگاه برای دانشجویان متأهل لحاظ و قرارداد‌هایی که بدون پشتوانه قانونی لغو کرد و به همین دلیل مشکلات زیادی برای دانشجویان ساکن این خوابگاه ایجاد شد.

تخلیه بدون تسویه حساب
در تازه‌ترین مورد هم حراست دانشگاه تهران با ورود غیرمجاز به خوابگاه متأهلی جلال آل احمد اقدام به تخلیه خوابگاه بدون حضور دانشجویان کرد.
چند روز قبل حراست و نیرو‌های اداره خوابگاه‌های دانشگاه با ورود به خوابگاه جلال اتاق یکی از دانشجویان که هنوز با دانشگاه تسویه حساب نکرده بود را تخلیه کرد و زمانی به خوابگاه مراجعه کردند که این دانشجو در خوابگاه نبود و بدون اطلاع وی این کار را انجام دادند. حراست حکم تخلیه نداشت و اطلاعی هم به دانشجو نداده بودند.

متأسفانه این اتفاق در خوابگاه متأهلی افتاد که دانشجو همراه خانواده در این خوابگاه زندگی می‌کند. کارکنان اداره خوابگاه‌های دانشگاه تهران بدون حکم قانونی، با شکستن در قصد جابه‌جایی وسایل و لوازم شخصی و خانوادگی وی را داشتند که با مقاومت ساکنان خوابگاه محل را ترک کردند. درهمین رابطه دانشجویان متأهل خوابگاه‌های دانشگاه تهران تجمع‌های اعتراضی را برگزار کردند.
دانشجویان زمان مراجعه حراست از حضور آن‌ها در داخل خوابگاه جلوگیری کردند که نهایتاً با مقاومت دانشجویان از خوابگاه خارج شدند. اما تعدادی از وسایل دانشجو را با خود به خارج از خوابگاه بردند.

تخلیه بعد از ۳ اخطار
معاون دانشجویی دانشگاه تهران دلیل تخلیه خوابگاه دانشجوی متأهل این دانشگاه را توضیح داد و از دانشجویان درخواست کرد بعد از فارغ‌التحصیلی نسبت به تخلیه خوابگاه اقدام کنند.
دکتر حسن به نژاد، درباره تخلیه خوابگاه توسط نیرو‌های دانشگاه گفت: یکی از دانشجویان متأهل ساکن خوابگاه که سال ۹۶ قرارداد خوابگاهی وی تمام شده بود و در مهر ماه سال ۹۷ از پایان نامه خود دفاع کرده بعد از سه اخطار هنوز خوابگاه را تخلیه نکرده بود.

به بهانه نشت لوله آب
به نژاد ادامه داد: درآخرین اخطار به وی اعلام شد ظرف یک هفته خوابگاه را تخلیه کند، ولی وی بی‌توجه به اخطار مذکور همچنان به سکونت خود در خوابگاه ادامه داد و همچنین با ترک محل سکونت خود و سکونت در شهرستان، لوله آب واحد وی نیز نشت کرده بود.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران افزود: برهمین اساس کوی دانشگاه، با انجام مراحل قانونی و با حضور نماینده حقوقی و حراست، اقدام به تخلیه خوابگاه مذکور کرد و در مجموع این خوابگاه در اختیار دانشجوی جدید قرار گرفت.
وی تصریح کرد: از دانشجویان درخواست می‌کنم بعد از فارغ التحصیلی بلافاصله نسبت به تخلیه خوابگاه اقدام کنند، چراکه ما ناگزیر هستیم خوابگاه را در اختیار دانشجویان جدید قرار دهیم و به سرعت نسبت به تخلیه خوابگاه اقدام می‌کنیم.

آیین‌نامه بدون نماینده دانشجویان
اواسط بهمن نامه‌ای از سوی دانشجویان به ریاست دانشگاه ارسال شد. در این نامه درخواست کردند کمیته ویژه پیگیری مشکلات از سوی رئیس دانشگاه ایجاد شود، چراکه معاونت دانشجویی نتوانست مسائل این خوابگاه را حل کند، اما تا کنون پیگیری نشده است.

شورای متأهلان با ریاست دکتر به نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه تهران کمیته‌ای است که تمام موارد مربوط به خوابگاه متأهلی را تصویب می‌کند. در آخرین جلسه این شورا، نماینده دانشجویان حضور نداشت و در واقع دانشجویان هیچ تأثیری در مصوبات این شورا ندارند و آیین‌نامه‌هایی که نوشته می‌شود نظرسنجی از سوی دانشجویان ندارد و دانشگاه براساس این آیین نامه‌های بدون پشتوانه قانونی عمل می‌کند.
برداشت غلط دانشگاه این است که فکر می‌کند دانشجویانی که مهلت اسکان آن‌ها تمام شده است، اعتراض می‌کنند. در صورتی که همه دانشجویان ساکن خوابگاه نسبت به زیرساخت خوابگاه، اتاق‌های خالی خوابگاه، سنوات، سرانه تغذیه، تمدید خوابگاه در صورت قبولی در مقاطع بالاتر و جریمه‌هایی که توسط دیوان عدالت اداری نقض شد، معترض هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار