از سيف‌الله صدراسلام تا قاري زمان ما
کد خبر: 819466
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003RBC
تعداد نظرات: ۳۹ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۵
ماجراي سعيد طوسي كه هنوز حدود و ثغور آن معلوم نيست به گونه‌اي پيش مي‌رود كه گويي نظام جمهوري اسلامي ابتدا وي را قاري قرآن و سپس مأمور فساد در جامعه كرده است.
دکتر عبدالله گنجی
ماجراي سعيد طوسي كه هنوز حدود و ثغور آن معلوم نيست به گونه‌اي پيش مي‌رود كه گويي نظام جمهوري اسلامي ابتدا وي را قاري قرآن و سپس مأمور فساد در جامعه كرده است. فصل‌الخطابي قوه قضائيه نيز مانند بسياري از مقولات ديگر براي معاندين، مغرضين و منافقين بي‌معناست. هيچ‌كس با طوسي كاري ندارد و نمي‌گويد هر قاري قرآن الزاماً مهذب نيست، همانگونه كه هر آخوندي الزاماً مروج دين نيست و به همين دليل امام فرمودند تاريخ اسلام پر است از خيانت علماي اسلام به اسلام، چراكه در هر قشري ناپاك وجود دارد.

پرچمداري رسانه‌هاي امريكا و انگليس در اين ماجرا ترديدي باقي نمي‌گذارد كه هجو نظام از مدخل دين، راهبرد آنان است و پياده نظام آنان نيز هر موضوع راست و دروغي را به مثابه فلشي به سمت نظام نشانه مي‌روند، چرا؟ حفظ و استمرار نظام جمهوري اسلامي از پيوند اعتمادي مردم و حاكميت نشئت مي‌گيرد و دشمنان براي سست كردن ستون‌هاي اين نظام(كه آن را نظام سركش و مهار نشدني مي‌نامند) از هيچ اقدامي فروگذار نمي‌كنند.

«نقد اخلاقي حاكميت»، «بي‌اعتبارسازي بازوهاي توانمند نظام» و «هجمه به كارآمدي آن» سه مسئله اصلي است كه در دستور كار بوده و خواهد بود و شبكه‌هاي اجتماعي زمينه آن را فراهم‌تر كرده‌اند. اين در حالي است كه تاريخ بشر و اسلام از اين پديده‌ها بارها به خود ديده است. خالد بن وليد را تقريباً همه مسلمانان مي‌شناسند. فرمانده شجاعي كه سپاه پيامبر را در احد شكست داد، ‌اما قبل از فتح مكه ايمان آورد و يكي از فرماندهان سپاه اسلام شد. در جنگ موته پس از شهادت زيد‌ بن حارثه(فرمانده) و جعفربن ابي‌طالب(جانشين)، سپاه اسلام را از معركه نجات داد و فداكاري‌هاي زيادي براي اسلام كرد تا جايي كه پيامبر وي را «سيف‌الله» ناميد. اين سيف‌الله در زمان خلافت ابوبكر، مأمور اخذ خراج و ماليات از فردي به نام مالك (نه مالك اشتر نخعي) كه بيرون از مدينه زندگي مي‌كرد و به حكومت ماليات نمي‌داد، شد. خالد به همراه يك نفر ديگر به محل سكونت مالك رسيد و با رؤيت زيبايي همسر وي، دست و پاي مالك را بست و در حضور او به همسرش تجاوز كرد. آن روز كسي كار خالد را به دستگاه پيامبر نسبت نداد و كسي نگفت «بفرماييد اين هم سيف‌الله پيامبر!» كسي نگفت «اين هم مجاهد بزرگ اسلام». آنچه گفته شد اينكه خالد بر همان فرهنگ جاهلي پيش از اسلام خود پايبند است و اسلام‌آوري وي نوعي تظاهر و توفيق اجباري بوده است.

او فرمانده شجاعي بود كه تهذيب نداشت. به صحنه كشور برگرديم؛ فرض نماييد يكي از فرماندهان عالي دوران دفاع مقدس دچار لغزش اخلاقي شود. آيا مي‌توان گفت خون رزمندگاني كه ذيل فرماندهي او سال‌هاي پيش شهيد شده‌اند به هدر رفته است؟ مي‌توان دفاع مقدس را به فساد آلوده نشان داد، مي‌شود امام را زير سؤال برد كه عجب فرمانده‌اي داشته‌اي؟
انصاف اين است كه بگوييم انسان در معرض تهديد و انحراف است، «الا مارحم ربي».
طوسي داراي صداي خوش و خدادادي براي خواندن قرآن است كه نظام چك سفيدامضا براي عصمت او نداده است و اگر انحراف او ثابت شود بايد مجازات شود. درباره او از تبرئه تا اعدام را بايد پذيرا باشيم. آنان كه فصل الخطابي قوه قضائيه را نمي‌پذيرند، همان كساني هستند كه «طوسي بهانه است، اصل نظام نشانه است» را دنبال مي‌كنند.

قرائت و آموزش قرآن را به اقسام و انواع جوك و تمسخر آلودند و كاري كمتر از خود طوسي نكرده‌اند. اگر مريض نباشيم با فرض اثبات جرم، يك قاري را فاقد تهذيب مي‌دانيم و بايد ساحت قرآن و عرصه عمومي قرآن‌خواني را از وجود او دور كنيم. اما اينكه هر كس احساس تعلقي به نظام مي‌كند و دچار مشكل مي‌شود بايد همه نظام به قربانگاه برود، بخشي از همان جنگ نرم است. اگر طوسي و امثالهم تبرئه شوند خواهند گفت «دست خودشان است سرش را به هم آوردند». اگر اعدام شود خواهند گفت «نقض حقوق بشر است و اتحاديه اروپا عليه ما بيانيه مي‌دهد و تحريم مي‌كند.» اينجاست كه بايد از مخالفان نظام خواست كه اگر دين نداريد لااقل آزاده مرد باشيد. سيف‌الله صدر اسلام به زناي محسنه روي آورد، اما مردم به حاكميت وقت حمله نكردند و پيامبر و اسلام را به سخره نگرفتند. حال اشتباه و انحراف احتمالي يك فرد غير مهذب محور بازنمايي عقده‌هاي فرو خورده اين جماعت مقابل نظام شده است.

به صورت طبيعي عالم سياست و اجتماع با عالم حقوق متفاوت است و معمولاً انتظار اجتماعي و سياسي فراتر از حقوق ظاهر مي‌شود و اين مسئله در پرونده‌هاي مختلف تاكنون طرح شده است. قوه قضائيه به عنوان ركني از حاكميت نمي‌تواند صرفاً بر «وظايف حقوقي» خود تأكيد كند، بلكه بايد پاسخگو باشد كه چرا پرونده‌اي را از سال 1389 تاكنون به انجام نرسانده است و چرا قبل از ديگران عرصه اجتماع را روشن نكرده است؟

نيروهاي انقلاب بايد هميشه يادشان باشد كه نظام ديني را با دين شكار خواهند كرد و دشمنان نيز در همين نقطه متمركز شده‌اند. دشمنان انقلاب هم دين را فاقد صلاحيت براي امر سياسي و اجتماعي مي‌دانند و هم براي تخفيف نظام در عرصه اجتماعي به دين مراجعه مي‌كنند. آنان دست به گزينش مي‌زنند، همانگونه كه حركت عظيم عاشوراي امسال ايران و كربلا را سانسور و چند قمه‌زن را محور تصويرسازي از عاشورا كردند. طوسي را در صدر قرار مي‌دهند اما همزمان علت عزل فلان مديرعامل دولت را چيز ديگري وانمود مي‌كنند. لزومي ندارد نيروهاي انقلاب درصدد دفاع از هر مسئله‌اي باشند كه همين مسئله قطب‌بندي و انگيزه قطب‌بندي در طرف را چند برابر مي‌كند. جريان انقلابي كشور بايد سردمدار مبارزه با هر فسادي باشد وگرنه ممكن است رسانه‌هاي غربي كه فساد فلان نيروهاي همسوي خود در ايران را مخفي مي‌كنند دلسوز نظام معرفي شوند. تا حيات آدمي وجود دارد سيف‌الله‌ها و طوسي‌ها خواهند بود و در عمق تاريخ نيز بوده‌اند. تاريخ انسان و حتي تاريخ توحيديان مملو از خطاست. از «برسيساي عابد» گرفته تا سيف‌الله پيامبر اسلام نمونه بارز آن است و به هيچ كس در اين مسير تضمين الهي داده نشده است. آن يوسف پيامبر بود كه هوشمندانه استغاثه كرد كه: «و ما ابري نفسي ان النفس لاماره بالسوء الامارحم ربي ان ربي غفور رحيم».

فساد مالي و انحراف جنسي همانند شايعه است. شايعه در طول حيات بشر وجود داشته است و انباشت هزاران سال تجربه نمي‌تواند به آن پايان دهد. مانند حسادت است كه قابل حذف نيست اما قابل كنترل است. هر روز كشيشان كودك‌آزار در تارك اروپا و امريكا مي‌درخشند اما مسلمانان آن را مستمسكي براي هجو مسيحيت نمي‌دانند كه آن كشيش را فرد فاسدي تلقي مي‌كنند كه اشتباهي در مسير كليسا قرار گرفته است.
غیر قابل انتشار: ۳۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۹
حلال کنید آقای گنجی من از شما بسیار عذر می خواهم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
4
3
کامنت قبلی من بسیار از روی خشم و عصبانیت بود
که گفتم شما لقمه حرام خورده اید و متعصب هستید
من را ببخشید و حلال کنید
بسیار بسیار از شما معذرت می خواهم و من را حلال کنید
وقتی این همه بی عدالتی می بینم ... عصبانی می شوم
اگر کسی ذره ای غیرت دینی و شرافت انسانی داشته باشد از این خبر خشمگین می شود....
باز هم آقای دکتر گنجی!
من را حلال کنید و از شما بسیار بسیار عذر می خواهم
پاسخ ها
مبشر
| Russian Federation
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
1- ظاهرا بطور تلویحی وقوع جرم در این مقاله تایید شده اگر اطلاع خاصی نویسنده دارد که مستندات آنرا هم بگوید وگرنه خود این خطای دیگری است که تا قوه قضاییه محکومیتی را اعلام نکرده نباید به آن پرداخت 2- در زمانهای مذهبی شایعات علیه چهره های مذهبی بیشتر میشود اول ماه محرم چک های پرداخت مبالغ میلیونی به مداح های مشهور حالا جریان سعید طوسی وبعد هم چه..... 3-آیا فکر نمیکنید اطاق فکر جناح های سیاسی در زمانی که مردم باید از کانون های قدرت وثروت راجع به عملکرد و سوء استفاده های مالی برجام 2و3و بپرسند یک مرتبه اذهان را منحرف می کنند به یک موضوع درجه شش که صحت وسقمش را هم کسی نمیداند
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
5
2
حق مطلب را واقعا بیان کردید:
...نظام چك سفيدامضا براي عصمت او نداده است و اگر انحراف او ثابت شود بايد مجازات شود. درباره او از تبرئه تا اعدام را بايد پذيرا باشيم.
...آنان كه فصل الخطابي قوه قضائيه را نمي‌پذيرند، همان كساني هستند كه «طوسي بهانه است، اصل نظام نشانه است» را دنبال مي‌كنند.
...اما اينكه هر كس احساس تعلقي به نظام مي‌كند و دچار مشكل مي‌شود بايد همه نظام به قربانگاه برود، بخشي از همان جنگ نرم است.
...اگر طوسي و امثالهم تبرئه شوند خواهند گفت «دست خودشان است سرش را به هم آوردند». اگر اعدام شود خواهند گفت «نقض حقوق بشر است و اتحاديه اروپا عليه ما بيانيه مي‌دهد و تحريم مي‌كند.»
...قوه قضائيه به عنوان ركني از حاكميت نمي‌تواند صرفاً بر «وظايف حقوقي» خود تأكيد كند، بلكه بايد پاسخگو باشد كه چرا پرونده‌اي را از سال 1389 تاكنون به انجام نرسانده است و چرا قبل از ديگران عرصه اجتماع را روشن نكرده است؟
آقای گنجی بایت اظهاراتم از شما عذرخواهی می کنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
5
آقای گنجی!
بابت اظهارات تند و دو از ادب از شما عذرخواهی می کنم
من را ببخشید و حلال کنید.
علت عصبانیت مردم به این خاطر است که
چرا ....جلوی پرونده را گرفته،
چرا ....جلوی اجرای عدالت را گرفته مراجعه کنید به سایت .... :.
بحث بر سر این نیست که چرا یک قاری تجاوز کرده چون هر فردی در هر جایگاه و لباسی می تواند گناه و معصیت کند و جرمهای هولناکی انجام دهد و گناهکار بودن یک قاری به پای قران و نظام نوشته نمی شود

همانطور که اشتباه و خطای یک مداح به پای امام حسین گذاشته نمی شود

.....

در پایان


باز هم من از شما بابت اظهارات تند و دور از ادب و دور از احترام از شما بسیار بسیار بسیار بسیار عذر می خواهم. من را ببخشید و
حلال کنید.
ان شاء الله موفق و موید باشید
یا علی
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
2
* * * * * * *
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
22
چهار سال دادرسی یعنی چی ؟ ماست مالی کردن نیست چی می باشد ؟
....باید از چین وکره شمالی روش برخورد کردن را یاد بگیرد آنها مسلمان نیستند عدالتشان از ما بهتر است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
1
6
مقاله خوبی بود ولی این قسمت که طوسی در صدر و عزل مدیر دولتی را متوجه نمیشوم لطفا برای خلوص مطالب حقیقی که نوشتید به سیاست الوده نکنید که همچنان گیرا و همه گیر باشد
جواد عبداللهی پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
1
1
سلام
پیش از هرچیز باید از کلیت این یادداشت منتشر شده در روزنامه در تاریخ 8/8/95 صمیمانه قدردانی کنم.آنچه از مفاد این یادداشت برداشت می‌شود؛ این است که نظام نباید تاوان خطاهای فردی در درونِ خود را بپردازد.نیز این که نظام نباید پوششی برای خطاهای نفسانی و انسانی و اجتهاد به رای های افراد باشد.
اما این که آورده اید:
در جنگ موته پس از شهادت
زيد بن حارثه)فرمانده( و جعفربن ابي طالب)جانشين(، سپاه
اسام را از معركه نجات داد و فداكاري هاي زيادي براي اسام
كرد تا جايي كه پيامبر وي را »سيف الله« ناميد.»
هیچ سند معتبری برآن دیده نمی‌شود و دور نیست که این لقب را کسی به داده باشد که پس از تجاوزی که به همسر مالک بن نویره کرد و در برابرِ درخواستِ خلیفه‌ی دوم مبنی بر سنگسار کردنش گفت:او به اجتهاد عمل کرده و مرتکب خطا شده و نباید سنگسار شود!
درخواست می‌شود جناب آقای دکترگنجی اصلاحی بر یادداشتِ خود بزنند تا انتشارِ این یادداشت، خود نوعی «نقضِ غرض» نباشد.
باسپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
2
1
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
9
یک سوال این مطالب که فرمودید فقط درخصوص جناح همسو صدق می کند یا عمومیت دارد ؟
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
7
0
شما در این مطلب آقای ط. رو محکوم کردید و اشاره ای هم به امکان تهمت و دروغ بودن این خبر نکردید!

برای سواد، شخصیت و تاریخ نگاری شما متاسفم!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
2
3
احسنت بر شما جامع و کامل. شیعیان برای همدیگر دعا کنیم تا از کید شیطان رجیم قسم خورده در امان باشیم. همچنین برای آمرزش گناهکاران دعا کنیم و یادمان باشد گر پرده در افتد نه تو مانی و نه من.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
13
مسئله اين است كه .... آيا پيامبر هم با سيف الله مثل س. ط رفتار كرد و حق مظلوم را ناديده گرفت؟! انتظار جامعه برخورد نظام و قوه قضاييه با تمام افراد بصورت يكسان است. تمام افراد جامعه در برابر قانون يكسان هستند، به خصوص جامعه ما كه ادعاي اسلامي بودن دارد.
لطفا موضوع را فرافكني و مغلطه نكنيد. مردم امروزه آگاه هستند و بحمد ا... به كمك شبكه هاي اجتماعي و عصر اطلاعات مردم از همه چيز مطللعند.
مهرناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
2
5
جناب گنجی" درست ست که کشورمان
دارای نظام اسلامی ست"ودوست داریم
از نظر رفتار وکردار برای کشورهای دیگر
الگو باشیم"اما این امکان وجود ندارد "که
میان هشتاد میلیون جمعیت کشور"
همه افراد صالح باشند"و نفس مطمئنه
داشته و ازجایگاه خود سوئ استفاده نکنند"همانگونه که فساد مالی درمیان
مدیرانی شکل می گیرد"که باید امین مال کشور ومردم باشند"یا عده ای برای
رسیدن به قدرت وثروت "به کشور خیانت کرده"و جاسوس دشمن می شوند"
عده ای هم بر نفس اماره چیره نبوده "
واسیر شهوات می گردند"مهم اینستکه
خطاکار بابت اشتباهات خود مجازات
شوند"اما نباید خودرا اسیر اراجیف غربی
هائی بکنیم "انان که دیگر جائی برای خطاکاری های عجیب وغریب خود "باقی
نگذاشته اند"ولی لازم ست در انتخاب افرادی که در جایگاه خود تاثیر گذار هستند "دقت بیشتری انجام شود.
عليرضا
|
Romania
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
1
1
با سلام
ضمن خداقوت به دست اندركاران آن رسانه محترم ،وبيان نظر شخصي ام، با احترام به عزيزان، كه خط فكري سياسي روزنامه را قبول ندارم ولي روزانه تيتر موضوعات تان را نگاه ميكنم اما لازم دانستم از اين مطلب ونوشتار فوق مراتب تشكر وسپاسم رااعلام نمايم وهمه بدانيم كه هجمه به قاري بهانه ونوك پيكان حملات اصل دين را نشانه گرفته ودر اين بخش بايد اختلافات جناحي را كنار گذاشت وبا وحدت در مقابله با اين ترفند ايستاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
2
با سلام و احترام ویژه به شما جناب دکتر گنجی ارجمند،
هماره از نظرات شما بهره می برم.
مطلب بسیار خوبی بود. ممنون از وسعت نظر شما.
آزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
18
1) چرا رسیدگی به این پرونده 5 سال به درازا کشیده است؟
2) چرا تا کنون هیچ رای قطعی صادر نگردیده ست؟
3) چرا به ایشان اجازده داده شده که با این پرونده...!!! نامه ایی بنویسند ودر آن ضمن اینکه خود را مبرا از هر گونه خطایی میدانند خود را به اسلام،قران و نظام واز همه بدتر به رهبری گره بزند؟
4) امید است به رسیدگی دقیق به این پرونده وصدورحکم عادلانه ،ضمن احقاق حق ،جلوی حرف مغرضان گرفته شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
8
لطفا نظر من را به جناب دکتر برسانید.من حس میکنم در همین مطلب هم که به قلم یک دکتر نوشته شده مردم که ستون اصلی نظام هستند فراموش شده و وقتی دکتر اینطور مقاله می نویسد چه انتظار از دیگران هست.متاسفانه ایشان متوجه نشده اند که مردم خوب میدانند که حساب خطای یک قاری را از قران و سایر قاریها جدا است و احساسات مردم آنجا جریحه دار میشود که آنها را نا محرم میشمارند و دنبال ماست مالی کردن قضایا به دلیل اینکه فلانی فرزند فلان رجل است یا فلانی قاری است و...من از نویسنده که دکتر هم هستند گلایه دارم چرا اصل موضوع را فراموش کرده و به فرع پرداخته...اگر قرار است طوسی ابروی این نظام باشد که واویلا.....آبروی این نظام عدالت است.قوه قضاییه بیطرف است و...باشد که بیت المال صرف نشر نظرات افرادی کنیم که واقعا نظرشان باعث نزدیکی مردم و نظام شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
7
آقاي گنجي باسلام و خسته نباشيد: شما عزيزان بايد قبل از آنكه رسانه هاي معاند با نيت خبيث شان بخواهند خبررساني كنند خبررساني كنيد واز قوه قضائي بخواهيد كه اين پرونده را هرچه سريعتر به سرانجام برساند تا رسانه هاي دشمن نتوانند شيطنت كنند.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
3
سلام
من چند تا سئوال دارم لطفا پاسخ بدهید:
1- این دید شما که قاری و طلبه و ... در جایگاه خود کاری کنند دلیلی بر عدم عصمت دیگر هم کیشان خود است را هر عقل سلیمی باور دارد و هر مومنی قبل از هر چیز می داند که نباید گناه شخصی یک فرد را به یک جامعه نسبت داد. سئوال این است چرا قوه قضاییه چنین تحلیلی نداشته و با این منطق برخوردی صورت نگرفته است؟
2- چطو ممکن است شخصی به فرض متهم بودن و نه گنهکار بودن فرصت حضور دوباره و چند باره در مکان های مقدس را پیدا نموده و تا مشخص شدن پرونده دسترسی اورا حداقل کاهش نداده اند.
3- این اشتباه سهمناکی است و هیچ کس نباید آن را به رهبر فرزانه و مردم متدین و دین مدار ایران نسبت دهد اما لطفا توضیح دهید چرا آن عده که از این موضوع باخبر بوده اند سعی در شفاف سازی امور نکرده اند. قبول کنیم که در بعضی موارد همین خطاهای انسانی در راس تصمیم گیری و تحلیل اشتباه از وقایع باعث شده که جامعه متدین ما انقدر برافروخته شود.
4- چطور ممکن است که فردی به خود اجازه دهد که امری خلاف واقع را به نظام و رهبری و .. نسبت دهد و با او برخورد شایسته صورت نگیرد؟.
5- اطلاه دادرسی به چه منظور صورت گرفته است؟ آیا این پرونده نیازمند این همه زمان برای بررسی بوده یا ..؟
6- جناب آقای دکتر گنجی عزیز مطالب مندرج در این مقاله را بسیاری از مردم بی شک می دانند. کیست که نداند که گناه یک فرد در هر مجموعه را نمی توان در حالت عام به کل مجموعه نسبت داد. لطفا در این موارد مقاله بنویسید و بفرمایید دلایل موجود چیست. ؟.
ح م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
0
برادر گنجی عزیز از مقاله خوبتان و شجاعانه تان تشکر می کنم اما فراموش نکنید مشکل از فرد و افراد گناهکار یا سوئ استفاده گر نیست و تاریخ پر است از ربا خواران اختلاس کنندگان لواط کنندگان و ... مشکل از .....که الوده به فساد و انواع ان است...
ایزدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
2
0
مابایدیادبگیریم.تاوقتیکه قوه قضاییه نظرنداده حداقل آبروی شاکی رانبریم.
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
1
1
مشکل اینجاست که ما به خودمون نمیاییم تا وقتی که صدای یک خبری را از رسانه های معاند بشنویم. برادر من این نوجوانها ۵ سال (تاکید میکنم سااال) این شکایت را داشتند.. این مدت شما و رسانه ملی کجا بودید که جلو حق خوری را بگیرید؟ بعد هم که فهمیدید همه زدید به در حاشا. واقعا بنظرتون این طور اعتبار و اعتمادی باقی میمونه؟ به جای این همه فکر و عمل سیاسی حق گو باشید. انتظار مردم از شما حق گویی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
0
ضمنا محصنه صحیح است نه محسنه
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
1
سلام یعنی این موضوع 5سال هست که در قوه قضائیه درحال بررسی هست؟واقعا جای تاسف داره.به نظر شما اگر همان موقع بررسی ورای صادر می شد شاهد این آبروریزی بودیم؟
ادریس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
1
0
خداوند در این قضایا نظرش را به روشنی بیان کرده است.
1- در مورد خبر پخش شده از سوی سبکه های مغرض:
یا ایها الذین ءامنوا ان جاءکم فاسق بنبأٍ فتبینوا أن تصیبوا قوما بجهاله فتصبحوا علی ما فعلتم نامدین.
2- اینکه خداوند در مورد انحراف جنسی هیچکس شوخی ندارد، حتی زنان پیامبر. چه برسد به قاری قرآن:
یا نساء النبی من یأت منکن بفاحشه مبینه، یضاعف لها العذاب ضعفین و کان ذلک علی الله یسیرا.
3- در مورد کسانی که به اشاعه این خبر و سوء استفاده از آن می پردازند:
ان الذین یحبون ان تشیع الفاحشه فی الذین ءامنوا لهم عذاب الیم فی الدنیا و الاخره
4- در مورد عبرت گیری و نیز از خواب غفلت بیدار شدن خودمان (که ممکن است در پیشگاه حقیقت بی مقدارترین موجودات باشیم، حتی از شخصی که فساد احتمالی آن ثابت شود):
فلا تزکّوا انفسکم، هو اعلم بمن اتّقی

صدق الله العلی العظیم
assad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
2
درست است که سعید طوسی مثل خیلی از آدم های دیگر خطا کار میباشد ولی آقای گنجی سوال اینجاست که چرا مسولین تا کنون از ایشان دفاع کرده و دفاع میکنند
اگر ایشان...کار است حکمش معلوم است و اگر کاری انجام نداده پس اینقدر مدرک و سند برای چی هست.
اگر یک شخص عادی در کسوت معمولی این خطای بزرگ را انجام میداد با کسی که قرآن کریم را یدک میکشد بسیار بسیار بسیار فرق دارد و متاسفانه شما هم به این موضوع یک نگاه ساده دارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
4
1
به نظرم ماجرای آقای طوسی الان در جامعه مطرح شده تا فساد8 هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان به حاشیه بره...
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
0
1
اقاي گنجي زماني اين جرم را به نظام نسبت نميدهد كه نظام محكم جلوي اينگونه فساد ها بايستد . ...اگر اين قاري ثابت شود گناه كار است كه هست مجازات نشود حتما نظام حامي ايشان است . پس نظر شما درست ولي بايد قاطعانه عمل كرد . اتهام ايشان چيزي نيست كه بشود گذشت زيرا بودنش صدها جوان و نو جوان رو از دين خارج كرده و خواهد كرد . اشاعه فحشا از فحشا خطرناك تر است .ممنون
سنت آنلاین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
0
0
فتنه انگلیسی:
✳️ توجیه یک موضوع جنجالی با اهانت به صحابه پیامبر

زنجیره‌ی شیطانی اهانت‌ها و گستاخی‌ها در مورد شخصیت‌های مقدس صدر اسلام و مقدسات اهل‌سنت ادامه دارد؛ در تازه‌ترین مورد روزنامه «جوان» در سرمقاله‌ی شماره 4944- شنبه 8 آبان 95 با پرداختن به ماجرای "سعید طوسی"- قاری برجسته اما پرحاشیه‌ی کشور-، به حضرت خالد بن ولید رضی‌الله‌عنه، یکی از یاران باوفا و جلیل‌القدر پیامبر خدا صلی‌الله‌علیه‌وسلم اهانت کرده است.
به‌گزارش سنت آنلاين به‌نقل از سني آنلاين، روزنامه‌ی «جوان» در سرمقاله‌اش با عنوان «از سيف‌الله صدراسلام تا قاری زمان ما» به قلم «عبدالله گنجی»، مدیرمسئول این روزنامه، ضمن ابراز نگرانی از رسانه‌ای شدن گسترده‌ی موضوع قاری جنجالی و نسبت دادن انحرافات اخلاقی وی به نظام جمهوری اسلامی، با وارد کردن اتهاماتی واهی و بی‌اساس به حضرت خالد بن ولید، به مقام شامخ این صحابی بزرگ اهانت روا داشته است.
گنجی در این یادداشت به فتنه‌ی انکار زکات و ارتداد برخی قبائل عرب پس از رحلت رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم در دوران خلافت ابوبکر صدیق رضی‌الله‌عنه و فرماندهی حضرت خالد بن ولید رضی‌الله‌عنه و کشته شدن فردی به نام «مالک‌ [بن نویره- برای اطلاع جناب گنجی]» در یک رخداد خاص اشاره کرده است. وی در این نوشته تراوشات ذهنی خود را به حضرت خالد نسبت داده و این صحابی جلیل‌القدر پیامبر را –العیاذبالله- به فساد اخلاقی متهم کرده است. درحالی که واقعیت ماجرا، آنگونه که در کتب تاریخی معتبر آمده، آن است که حضرت خالد رضی‌الله‌عنه پس از کشته شدن «مالک»، با همسر مالک به صورت شرعی و اسلامی ازدواج می‌کند. ابن‌ نویره که پیش از ماجرا مرتد شده بود و با یک زن مدعی پیامبری، بیعت کرده بود، مدعی اسلام بود اما در گفت‌وگو با حضرت خالد از الفاظی استفاده کرد که او گمان برد «مالک بن نویره» همچنان بر حالت کفر است. به همین دلیل دستور قتل او را صادر کرد.
مدیرمسئول روزنامه جوان که هنوز نمی‌داند «محصنه» با «ص» نوشته می‌شود نه با «س»، اسلام‌آوردن حضرت خالد بن ولید را «نوعی تظاهر» می‌داند و مدعی می‌شود که «خالد بر همان فرهنگ جاهلی پیش از اسلام خود پایبند است.»!!
قطع نظر از صحت و سقم یا چگونگی روند پرونده‌ی سعید طوسی، مقایسه حوادث و اتفاقات ناخوشایند در عرصه‌ی سیاسی کشور، با اتفاقات و رخدادهای صدر اسلام جای اعتراض و انتقاد دارد؛ معضل و ویروسی که مدت مدیدی‌ست، به‌ویژه پس از انتخابات سال 88 پا به عرصه‌ی سیاسی کشور، از جمله منابر و جلساتِ به‌اصطلاح تاریخی- تحلیلی گذاشته است.
روزنامه‌ی «جوان» و بسیاری از روزنامه‌ها و نشریات وابسته به جریان‌های افراطی و تندرو درحالی هر از گاهی به بهانه‌های مختلف به مقدسات و شخصیت‌های مورد احترام اهل‌سنت توهین می‌کنند که رهبر معظم انقلاب به کرّات و به صراحت از این کار منع کرده‌ و کسانی را که به مقدسات مذاهب اهانت می‌کنند «مزدور دشمن» ‌نامیده است.
عبدالله گنجی از نوشتن اتهامات غیراخلاقی سعید طوسی به پای نظام شدیداً انتقاد می‌کند، اما غافل از اینکه خودش با توهین به شخصیت‌های مورد احترام بیش از یک‌میلیارد مسلمان جهان، غیرمستقیم انگشت اتهام به‌سوی آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم برده است و ایشان را مربی ناتوان معرفی کرده است. بدون شک چنین اقداماتی به‌معنای بی‌توجهی به سخنان بزرگان نظام و در رأس آنان رهبر معظم انقلاب است و اسباب بدبینی دیگران را به نظام جمهوری اسلامی فراهم می‌آورد.
مناسب است گردانندگان روزنامه «جوان» و سایر نشریات و رسانه‌های هم‌سو، که بیش از دیگران سنگ پیروی از رهبری و حمایت از نظام جمهوری اسلامی را به سینه می‌زنند، قبل از هر اقدامی، اگر اوضاع بحرانی جهان اسلام که در آتش تفرقه و اختلاف می‌سوزد برایشان مهم نیست، حداقل فتواها، توصیه‌ها و رهنمودهای رهبری را مدنظر قرار دهند و با اهانت به مقدسات مذاهب و دمیدن بر آتش اختلاف و تفرقه خودشان را مزدور بی‌مواجب دشمنان نگردانند.


پاسخ ها
مصطفي محمدي
| Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
براي افرادي كه به دنبال حقيقت وقايع به دور از هر گونه قيل و قال و زنده باد و مرده باد منفعت طلبانه و نيز كشف حقيقت بدون عصبيت هاي جاهلي امروزي بررسي اين منابع كه اتفاقاً از جمله معتبرترين منابع اهل سنت هستند حتماً مفيد به فايده خواهند بود. «تاریخ الیعقوبی ، ج۲ ، ص۱۱۰٫» و «الإصابه ، ابن حجر عسقلاني ، ج ۵ ، ص ۵۶۱» و «تاریخ الطبری ، الطبری ، ج ۲ ، ص ۵۰۳» و «البدایه و النهایه ابن کثیر ج ۷ ص ۲۳- سیره حلبیه ج ۳ ص ۲۱۳» و «اسد الغابه ج ۴ ص ۲۹۶- تاریخ الاسلام ذهبی ج ۳ ص ۳۶»
جانم فدای خالد بن ولید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
0
0
این روایتی ک نوشتید کجا ثبت شده؟؟
چرا از خودتون حرف درمیارید؟؟؟؟
از الله بترسید
ک پشت سر یاران پیامبر دروغ میگید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
آقای محترم ،اولا مطمئنا شما اگر طرفداراهل سنت باشید وسنی مذهب هم باشید دراسناد برگردید متوجه این موضوع خواهید شد که خلیفه دوم عمربن خطاب یکی ازایراداتی که به خلیفه اول ابوبکرگرفت همین امربود وقتی عمراین خیانت خالد درکشتن مالک بن نویره رافهمید به ابوبکراعتراض کرد وازاوخواست که وی را مجازات کند ولی ابوبکرامتناع کرد تااینکه عمرخلیفه شد ووی را ازفرماندهی لشگربرکنارکرد.پس بروید اسناد را مطالعه کنید بعد سخن بگوییدودیگر اینکه شما باید جانتان را فدای اسلام وقرآن کنید نه اشخاص،خالد بن ولید دیگرکیست؟که شما حاضرید جانتان را فداکنیدآیا با این خطاها یی که مرتکب شده است می ارزد که درقبالش این کاررا انجام دهید؟جان موجود بسیارباارزشی است پس باید نثارکسی گردد که یا معصوم باشد یا جانشین معصوم ویا شبه معصوم.بنابراین این سخن که می گویید جانم فدای خالد بن ولید بسیارجمله سخیفی است.
بهنام
|
Belgium
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
0
0
همینکه از 60 نظر تنها جرات انتشار 33 تا رو داشتین باندازه کافی نشون میده «اسلام عزیز!» چه موجودات کریه و خود رای از شماها ساخته . اول هم که نوشتم و به تک تک مغالطات و دروغهای این پاچه خوار ... پاسخ دادم ، میدونستم و به خودتون هم گفتم که منتشر نمیکنید. جرات و قدرت شما در رویارویی نیست در موذیانه از پشت حمله کردن و دروغگویی و فریبه. بله عزیز جان درست مثل تاریخ جعلی ای که ...براتون ساخت.
مدیر پایگاه جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و ... معذور است. ضمن اينكه جوان آنلاين، حق انتشار يا عدم انتشار پيام ها را براي خودش محفوظ مي داند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
1
1
ضربه ای که این پرونده به انقلاب زد تا حالا ندیده بودیم حتی در روستاها مردم را ناامید کرده
صدها اختلاس ضربه اش به این اندازه نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
0
0
آقای سردبیر ما نمیخواهیم قصه های صدر اسلام را تعریف کنید قربانیان تجاوز جنسی سعید طوسی میگویند 5 سال است شکایت کرده اند ونتیجه نگرفته اند حالا شما بجای تعریف کردن قصه لیلی ومجنون باید از قوه قضاییه سوال کنید اگر شخص دیگری مرتکب این جنایت میشد همینطور مماشات میکرد شما اعتماد عمومی را خدشه دار ومردم را نسبت به سیستم موجود بدبین کرده اید اگر این آدم کثیف جرمی مرتکب شده تکلیفش باید روشن شود چه قاری قران باشد چه هر چیز دیگر شما با برخوردهای چندگانه باعث رویگردانی مردم میشوید این که دیگر س.مر. نیست که به خاطر آن همه خیانت 135 ضربه شلاق حکم بگیرد وقتی پلیس عربستان به دو نوجوان ایرانی تجاوز کرد جامعه آماده جنگ با تکفیریها بود حال شما را چه شده با این به اصطلاح قاری قرانتان
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
0
0
غیر قابل انتشار: ۲۹!!!!!
مدیر پایگاه جوان آنلاين پيامهايي را كه حاوي توهين، افترا و ... باشند منتشر نمي كند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
1
به نظر بنده نظام اگر می خواهد بابت اشتباهات فردی زیر سوال نرود باید خود پی گیر تر از هر کس دیگری با این مساله رفتار می کرد نه اینکه 5 سال از شکایت شاکیان بگذرد تا باعث شود کسان دیگری وارد قضیه شوند.نه تنها این مساله بلکه هر مساله مشابهی که حول افراد منسوب به نظام رخ می دهد اگر خود نظام جلو تر از بقیه و با قاطعیت تمام با آن برخورد کند خواه می خواهد به صحت برسد یا تبرئه شود مطمئن باشید هیچ احدی نه تنها نظام را نشانه نمی رود بلکه تحسین نیز می کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار