توهین عضو لیست امید به سیدالشهدا(ع)
کد خبر: 927246
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tDa
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
رضا مهرداد، اباعبدالله(ع) را ابزار تحمیق ملت خواند!
توهین عضو شورای شهر نیشابور به امام حسین(ع) در اینستاگرام، واکنش کاربران فضای مجازی را برانگیخت.

جوان آنلاین: «الحمدالله الذی خلق الحسین، نور ازل حسین»  این مقدمه نوحه‌ای بود که یکی از کاربران اینستاگرامی از محمود کریمی در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. اما این یک پست عادی نبود. اتفاقاتی که در پی این پست افتاد واکنش‌های فراوانی به همراه داشت. ماجرا این بود که رضا مهرداد عضو شورای اسلامی شهر نیشابور که در قسمت نظرات این پست مداحی، جمله‌ای نوشت که دل عزاداران حسینی را لرزاند. 

مهرداد که خود را در اینستاگرامش کارشناسی ارشد علوم سیاسی، عضو شورای اسلامی شهر نیشابور، مدیرمسئول هفته‌نامه خیام‌نامه و اصلاح‌طلب معرفی کرده در ذیل این پست نوشت:‌ " اگر حسین نبود. چطور این‌گونه مردم را تحمیق می‌کردید؟"

به دنبال این توهین، کانون بسیج مداحان و هیآت مذهبی شهرستان نیشابور با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اهانت عضو شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی واکنش نشان دادند و امروز نیز با تجمع در مقابل ساختمان شورا خواستار برکناری وی شدند. 

همچنین امام جمعه این شهر نیز خواستار تعلیق وی از سمت‌های اجرایی تا زمان رسیدگی به جرم شده است

بعد از حواشی به وجود آمده درباره شورای شهر بابل این دومین خبر در طول ده روز گذشته از شوراهای شهر در سطح کشور می‌باشد که با واکنش شدید افکار عمومی مواجه شده است. 

بسیاری از کاربران فضای مجازی نیز به این هتک حرمت واکنش نشان دادند و با هشتک تفاله‌های عاشورای 88 و نتیجه لیست امید پست‌هایی درباره آن منتشر کردند. 

مرتضی قربانی در این باره نوشته است: رضا مهرداد عضو شورای شهر نیشابور با این ادبیات سخیف به عزاداری امام حسین(ع) اهانت کرده. این آدم اگر حتی یک ساعت دیگه مسئولیتی توی کشور داشته باشه فردای قیامت همه‌مون باید جواب پس بدیم رفقا!

فاطمه ارژنگی نیز نوشته است:‌ دلم گرفت از این همه توهین و بی پاسخ ماندن توهین‌ها! این بار عزاداران حسینی را احمق خواندند همه ما منتظر برخورد قاطعانه با رضا مهرداد نماینده شورای شهر نیشابور هستیم.

حسین ابراهیمی هم نوشته است:‌ آزادی، آزادی، آزادی تا چه حد؟، چه کسی اجازه داده به کسی که به عزادارای امام حسین میگه احمق، بتونه عضو شورای شهر این مملکت بشه؟!

یکی از کاربران که نیشابوری نیز هست، نوشته است:‌ با این توهین رضا مهرداد عضو شورای شهرم (البته جزو منتخبین بنده و خانواده نبوده) ازروی شرمساری حتی روم نمیشه توییتهایی که دراین باب هستن را به عنوان موافقت لایک کنم و به عنوان یک نیشابوری شرمسارم.

حسین حقی یکی از فعالان دانشجویی هم خواستگار رسیدگی قوه قضاییه به توهین این عضو شورای شهر شده است:  بوی تعفن اصلاح طلبانی که به شوراهای شهر رفته‌اند هر روز ببشتر بلند می‌شود. عضو شورای شهر نیشابور مردمی که برای امام حسین(ع) عزاداری می‌کنند را احمق خوانده است و قوه قضائیه موظف به برخورد است.

یکی از کاربران هم عدم نظارت بر انتخابات شورای شهر را دلیلی این همه هتک حرمت دانسته است: آقا یه سوال؟ یه نظارتی یه تحقیقی  وجود نداره که هر کسی پاش به شورا باز نشه؟ در ساده‌ترین حالت توهین به اعتقادات دیگران جرمه.

یکی دیگر از کاربران نیشابوری هم نوشته است: به عنوان یک نیشابوری از انتخاب رضا مهرداد توسط همشهریانم که یقینا از روی عدم شناخت ذات واقعی این آدم بوده احساس شرم می‌کنم و از تمام ملت ایران  طلب عفو دارم و از دادستان محترم خراسان رضوی تقاضا داریم به عنوان مدعی العموم وارد عمل شوند.

«حمیدرضا» هم توییت کرده است: این فرد که با همچین ادبیات توهین آمیزی حرف زده رضا مهرداد نماینده  اصلاح طلب شورای شهر نیشابور اینا همون تفکری هستن که قبلا ادبیات این مدلی داشتن: "علیه خدا هم میتوان تظاهرات کرد"، "قرآن برای دوران گذشته است".

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار