دشمن به دنبال تکرار مرصاد در ابعاد دیپلماتیک است
کد خبر: 731000
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0034AK
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۳
معاون فرهنگی، اجتماعی بسیج:
معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین گفت: ممکن است دشمنان به دنبال این باشند که بعد از توافق، مرصاد دیگری را در عرصه دیپلماتیک تکرار کنند، کما اینکه مرصاد بعد از قطعنامه اتفاق افتاد، ولی ملت ما بیدار و هوشیار هستند و از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شوند.
معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین گفت: ممکن است دشمنان به دنبال این باشند که بعد از توافق، مرصاد دیگری را در عرصه دیپلماتیک تکرار کنند، کما اینکه مرصاد بعد از قطعنامه اتفاق افتاد، ولی ملت ما بیدار و هوشیار هستند و از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شوند.

سردار عبدالرضا آزادی در مراسم یادواره شهدای 1280 شهید شهرستان اسلام آبادغرب در مزار شهدای این شهرستان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس، اظهار داشت:  قطعا" شهیدان آرمیده در این مزار نظاره گر اعمال، رفتار و برنامه های ما هستند که چقدر بیادشان هستیم و چقدر در راه و مسیر آنها حرکت می کنیم.

وی با بیان اینکه مرصاد پیامش این است که این ملت بزرگ اجازه نمی دهد که دشمن معادلات و محاسبات او را بر هم بزنند  و عزت او را خدشه دار کند، افزود: امام خمینی(ه) در آخر جنگ به رزمندگان اسلام پیغام دادند که ما به قطعنامه پایبندیم اما این جنگ جنگ سرنوشت است و تسلیم زور نمی شویم.

سردار آزادی تصریح کرد: منافقین هم دیروز و هم امروز به مردم خیانت کردند و سرباز و اجیر صدام شدند و امروز هم با وصف اینکه شرایط تغییر کرده به این پایداری و استقامت و پایمردی نیازمندیم، چون جنگ امروز دشمن با ما یک جنگ نرم تمام عیار است که سرو صدا و تیر و تفنگ ندارد و امروز تیرهای دشمن بر امواج ماهواره ها سوار می شود و در اعماق خانه های ما نفوذ می کند و اگر دشمن آنروز جسم ما را تسخیر نکرد امروز تلاش می کند که ذهن ما را تسخیر کند و رفتار ما را تغییر بدهد.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب  که فرمودند؛ که این تازه آغاز نبرد با استکبار است،  افزود: دشمن تلاش می کند که ما دیدمان را نسبت به آمریکا تغییر بدهیم در حالیکه دشمن دشمن است از دشمنی دست بردار نیست و ما هم نباید سست شویم، هرچند که مذاکرات سیر دیپلماتیک خود را طی می کند، این نباید باعث شود نگاه مان به دشمنی دشمن تغییر کند چون دشمن دارد برای ما کری می خواند و دبه در می آورد و میلیون ها دلار را برای تهاجم فرهنگی بر جوانان ما هزینه می کند تا فرهنگ منحط خود را در قالب فیلم و سریال از شبکه ها ترویج می کند و نباید گول لبخند دشمن را بخوریم.

وی با بیان اینکه دشمن با دین ما کار دارد و هسته ای بهانه است، گفت: این سنت الهی و حقیقت تاریخ ملت اسلامی است که دشمنان از دشمنی با ما دست بر نمی دارند مگر اینکه از دین مان دست برداریم، بهانه هسته ای تمام شد و اکنون بهانه دیگری مانند حقوق بشر، آزادی خواهی، استقلا ال خواهی و دین خواهی را کوک  می کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: پیام شهیدان را باید از زبان وصیت نامه شهیدان  و از رفتار و منش شهیدان جستجو کنیم که پیام ایشان پاکی، استقامت ایستادگی، عزت، دینمداری است و هیچ چیز جز تحقق این پیام ها شهیدان را خشنود نمی کند و مبادا در فردای قیامت در پیشگاه خداوند و شهیدان سرافکنده باشیم.

وی گفت: این ملت بزرگ با رهبری امام خامنه ای تا به امروز راه شهیدان را ادامه داده است، در همین بهبوهه مذاکرات 175 شهید غواص به دادمان رسیدند و ملت بزرگ ایران با جمعیت پیش بینی نشده از  شهیدان و قهرمانان خود استقبال به عمل آوردند.

سردار آزادی خاطر نشان کرد: مردم باید مواظب توطئه ها و مکر دشمنان باشند و یادمان نرود که امام در آخر جنگ و پذیرش قطعنامه که خیلی ها فکر می کردند که همه چیز تمام شده اما حضرت امام (ره) پیام استقامت دادند و فرمودند فرزندان عزیزم بغض و کینه انقلابی تان را در سینه نگه دارید و با چشم خشم به دشمن و آمریکا نگاه کنید و امروز هم رهبر عزیزمان با همین صلابت و قاطعیت ضمن انداختن مذاکرات و توافق نامه به مسیر قانونی خود فرمودند: که تازه نبرد با استکبار شروع شده است که این تضمین کننده هر توافقی است.

وی تاکید کرد: هر بده بستانی که در عرصه ساست باید انجام بگیرد قطعا" باید پشتوانه استقامت و مقاومت این ملت را در خود داشته باشد و ما با انفعال و عقب نشینی و با هورا کشیدن برای دشمن که نمی توانیم حق مان را بگیریم.

سردار آزادی خاطرنشان کرد: دشمنان چه بسا به دنبال این هستند که بعد از توافق مرصاد دیگری را در عرصه دیپلماتیک تکرار کنند، کما اینکه مرصاد بعد از قطعنامه اتفاق افتاد ولی این ملت بیدار و هوشیار هستند و از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود و آگاه هستند و رصد می کنند، نظاره گر هستند و رفتار مجلس و دولتمردان را زیر نظر دارند که چگونه در عرصه دیپلماتیک از حق ملت ایران دفاع می کنند.

وی گفت: بزرگترین عملیات دوران دفاع مقدس در روز های آخر جنگ در هفته اول مرداد 1367  در غرب و در جنوب رقم خورد، که حتی در جنوب دشمن تا دروازه های اهواز هم پیشروی کرده بود و مردم خطه غرب از شهر های گیلانغرب سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب شهر و دیار خود را ترک نکردند و در زیر چادرها، شیار و دامنه کوه ها سکنی کردند و بدون اینکه باری بر دوش دولت و نظام باشند، مردانه ایستادند و مقاومت کردند.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: همه کسانی که در این عملیات نقش داشتد بدانند که این مردم نقش مضاعف و محوری داشتند که هم جنگیدند و هم کمک کردند و هم تسلیم دشمن نشدند و هم دشمن را خوار و ذلیل کردند.

وی افزود: انتخاب سالروز عملیات مرصاد به عنوان روز شهرستان اسلام آبادغرب، انتخاب بسیار پرمعنایی است، همه رزمندگان از همه استان ها در دفاع مقدس و در مرصاد نقش داشتند اما نقش مردم اسلام آبادغرب و گردان حمزه سید الشهدا(ع) از لشکر نبی اکرم(ص) و نقش عشایر غیور این خطه که دوشاوش رزمندگان جنگیدند نقش بی بدیل و بی نظیری است.

سردار آزادی گفت: سال آخر جنگ سال سختی بود آمریکا و غربیها تمام فشارشان را بر این گذاشته بودن که این جنگ پیروز نداشته باشد و دشمن را تا بن دندان مسلح کردن و صدامیان که با 12 لشکر جنگ را آغاز کرده بودند در پایان جنگ بالغ 60 لشکر داشتند و تمام هواپیما ها و تانک و توپی که در طول جنگ از دست می دادند دوباره توسط غربی ها جایگزین می شد تا مناطق فتح شده توسط رزمندگان اسلام از دست آنها باز پس گرفته شود.

وی با بیان اینکه چرا جمهوری اسلامی و امام راحل قطعنامه را پذیرفت، بیان داشت: برای اینکه تعادل در اواخر جنگ به هم خورد و دشمن تمام قد در مقابل ملت صف آرایی کرده بود و این در حالی بود که همه سرمایه های کشور در جنگ حاضر نبود و امام خمینی(ره) با پذیرش قطعنامه 598 که بخش عمده ای از حقوق ملت ایران به رسمیت شناخته شده بود و یک برد سیاسی برای کشور بود قطعنامه را قبول کردند اما نقشه دشمنان این بود که این جنگ پیروز نداشته باشد.

سردار آزادی ابراز داشت: با وصف اینکه ما قطعنامه را پذیرفته بودیم در تیر ماه 1367 دشمن تصمیم گرفته بود تایخ اول جنگ را تکرار کند و از چند هفته قبل از مرصاد حملات هوایی دشمن از جنوب و غرب به کشور آغاز شد، در روز 31 تیر ماه 1367 تانک های بعثی ها از مرز ایران عبور کرده بودند و ما شاهد بودیم که تمام دشت های بین قصر شیرین و گیلانغرب پوشیده از تانک های عراقی بود، در برخی از مواضع رزمندگان ما از تیپ مسلم سپاه ولشکر 81 زرهی ارتش با کمترین تجهیزات به مدت 3 روز تن به تانک با دشمن جنگیدند و از طرف دیگر در روز 3 مرداد دشمن از سرپل ذهاب عبور کرده و نیروهای لشکر نبی اکرم و گردان حمزه یک جنگ ماندنی را با تانک های دشمن انجام دادند و نگذاشتند که پادگان ابوذر سقوط کند.

وی گفت: در شب سوم که به ما خبر دادند که اسلام آبادغرب سقوط کرده برای ما غیر باور بود و ما با تمام تجهیزات  از مقر تیپ مسلم خودمان را به  ارتفاعات جنوبی اسلام آبادغرب رساندیم که مردم بومی و عشایر زیادی هم به ما ملحق شدند به آنها اسلحه تحویل دادیم  و در روز سوم با همین 2-3 گردان از رزمندگان بومی شهر را آزاد کردیم و تا میدان امام  مرکز شهر اسلام آبادغرب هم پیشروی کردیم و رادیو هم خبر آزادی شهر را اعلام کرد اما چون الحاق صورت نگرفت دوباره به ارتفاعات جنوبی عقب نشینی کردیم.

سردار آزادی با بیان اینکه رزمندگان ما تا آن زمان به جنگ شهری برخورد نکرده بودند، گفت: رزمندگان ما در جبهه ها با خط دشمن طرف بودن که خاکریز ها مشخص بود اما تجربه جنگ شهری را نداشتند و در حالیکه از منافین در روی پشت بام ها و کوچه و خیابانها سنگر دست کرده بودند و از زمین و آسمان به سمت رزمندگان گلوله شلیک می کردند، ما شاهد بودیم که بچه های این شهر بی تابانه جنگ بی امانی را با دشمن انجام دادند تا جایی که تعدادی از آنها به مقام رفیع شهادت نائل شدند.

وی افزود:  در روز موعود یعنی 5 مرداد که یگان های عمده از غرب و جنوب رسیدند و از 3 محور عملیات آزادسازی شهر آغاز شد، عشایر غیور و نیرو های بومی در آزادسازی شهر اسلام آبادغرب رزم بی امانی را با دشمن انجام دادند .

سردار آزادی گفت: مردم اسلام آبادغرب 8 سال در زیر بمباران و موشک باران های دشمن بودند اما حسرت یک آه را بر دل دشمن گذاشتند و این ملت دست به دست هم صف به صف بعد از موشک با ران ها در مراسمات  و مناسبت ها شرکت می کردند و مرگ بر آمریکا و مرگ بر صدام می گفتند و نشان می دادند که موشک دشمن بی اثر است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین که در دوران دفاع مقدس فرماندهی سپاه شهرستان اسلام آبادغرب را بر عهده داشته ضمن اعلام آمادگی برای هر گونه کمکی برای به رشته تحریر در آوردن تاریخ جنگ در این منطقه، خطاب به مردم اسلام آبادغرب، مسئولین و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گفت: روز ملی اسلام آبادغرب مسئولیت شما را زیاد می کند و باید این روز را تاریخ کنید و کتاب و فیلم کنید تا نقش این مردم در دفاع مقدس و در مرصاد ثبت و ظبط گردد تا هر رهگذری از مزار شهدا عبور کند بداند که چه دلاور مردان و سردارانی در این خاک خفته اند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی