780 مورد تخلف در مناقصات و مزایدات استان کرمانشاه کشف شد
کد خبر: 717392
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0030cq
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰
مدیرکل بازرسی استان کرمانشاه:
مدیرکل بازرسی استان‌ کرمانشاه از رسیدگی به 781 مورد تخلف در حوزه مناقصات و مزایدات در استان طی سال 93 خبر داد
شکری نیا

مدیرکل بازرسی استان‌ کرمانشاه از رسیدگی به 781 مورد تخلف در حوزه مناقصات و مزایدات در استان طی سال 93 خبر داد.

علی مهدی‌خانی، افزود: سازمان بازرسی کل استان بر‌اساس وظایف تعریف‌شده در قانون، از طریق سامانه‌ دولتی به نام ساجات و سامانه ملی نظارت بر معاملات دولتی، بر روند مزایدات و مناقصات استانی نظارت دارد.

وی ادامه داد: حضور نمایندگان اداره کل بازرسی در جلسات برگزاری مناقصات و مزایدات از سایر شیوه‌های نظارت این سازمان است.

به گفته مدیرکل بازرسی استان کرمانشاه، نظارت سامانه‌ای این اداره‌کل بر منقاصات و مزایدات سال گذشته به صورت 100 درصد بوده و نظارت فیزیکی نمایندگان سازمان بازرسی نیز در 95 درصد موارد صورت گرفته است.

این مسئول ادامه داد: 5 درصد باقی‌مانده، به دلیل بعد مسافت بوده و شامل مواردی است که در خارج از استان صورت گرفته و امکان حضور در آنها فراهم نشده، اما اسناد آنها مطالبه و مورد بررسی قرار گرفته و نظارت به‌صورت غیر حضوری بر معاملات هم انجام شده است.

مهدی‌خانی با اشاره به ثبت سه هزار و 254 معامله با رقم 15 هزار میلیارد ریال طی سال گذشته در سامانه ملی مناقصات، افزود: 3  هزار و 83 معامله نیز با نظارت این سازمان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: 33 مناقصه و 531 مزایده، در سال گذشته تجدید شده که معادل یک یک هزار و 300 میلیارد ریال بوده که برای اصلاح و تجدید به دستگاه‌های مربوطه ارجاع داده شده‌ و 781 مورد تخلف نیز مشاهده شده است.

به گفته مدیرکل بازرسی استان کرمانشاه، اگر از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در برگزاری مناقصه و مزایده هرگونه نارضایتی وجود داشته‌ باشد به سرعت رسیدگی خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه اداره‌کل بازرسی کشور بر اساس اصل 174 قانون اساسی، بر عملکرد سیستم اجرایی و اداری  نظارت دارد، افزود: این اداره کل، بر حسن جریان امور و صحیح قوانین در کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور نظارت دارد.

مهدی‌خانی گفت: در صورت هر تخلفی فرد یا دستگاه به‌منظور برخورد قضایی و اداری به هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و یا مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی