قنات رستم آباد اردل خشک شد
کد خبر: 900889
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mMT
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
طي روزهاي اخير
قنات روستای رستم آباد شهرستان اردل با دبی 40 لیتر آب بر ثانیه خشکید و موجب نارضایتی شماری از باغداران این خطه شد.

شماری از باغداران روستای رستم آباد روز شنبه با حضور در مقابل استانداری این استان در نامه ای سرگشاده، راه چاره و تامین آب کشاورزی برای 63 هکتار از باغات پایین دست این منبع آبی را از مسئولان خواستار شدند.
یکی از نمایندگان کشاورزان به ایرنا اظهار کرد: این قنات با بیش از250 سال قدمت در نخستین ماه از فصل بهار به صورت ناگهانی خشک شد.
وی با بیان این که 63 هکتار از باغات مثمر پایین دست روستای رستم آباد از آب این قنات سیراب می شد، گفت: با خشکیدن این منبع آبی 80 خانوار این آبادی یکهزار و400 نفری با مشکل کمبود آب برای باغات خود مواجه شدند.
وی از کاهش دبی آب قنوات منطقه روستایی رستم آباد در سال زراعی جاری در پی کاهش محسوس بارندگی را یادآور شد و گفت: خشک شدن این منبع آبی در منطقه بی سابقه است.
وی راه جایگزینی تامین آب باغ های مثمر رستم آباد را گرفتن آب از سرشاخه رودخانه کارون در سه کیلومتری آبادی اعلام کرد و گفت: در صورتی که برای جایگزینی آب تسریع نشود با گرم شدن هوا، نابودی باغات حتمی است.
مدیرآب و خاک و امور فنی و مهندسی جهادکشاورزی چهارمحال وبختیاری نیز با اشاره به کاهش منابع آبی بخش کشاورزی سال زراعی جاری در سطح استان اظهار کرد: وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای متولی بررسی و تخصیص آب مورد نیاز برای کشاورزان است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی