اشتغال 200 نفر از مهارت آموختگان رهگیری شده
کد خبر: 662091
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002mEt
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۷
محمد دشت آبادی
کارشناس مشاوره و هدایت آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد گفت: درسه ماهه نخست سال جاری 200 نفر از مهارت آموختگان رهگیری شده مشغول به کار شدند .

محمد دشت آبادی با اعلام این خبر اظهار داشت : از ابتدای سال جاری تاکنون برای 942  نفر از کارآموزان مراکز ثابت فنی و حرفه ای استان رهگیری اشتغال انجام شد که 46 در صد آنها مشغول به کار شدند .

 وی جمع کارجویان در این دوره را 149 نفر عنوان کرد و افزود : در ارتباط با وضعیت اشتغال از این افراد 67 نفر به خاطر کمبود فرصت شغلی و 48 نفر به دلیل نداشتن سرمایه کافی تاکنون موفق به اشتغال نشده اند .

کارشناس مشاوره و هدایت آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اعلام کرد : رهگیری اشتغال از 84 دوره آموزش کارآموزان و ۱۲ مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای انجام شد 46 در صد مجموع شاغلین ، 38 درصد غیر کارجو و 16 درصد کارجو بوده اند .

وی خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه مهمترین عامل بیکاری نیروی کار در استان یزد کمبود فرصت های شغلی و نبود سرمایه کافی شناسایی شده است ، بهبود فضای کسب و کار ، ثبات سیاست های اقتصادی و اعطای تسهیلات اشتغال زایی کم بهره و بلند مدت در بخش صنعت و بخش اشتغال خانگی می تواند بهترین استراتژی در بهبود وضعیت اشتغال باشد .

دشت آبادی یکی از سیاست های فعال اشتغال بازار کار را ارائه خدمات مشاوره آموزشی شغلی دانست که می تواند در مراکز آموزش فنی و حرفه ای اثرات فراوانی برای کارجویان و ارتقاء بهره وری شاغلین به همراه داشته باشد   .

وی تأکید کرد : با استفاده از خدمات راهنمایی و مشاوره شغلی و حرفه ای ، افراد به سوی یادگیری مهارت هایی ترغیب و تشویق می شوند که نیاز بازار کار و جامعه را تأمین کند و از طرفی با خصوصیات ، علائق و توانائی های آنها سازگار باشد .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی