اقتصاد كم كربن محور توسعه سالم است
کد خبر: 663547
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002mcN
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۸
معاون وزير و رييس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخيزداري كشور در یزد:
معاون وزير و رييس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخيزداري كشور گفت در جهان امروز اقتصاد كم كربن اساس و محور توسعه سالم و پايدار محسوب مي شود .

معاون وزير و رييس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخيزداري كشور گفت در جهان امروز اقتصاد كم كربن اساس و محور توسعه سالم و پايدار محسوب مي شود .

خداكرم جلالي در پايان بازديد خود از طرح ها و فعاليتهاي منابع طبيعي در استان يزد افزود فعاليت هاي انساني و توسعه اي بر اساس ميزان كربني كه توليد مي كنند و يا جذب مي كند مورد توجه قرار مي گيرد و ارزيابي مي شود .

وي تاكيد كرد  براي توسعه پايدار و متعادل در كشور مساله منابع طبيعي و حفظ و احياي آن بعنوان شالوده و اساس توسعه به شمار مي رود .

وي همچنين مشاركت مردم را در اجراي طرح ها و فعاليت هاي بخش منابع طبيعي كشور را بسيار مهم ارزيابي كرد و خاطرنشان ساخت مديريت مشاركتي در بخش منابع طبيعي بسيار كم رنگ و ضعيف است .

معاون وزير جهاد كشاورزي افزود طرحهاي مناريد در شهرستان بهاباد و ترسيب كربن در شهرستان ابركوه با بر اساس مديريت مشاركتي و دخالت مردم و تشكل هاي غير دولتي پايه ريزي شده و مي تواند به عنوان الگو به ساير بخش ها نيز تعميم يابد .

وي با اشاره به بازديد خود از طرح هاي منابع طبيعي در شهرستان هاي بهاباد ، بافق ، يزد ، اردكان و تفت اقدامات صورت گرفته در استان را مطلوب ارزيابي نمود و گفت فعاليتهاي آبخيزداري ، بيابانزدايي ، نهال كاري و توسعه فضاي سبز بلحاظ تامين امنيت زيست محيطي در اين استان حائز اهميت است .

وي خواستار حمايت بيشتر از اجراي اين طرح ها دراستان شد و گفت اقدامات اجرايي در حوزه آبخيزداري و بيابانزدايي از محورهاي اقتصاد مقاومتي است .

 وي با اشاره به همدلي و انسجام مناسب بخش هاي مديريتي و اجرايي مرتبط با منابع طبيعي در استان از حمايت هاي استاندار ، ائمه جمعه ، نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي  و ساير سازمانها و دستگاههاي اجرايي قدرداني كرد و گفت اين همدلي نقش موثري در پيشبرد اهداف و برنامه پيش بيني شده  در استان يزد داشته است .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی