شاخص هاي يزد با نبود آب از بين می رود
کد خبر: 669789
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002oF3
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۶
شاكري شمسي فرمانداريزد:
فرماندار يزد در همایش نقش زنان در مدیریت مصرف آب كه با مشارکت فرمانداری ، آب وفاضلاب شهری و روستایی وآب منطقه ای و با حضورجمعي از بانوان در محل آب منطقه ای استان برگزارشد گفت : تمام شاخص هاي مهم استان يزد با نبود آب از بين خواهند رفت .

شاکری شمسی با حضور در اين همايش ضمن گرامي داشت هفته دولت ، اهميت آب در استان كويري يزد را مهم ترين موضوعات در استان معرفي كرد و افزود : حل اين مشكل و تامين آب در دستور كار مسئولان قرار دارد .

وی بيان كرد : استان یزد با شاخص های مهمی  از جمله معماري ، صنعت ، قطب درمان و  سطح علمي بالا در سطح جهان شناخته شده است كه تمام اين شاخص ها بدون آب دچار خدشه شده و از بين خواهند رفت .

شاكري اظهار داشت : با يد قدر آب را در استان یزد دانست چرا كه بدون آب آباداني استان از بين خواهد رفت و ما حق نداریم منابعی را که خدا وند در اختیارما قراداده است را نابود كنيم و نسل های آينده را از داشتن آن محروم سازيم .

 فرماندار یزد در ادامه استفاده از روش آبياري غرقابي در فضاي سبز را بسيار ناپسند برشمرد و  از مسئولان خواست تا براي حل اين مشكل و استفاده از روش آبياري قطره اي تدبير اساسي بيانديشند .

وي در پايان اظهار اميدواري كرد تا بانوان به عنوان فردي تاثيرگذار در جامعه و خانواده بتوانند اهميت آب و استفاده ي صحيح از آن را به فرزندان خود يادآور شوند .

 مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان يزد در اين همایش ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (ص) ، موضوع این گردهمایی را تجلیل از بانوان به دلیل مدیریت و مصرف صحیح آب در خانواده ی خود اعلام کرد .

علی اسلامی نقش بانوان را به عنوان مدیران اقتصادی در خانواده و جامعه , نقشی اساسی و حیاتی در راستاي مدیریت صحیح مصرف آب در خانواده معرفی کرد.

 وی اظهار داشت : آگاهی بانوان از نحوه ی مدیریت هزینه ها و شناخت امکاناتی که در جامعه وجود دارد تاثیر بسیاري در بخش بهره وري كشور دارد چرا كه عمده ي مصارف در خانه و توسط خانم ها صورت مي گيرد .

اسلامی در ادامه آب را یکی از حیاتی ترین نیاز های بشر دانست و گفت : عدم وجود آب مساوی با نبودن حیات است .

مدير عامل شركت آب وفاضلاب استان يزد اظهار داشت : آب شرب بيش از 400 روستاي استان به وسيله ي آب رسانی سیار انجام می شود كه يكي از دلايل اين كمبود آب ، برداشت های بی رویه و هدر دادن آب در بخش کشاورزی ، مصارف صنعتی و خانگی مي باشد .

اسلامی با اشاره به كيفيت آب خاطر نشان كرد: كمبود آب باعث شده است عمق چاه ها تا 300 متر برسد و اين موضوع يكي ازدلايل پايين بودن كيفيت آب به حساب مي آيد .

علي اسلامي پايين بودن راندمان و بهره وري آب در بخش كشاورزي در ايران را يكي ديگر از شكلات در بخش مصرف بهينه آب دانست .

وي ياد آور شد : در زمان هاي گذشته آب يك قنات تمام مصارف ضروري را برطرف مي كرد ولي امروزه با وجود طبيعت زندگي شهري ، اين امكان وجود ندارد پس بياييد با بی توجهی به مصرف آب حیات خود را به خطر نیاندازیم .

اسلامي در پايان بيان كرد : با رعايت الگوي مصرف و حتي با 10 درصد صرفه جويي مي توان 4 الي 5 سال بحران بي آبي را پشت سر گذاشت .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی