همایش استانی یاوران وقف در مشهد برگزار شد
کد خبر: 934383
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003v4h
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
به منظور تقدیر از واقفان و اصحاب رسانه؛
با حضور معاون امور اوقافی حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه ، همایش استانی یاوران وقف در مشهد به منظور تقدیر از واقفان و اصحاب رسانه برگزار شد.
 با حضور حجت السلام حسنی نیا، معاون امور اوقافی حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه ، همایش استانی یاوران وقف در مشهد به منظور تقدیر از واقفان و اصحاب رسانه برگزار شد.
 
حجت الاسلام حسنی نیا در این همایش، با ببان اینکه وقف یکی از مصداق های کار خیر محسوب می شود؛ افزود: وقف در همه جوامع و مذاهب به شکل های مختلف وجود دارد، اما آنچه که وقف را برای ما ارزشمند کرده این است که وقف سیره عملی پیامبر گرامی اسلام (ص) و حضرت علی (ع) بوده است.

معاون امور اوقافی حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه ، با بیان اینکه وقف سرمایه ای است که هیچ گاه تمام نمی شود؛ اظهار کرد: وقف های کوچک هم می تواند زمینه ساز کارهای بزرگ باشد.

وی با بیان اینکه وقفی که از دل مردم نشات می گیرد هیچ کس نمی تواند جلو آن را بگیرد؛ گفت: وقف نیازمند پشتیبانی است و برای این کار نیروی انسانی لازم است، و ما به عنوان یاوران وقف باید از این سرمایه عظیم برای به سعادت رساندن جامعه استفاده کنیم.
 
در ادامه آیت الله مروارید افزود: وقف به عنوان صدقه جاریه مطرح شده ، صدقه ای که زنده و جاوید است و منافعش ادامه دارد.

وی با اشاره به فضیلت صدقه دادن در روایات متعدد، اظهار کرد: در کتاب وسائل الشیعه آمده، فردی که از دنیا می رود عملش قطع می شود به جز سه چیز که پس از مرگ به انسان فایده می رساند، اول صدقه یا همان وقف است که فرد در زمان حیاتش اجرا کرده، دوم سنت و روش حسنه ای که در زمان حیاتش به جا می گذارد و سوم فرزند صالحی که برای او دعا می کند.

آیت الله مروارید اظهار کرد: فردی که صدقه ای را می دهد منافعی که از اولین وقف عارض می شود به روحش می رسد.

حجت الاسلام محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در این همایش با گرامیداشت یاد و خاطره واقفان؛ بیان کرد: وقف در اسلام از جایگاه بلند و رفیعی برخوردار است و یکی از بهترین سنت های خیر و نمونه اعلای باقیات صالحات است.
 
وی افزود: به برکت وقف و خدماتی که وقف به مردم ارائه کرده، تاکنون حدود شش هزار مسجد و حسینیه در خراسان رضوی وقف شده و بیش از ۹۰ درصد مراکز درمانی از جمله درمانگاهها و بیمارستان ها وقف امور خیریه هستند. 
 
همچنین حجت الاسلام جمال ایزدی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، بیان کرد: همایش استانی یاوران وقف برای تجلیل بیش از ۱۳۰ هزار نفر از اصحاب وقف و بقاع متبرکه برگزار شده است.
 
 
وی با بیان اینکه متولیان موقوفات غیر متصرفی دو هزار ۴۶۵ نفر هستند؛ افزود: ۶۲ انجمن یاوران وقف در استان وجود دارد که در موضوعات علم و فناوری، ایثار وشهادت، قرآن و عترت، کتابخوانی، عفاف و حجاب، مهارت و اشتغال زایی، سبک زندگی فاطمی و ... فعالیت دارند. 
 
 
لازم به ذکر است، در این همایش از ۵۱ نفر شامل واقفین، متولیان موقوفات غیر متصرفی، مستاجرین موقوفات، انجمن های یاوران وقف، مشاورین وقف، خادمین بقاع متبرکه، فعالان قرآنی بقاع متبرکه، مبلغین و خیرین بقاع، اصحاب رسانه و مسئولین و .... تجلیل  شد.
برچسب ها: خراسان رضوی ، مشهد ، همایش
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین