اعتماد به آمریکا ضربه جبران‌ناپذیری به کشور وارد می‌کند
کد خبر: 733043
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0034hH
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
امام جمعه خرم آباد:
امام جمعه خرم آباد با بیان این که کودتای 28 مرداد نقطه عطفی در تاریخ معاصر است، گفت: یادآوری این گونه حوادث برای هوشیاری ما و درس گرفتن از تاریخ است و این‌که اعتماد به آمریکا ضربه جبران‌ناپذیری به کشور وارد می‌کند.
بهروج

حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، در خطبه های نماز جمعه این هفته با گرامیداشت دهه کرامت و ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: حضرت معصومه(س) صاحب فضیلت و کرامت است.

وی با بیان این که کرامت حضرت معصومه(س) در پاکی و عصمت، ببخشش و کرم، علم و دانش ایشان است،افزود: حوزه علمیه قم با این عظمت به برکت وجودفاطمه معصومه(س) است.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی با تأکید براین که در دهه کرامت باید معرفت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) در جامعه تبیین شود، خاطرنشان کرد: باید از آثار و برکات وجودی امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) بهره مند شویم.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به آغاز هفته حج عنوان داشت:  حج ازپایه های مهم و اساسی اسلام و از واجباتی است که سایر عبادات را دربر دارد.

وی حج را پرچم اسلام بیان کرد و اظهار کرد: حج عبادتی معنوی است که در خودسازی و تربیت اخلاق اثرگذار است.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی در ادامه شرط اثرگذاری حج را اخلاص، تقوا، خوش رویی و دوری از گناه بیان کرد.

وی با اشاره به این که حج گرفتار رژیم جنایت کارآل سعود شده است، بیان داشت: آل سعود با عملکر خودشان نشان دادند که لیاقت اداره حرمین ائمه شریفه را ندارند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان این که مسلمانان از عملکرد آل سعود نگران و ناراحت هستند و اعتراض دارند، تأکید کرد: بیت الله الحرام و حرم نبوی را باید مجمعی اداره کند که مسلمانان دنیا احساس امنیت کنند.

وی با اشاره به 28 مرداد ماه، سالروز کودتای آمریکا و انگلیس عنوان داشت: کودتای 28 مرداد نقطه عطفی در تاریخ معاصر است که باید از آن درس گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی با اشاره به این که کودتای 28 مرداد با دخالت مستقیم آمریکا شکل گرفت، ادامه داد: نخستین درسی که از ماجرا می توان گرفت این است که آمریکا هرگز قابل اعتماد نیست.

خطیب جمعه این هفته با بیان این که تاریخ ثابت می کند هرکسی که به آمریکا اعتماد کرده است ضربه می خورد، افزود: زمانی که مصدق روی کار آمد آمریکا تلاش کرد بر دستگاه های سیاسی و فرهنگی سلطه پیدا کند و کودتا ایجاد کردند.

وی با بیان این که حاکمان سیاسی و فرهنگی ما بای هوشیار باشند، تصریح کرد: اگر اگر نااهلان حاکمان سیاسی و فرهنگی شوند، ضربه سنگینی به مملکت وارد می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به این که 23 مرداد روز پیروزی قهرمانانه و مقاومت اسلامی نامیده شده است، اظهار داشت: در لبنان و فلسطین تنها سلاحی که موجب موفقیت می شود، سلاح مقاومت است.

وی با اشاره به آتش سوزی در جنگل های لرستان یادآور شد: آتش سوزی در جنگل ها خسارت های جبران ناپذیری به همراه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی با اشاره به گفته مسؤولان که سالانه 12 هکتار از جنگل های لرستان نابود می شود، عنوان داشت: مردم باید از سرمایه های ملی حفاظت کنند.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به این که 95 درصد آتش سوزی جنگل های لرستان عمدی و انسانی است، تأکید کرد: مسؤولان باید عوامل آتش سوزی را شناسایی و برخورد قاطعی داشته باشند.

وی تغییر کاربری زمین های کشاورزی را نیز از عواملی بیان کرد که حیات انسان را به خطر می اندازد و افزود: متولیان امر در این راستا مسؤولیت سنگینی بر دوش دارند و باید به صورت جدی عمل کنند. 


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی