آموزش، بهداشت و تفریح ریشه های اصلی مهاجرت از استان بوشهر
کد خبر: 818146
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Qpu
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۹
رئیس بنیاد نخبگان بوشهر خبر داد :
رضا آذین گفت:سه ریشه اساسی مهاجرت از استان، آموزش پرورش، بهداشت و سلامت و تفریح و اوقات فراغت است.

وی با اشاره به ریشه های اصلی مهاجرت از استان بوشهر گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته با فرهیختگان و افراد تحصیل کرده سه ریشه اساسی مهاجرت از استان آموزش پرورش، بهداشت و سلامت و تفریح و اوقات فراغت است که برخی از این عوامل تأثیر متقابل روی یکدیگر دارد.

آذین اضافه کرد: به عنوان مثال زمانی که معلمی توانا را  برای تدریس به این شهر می آوریم ولی از سویی دیگر امکانات بهداشتی از قبیل بیمارستان مجهز برای خدمات‌دهی به او نداریم، فضای مناسب ورزشی و تفریحی برای فرزندان و نزدیکانش در اختیار نداریم، یا از پزشک با تجربه و مجرب دعوت می‌کنیم در حالی که مدرسه و محیط آموزشی مناسبی را برای فرزندانش محیا نمی‌بیند زمینه برای مهاجرت او از استان فراهم می شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: افرادی مانند دبیران، هیأت‌های علمی، انجمن‌ها و گروه‌های مختلف علمی در دانشگاه خلیج فارس، علوم پزشکی، آزاد و ... وجود دارند که خواهان تحصیل عالی فرزندان خود هستند و حاضرند برای این امر مخارج مورد نظر را نیز پرداخت کنند ولی اگر در بوشهر امکانات آموزشی و پژوهشی مناسب نباشد، مجبور به مهاجرت به شهرها و استان‌های دیگر می‌شوند و این امر را می‌توان به عنوان مهاجرت داخلی فرهیخته استانی تلقی کرد که مضرات و معایبی را در بخش‌های مختلف محلی ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه در محیط و زمانی که زندگی می‌کنیم هم در قبال خود و هم در قبال آیندگانمان مسئول هستیم اظهار داشت: دانشگاه‌های استان به ویژه دانشگاه علوم پزشکی، استانداری، آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان باید در این زمینه توجه و رسیدگی ویژه کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین