4000 نیروی مرزبانی امنیت دریایی مسافران نوروزی را تامین می کنند
کد خبر: 899107
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003ltj
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
فرمانده مرزبانی هرمزگان:
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان گفت: در تعطیلات نوروزی امسال چهار هزار نفر نیروی مرزبانی با استفاده از 150شناور، امنیت دریایی و ساحلی مسافران استان را تامین می کنند.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان گفت: در تعطیلات نوروزی امسال چهار هزار نفر نیروی مرزبانی با استفاده از 150شناور، امنیت دریایی و ساحلی مسافران استان را تامین می کنند.

سرهنگ علی اصغر خرم روی افزود: در طرح نوروزی 97، مرزبانی با 25 ایستگاه خدماتی و سلامت، در اسکله ها و نوار ساحلی حضور خواهد داشت.
وی ادامه داد: جلوگیری از تردد شناورهای تفریحی و مسافری غیرمجاز، استقرار در اماکن ورزش ها و تفریحات دریایی از جمله مراکزی که جت اسکی اجاره می دهند و ساماندهی موتورهای چهارچرخ ساحلی و جلوگیری از ورود خودرو به ساحل و رفتارهای خطرناک ترافیکی در این محدوده ها از دیگر برنامه های طرح ویژه نوروزی مرزبانی است.
سرهنگ خرم روی در تشریح عملکرد مرزبانی نیز اظهار داشت: از ابتدای امسال تا 18اسفند، سه میلیون و 800 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شد.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان هم چنین از کشف 10تن و 800 کیلوگرم مواد مخدر صنعتی و سنتی تا تاریخ یاد شده خبر داد و اضافه کرد: با توجه به دشواری های عملیات دریایی، کشف هر یک کیلوگرم مواد مخدر در دریا، به اندازه کشف یکصد کیلوگرم مواد مخدر در خشکی ارزشمند است.
وی ارزش کالاهای قاچاق کشف شده توسط مرزبانی از ابتدای امسال تا 18 اسفند را سه هزار و 500میلیارد ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 140درصد افزایش داشته است.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان ادامه داد: در بخش برخورد با تجاوزهای مرزی ، 9فروند شناور خارجی که وارد حریم آب های ایران شده بودند توقیف شد و در راستای همکاری های مرزی ، 52 نفر از دریانوردان ایرانی که به اشتباه وارد آب های کشورهای همسایه شده بودند تحویل گرفته شدند و 62دریانورد کشورهای همسایه نیز به نیروهای مرزبانی این کشورها تحویل داده شدند و 20فروند شناور توقیفی نیز مبادله شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین