شعرسرایی خانواده‌های شهدای مدافع حرم
کد خبر: 900357
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mDt
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۹

فاطمه افشاریان گفت: به همت برخی دوستان، شعرسرایی در میان خانواده شهدای مدافع حرم و لشکر فاطمیون آغاز شده است. این پتانسیل وجود دارد که این امر افزایش يابد و در کشور‌های لبنان، یمن و... نیز شاهد تولید آثار ارزشمندی باشیم.
فاطمه افشاریان، دختر شهید افشاریان از شهدای مدافع حرم که تجربه شعرخوانی در محضر رهبر انقلاب را دارد، در گفت‌وگو با خبرگزاري دفاع مقدس، از آغاز شعرسرایی در حوزه مقاومت میان خانواده شهدای مدافع حرم و لشکر فاطمیون خبر داد و اظهار داشت: هر ساله مقام معظم رهبری در دیدار با شاعران، در خصوص تأثیر نقش شعر بر انتقال ارزش‌های انقلابی و حماسی تأکید دارند. شاعران نیز بیانات و تأکیدات رهبری را در طول سال، سرلوحه فعالیت‌های خود قرار می‌دهند.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص نقش شعر افزود: رهبر معظم انقلاب به تأثیر شعر براي انتقال مفاهیم و ارزش‌های حماسی تأکید دارند. زبان شعر مؤثرترین زبان‌ها در انتقال مفاهیم و ارزش‌های انقلابی و حماسی است. دختر شهید افشاریان خاطرنشان کرد: همسر، مادر و فرزند شهید درد فراق را تحمل کردند و اين می‌تواند اشعار تاثیرگذاری را تولید کند. اگر این خانواده‌ها از این ظرفيت استفاده کنند و قلم به دست گیرند، می‌توانند اشعار تأثیرگذاری در حوزه انتقال مفاهیم ارزش‌های انقلابی به رشته تحریر درآورند. افشاریان عنوان کرد: به همت برخی دوستان، شعرسرایی در میان خانواده شهدای مدافع حرم و لشکر فاطمیون آغاز شده است. این ظرفيت وجود دارد که این امر افزایش يابد و در کشور‌های لبنان، یمن و... نیز شاهد تولید آثار ارزشمندی باشیم. همچنین با برگزاری مراسم شب شعر، کنگره شعر و... به صورت فراملی شعرسرایی حوزه مقاومت را در سطح دیگر کشور‌های مقاومت ترویج دهیم.
وی پیشنهاد داد که با همکاری شاعران دیگر کشور‌ها می‌توانیم کتاب بین‌المللی شعر با محتوای مقاومت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را به چاپ رسانیم تا گام‌های موثری در این امر برداشته شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار