بازدید از حوزه‌های برگزاری آزمون‌های ورود به حرفه مهندسین در مشهد
کد خبر: 944487
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003xhf
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
با حضور مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی انجام شد؛
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی به همراه بازرس وزارت راه و شهرسازی و رییس سازمان نظام مهندسی استان و رییس سازمان نظام کاردانی از حوزه‌های برگزاری آزمون‌های ورود به حرفه مهندسین در مشهد مقدس بازدید کردند.

دكتر محمدرضا اخوان عبداللهيان در این بازدید که به همراه مهندس جنتی فر بازرس وزارت راه و شهرسازی و مهندس شرکاء رییس سازمان نظام مهندسی استان و مهندس کیهانی رییس سازمان نظام کاردانی از حوزه های برگزاري آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسین در مشهد مقدس انجام شد، گفت: در اجراي آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان در بهمن ماه سال جاري همزمان با سراسركشور در مشهد مقدس و همچنين با عنايت به برگزاري شايسته آزمون در سنوات گذشته در شهرستان هاي سبزوار، نيشابور و تربت حيدريه با حضور 11 هزار و 646 نفر در استان شامل 2 هزار و 375 نفر زن (20 درصد) و 9271 نفر مرد (80 درصد) برگزار ‌شد.

وي در ادامه در خصوص رشته‌هاي آزمون يادآور شد: آزمون در رشته‌هاي معماري (نظارت، طراحي و اجرا) در مجموع 3640 نفر، شهرسازي 122نفر، عمران (نظارت، اجرا و محاسبات) در مجموع 5292 نفر، تأسيسات مكانيكي(نظارت وطراحي)در مجموع 531 نفر، تأسيسات برقي(نظارت و طراحي) 1624 نفر، نقشه برداري 156 نفر و ترافيك 43 نفر براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي (پايه۳)و همچنين تعداد 139 نفر كاردان فني ساختمان و نيز تعداد 99 نفر معمار تجربي برگزار ‌شده است.

وی در خصوص تعداد شرکت کنندگان به تفکیک شهرستان محل آزمون گفت: در مجموع 1546 نفر در شهرستان هاي سبزوار، نيشابور و تربت حيدريه و 10 هزار و 82 نفر در مشهد مقدس در آزمون شرکت کرده اند.

اخوان عبداللهيان اظهار داشت: سابقه كار حرفه‌اي مورد نياز براي اين آزمون مطابق با ماده 5 آيين نامه آجرايي قانون نظام مهندسي ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سنوات لازم از تاريخ اخذ مدرك تحصيلي تا پايان روز 11 بهمن ماه مي‌باشد و چنانچه متقاضي در صورت نداشتن شرايط لازم يا ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت نام اقدام و نمره قبولي كسب نمايد، قبولي نامبرده كان لم يكن تلقي شده و با وي مطابق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

همچنين وي اظهار كرد كه طبق اعلام دفتر مقررات ملي و كنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازي، نتايج آزمون هاي تستي تا تاريخ 1/5/98 از طريق وبسايت مذكور اعلام خواهد شد.

گفتني است قبولي در آزمون مذكور يكي از شرايط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضي در صورت قبولي در آزمون و احراز ساير شرايط مشخص شده در قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال بكار خواهد شد.

برچسب ها: مشهد ، خبر ، راه و شهرسازی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین