با آگاه‎سازی مردم، جرائم کاهش می یابد
کد خبر: 660071
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002liJ
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۹
سید علی اصغر رفاهی :
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد تعداد و نوع جرائم برای استان دارالعباده و دارالعلم یزد قابل قبول نیست و باید با آگاه‎سازی مردم، وقوع این جرائم را در استان کاهش داد.

سید علی اصغر رفاهی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با بیان این مطلب گفت: جرائم مرتبط با مواد مخدر، سرقت، تصادفات، ایراد ضرب و جرح عمدی و توهین به ترتیب جرائم با فراوانی بالا در استان می باشد.

در جلسه پیشگیری از جرم سرقت که با حضور مسؤلین انتظامی و مسؤلین بسیج تشکیل شد ؛ گفت: باید با جلب مشارکت آحاد جامعه در جهت پیشگیری از وقوع جرائم و آسیبهای اجتماعی گام برداشت.

وی با بیان اینکه باید تدابیری اتخاذ شود تا شاهد کاهش وقوع جرائم و معضلات اجتماعی در جامعه باشیم افزود: امنیت فعلی جامعه مرهون هماهنگی و همکاری مجموعه نیروهای انتظامی و امنیتی استان است و باید با برنامهریزی منظم و عزم ملی و مدیریت جهادی، همه اقشار جامعه را در موضوع کاهش جرم دخیل کرد.

رفاهی با اشاره به نقش مردم در تامین امنیت اظهار داشت: باید مردم را به صحنه آورد تا بتوان با همکاری مردم و سازمان‌ها کارنامه قابل قبولی در پایان سال در عرصه پیشگیری از وقوع جرم و ارتقاء سطح امنیت و احساس امنیت ارائه داد.

این مقام قضائی با تأکید بر نقش مهم نیروهای بسیجی در جامعه، تصریح کرد: این نیرویهای مخلص خدا باید مانند گذشته در صحنهها حضور داشته باشند و با عزم بالای خود برای پیشگیری از وقوع جرم مسئولان را یاری دهند.

 وی با بیان اینکه برخورد و تعقیب به تنهایی کافی نیست افزود: باید پیشگیری نیز در کنار این گونه برخوردها وجود داشته باشد که در این زمینه با مشارکت نیروهای مردمی و بسیجی از یک سو و فرهنگسازی و برنامه ریزی از سوی دیگر میتوان شاهد کاهش این امر باشیم.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، همکاری سایر دستگاهها در انتشار پیامهای پیشگیرانه و اطلاعرسانی را خواستار شد و اظهار کرد: با تکیه بر عزم ملی و همکاری آحاد مردم و مشارکت آنان می‏توان تدابیر و راهبردهای پیشگیرانه را به منصه ظهور رساند و شاهد تأثیر عمیق آن بر جامعه بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی