9 وقف جدید در بسطام ثبت شد
کد خبر: 945377
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003xw1
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
امسال
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام گفت: 9 فقره وقف جدید در بسطام امسال با نظر نیکوکاران خیراندیش ثبت شد.

حجت‌الاسلام محمدرضا بخشی در بسطام اظهار داشت: 9 وقف جدید در بسطام امسال با نظر نیکوکاران خیراندیش ثبت شد که از این تعداد موقوفه جدید، سه موقوفه به‌صورت مشارکتی و گروهی از مالکان چاه دکتر شریعتی در روستای ابر 9 ساعت آب چاه وقف شده است.

وی تصریح کرد: موقوفات جدید ثبت‌شده شامل زمین کشاورزی، زمین برای ساخت اماکن مذهبی، آب چاه و قنات است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام با اشاره به نیات واقفان در موقوفات جدید تأکید کرد: نیات واقفان در وقف‌های جدید مربوط به فعالیت‌های قرآنی و تلاوت قرآن و خرید جوایز برنامه‌های فرهنگی و عزاداری امام حسین (ع)، هزینه‌های لازم و ضروری مسجد و ساخت حسینیه است.

بخشی افزود: از مجموع 679 موقوفه موجود در بسطام، 109 مورد مسجد، دو مورد زینبیه و مهدیه، 16 مورد تکیه و 552 مورد نیز سایر موقوفات است.

وی از وجود دو هزار و 135 فقره رقبه در بسطام خبر داد و گفت: بخش قابل توجه موقوفات ثبت‌شده در گذشته طبق اعتقادات مردم، وقف عزاداری امام حسین (ع) است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام از واقفان خیراندیش خواست تا نیات خود را با مشاوره از مجموعه اوقاف و مطلعان به سمت مسائل موردنیاز و اولویت‌های روز جامعه ازجمله کمک به بیماران خاص، کمک به ازدواج جوانان، نشر معارف اسلامی، قرآن و ترویج فرهنگ ناب محمدی (ص)، دارو و درمان، خیرات و مبرات عام، انقلاب اسلامی، محیط‌زیست و سایر موضوعات سوق دهند تا ضمن بهره‌مندی بیشتر برای افراد نیازمند، باقیات و صالحات برای دنیا و آخرت آنها باشد.

بخشی ادامه داد: برای احیا، حفظ و جلوگیری از تخریب و تضییع حقوق موقوفات و جلوگیری از تصرف، افراد موقوفات خود را در سامانه جامع اوقاف و امور خیریه ثبت کنند.

برچسب ها: وقف ، جدید ، بسطام
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی