احداث 11 سایت آبشرینکن در روستای هرمزگان
کد خبر: 896765
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003lHx
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی هرمزگان خبر داد
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت: ۱۱ سایت آبشرینکن و ۷۲ پروژه جهت تامین پایدار آب بیش از ۶۰۰ روستا در سطح استان هرمزگان احداث شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت: ۱۱ سایت آبشرینکن و ۷۲ پروژه جهت تامین پایدار آب بیش از ۶۰۰ روستا در سطح استان هرمزگان احداث شد.

عبدالحمید حمزه پور در خصوص اجرای این پروژه ها بیان کرد: با توجه به سکونت قابل توجهی از جمعیت استان در بخش روستایی معادل ۴۵ درصد جمعیت، در هزار و ۷۰۰ روستا، دسترسی به آب سالم ، بهداشتی و پایدار یک از مولفه های مهم در حفظ و ماندگاری این جمعیت در سکونت گاه های روستایی محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: به همین جهت و در راستای دسترسی همه مردم روستایی به آب سالم و بهداشتی همچنین به روز کردن شبکه ها و تاسیسات آبرسانی مطابق استانداردهای مربوطه، نظر به توجه جدی دولت به امر آبرسانی و انجام خدمات زیربنایی به روستائیان بر اساس اولویت بندی و نیازمندی پروژه های بسیار مناسبی جهت آبرسانی و ارتقا وضعیت موجود شبکه ها و تاسیسات روستاها در دست اجرا است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر در مجموع ۷۲ پروژه آبرسانی به بیش از ۵۰۰ روستا با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان در خصوص احداث ابشرینکن های روستایی نیز عنوان کرد: تعداد ۱۱ سایت ابشیرینکن با ظرفیت تولید سالیانه پنج میلیون متر مکعب آب شیرین با سرمایه گذاری بالغ بر ۶۱۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی برای ابرسانی به ۱۳۰ روستا در دست احداث است.

حمزه پور پروژه های اجرایی را به تفکیک شهرستان ها تشریح کرد: شهرستان بندرعباس۱۰ پروژه جهت ابرسانی به ۴۴ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۴۹ میلیارد ریال، شهرستان بندرلنگه ۴ پروژه جهت آبرسانی به ۳۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال، شهرستان بستک ۴ پروژه جهت آبرسانی به ۱۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال، شهرستان بشاگرد ۱۸ پروژه جهت آبرسانی به ۷۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال، شهرستان رودان ۳ پروژه جهت ابرسانی به ۲۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال، شهرستان میناب ۱۰ پروژه جهت آبرسانی به ۱۴۰ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۷۱ میلیارد ریال، شهرستان جاسک ۴ پروژه جهت آبرسانی به ۹۲ روستا با اعتباری بالغ بر ۸۱ میلیارد ریال، شهرستان حاجی آباد ۶ پروژه جهت آبرسانی به ۳۴ روستا با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال، بندرخمیر ۴ پروژه جهت آبرسانی به ۳۲ روستا با اعتباری بالغ بیر ۴۰ میلیارد ریال، شهرستان قشم ۶ پروژه جهت آبرسانی به ۲۹ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال و پارسیان ۳ پروژه جهت آبرسانی به ۲۷ روستا با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال در دست اجرا است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی