اولین مرکز تکثیر میگو در گلستان آماده بهره برداری است
کد خبر: 943577
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003xSz
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
اداره کل شیلات گلستان
معاون ابزی پروری اداره کل شیلات گلستان از بهره برداری اولین مرکز تکثیر میگو در گلستان با هدف تامین بچه میگو مورد نیاز مجتمع پرورش میگوی گمیشان خبر داد

 

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان گفت: اولین مرکز تکثیر میگو در استان آماده بهره برداری است و در سال 98 وارد چرخه تولید خواهد شد.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان گفت: اولین مرکز تکثیر میگو در استان آماده بهره برداری است و در سال 98 وارد چرخه تولید خواهد شد.

محمود سقلی با اعلام این خبر بیان داشت: این مرکز به عنوان یکی از مجهزترین و بزرگترین مراکز تکثیر میگو در ایران مطرح است و همزمان با آغاز تولید میگو در سال 98 سهمی در تامین نیاز بچه میگو استان خواهد داشت.

 

وی با اشاره به ظرفیت تولید در این مرکز خاطر نشان کرد: مرکز تکثیر میگو محک با ظرفیت تولید سالانه 100 میلیون قطعه بچه میگو در مساحت 9800 مترمربع در ضلع غربی مجتمع پرورش میگو گمیشان ساخته شده است.

 

معاون آبزی پروری شیلات استان هدف از احداث این مجتمع را تامین بچه میگو مورد نیاز مجتمع پرورش میگو گمیشان عنوان کرد و تصریح نمود: در سالهای گذشته تامین بچه میگو مورد نیاز از استانهای جنوبی کشور انجام می شد که با احداث این مرکز حدود 30 درصد نیاز از سال آینده در داخل استان تامین خواهد شد که جهت خودکفا شدن کامل مجتمع پرورش میگو گمیشان در این زمینه نیاز به تاسیس مراکز بیشتری در این زمینه می باشد.

 

همچنین رئیس اداره توسعه میگو شیلات گلستان در خصوص مزیت های تاسیس این مرکز اذعان داشت: احداث چنین مراکزی علاوه بر صرفه جوبی در هزینه ها، در امنیت زیستی، شرایط بهداشتی، تولید محصول سالم تر با شرایط رشد بهتر و خودکفایی استان نقش بسزایی دارند.

 

وشتانی درادامه  گفت: اولین مرکز تکثیر میگو محک گمیشان با پشتیبانی بخش خصوصی و بدون دریافت تسهیلات احداث شده است

لازم به ذکر است در سال گذشته 200 میلیون قطعه بچه میگو به منظور تولید در مجتمع پرورش میگو گمیشان از جنوب کشور به استان وارد شد.

 

گفتنی است استان گلستان به عنوان پشتیبان مولد میگو کشور در سالهای گذشته درصدی از مولدین استانهای جنوبی را تامین کرده است و سال آینده نیز این روند ادامه دارد

برچسب ها: شیلات ، گلستان ، میگو
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی