تمام گلزار شهدا ساماندهی می شود
کد خبر: 659894
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002lfS
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۹
سید محمد رضا سید حسینی:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد بر لزوم پایان ساماندهی تمامی گلزارهای شهدای استان یزد تا ۲ سال آینده تاکید کرد.

سید محمد رضا سید حسینی در جلسه کارگروه ساماندهی گلزار شهدا با اشاره به اختصاص 2 برابر بودجه به مقوله ساماندهی گلزارهای شهدا در سال 92 نسبت به سال 91، اظهار داشت: طبق قرار قبلی باید ساماندهی تمامی گلزارهای شهدا تا 2 سال آتی به پایان برسد.

وی خواستار ارائه لیستی از پروژه های گلزار شهدای نیمه تمام شد تا بودجه لازم در خصوص اتمام آن اختصاص یابد.

سید حسینی همچنین در رابطه با مسئله واگذاری گلزارهای شهدای به پایان رسیده به شهرداری ها و دهیاری ها نیز گفت: برخی شهرداری ها توان مالی لازم در زمینه نگهداری این اماکن مقدس را در اختیار ندارند بنابراین باید در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت پذیرد.

مدیر کل بنیاد شهید استان یزد نیز در ادامه جلسه با اشاره به وجود 327 گلزار شهدا و سه هزار و 527 شهید مدفون در آن، خاطر نشان کرد: سه هزار و 293 شهید با نام، 110 شهید گمنام و 124 شهید مفقود الجسد در این گلزارها آرمیده اند.

ابراهیمی بیان کرد: شهرستان خاتم با 15 گلزار شهدا کمترین و شهرستان تفت با 80 گلزار شهدا بیشترین تعداد این اماکن مقدس را در خود جای داده است.

وی گفت: 148 گلزار شهدا با اجرای طرح های متنوع به پایان رسیده، 72 گلزار در دست اقدام است و 107 گلزار نیز هنوز ساخت آن شروع نشده است.

در این جلسه مسائلی همچون تفاهم نامه و مشارکت در امور ساماندهی گلزار شهدا، عدم دفن اموات در گلزارهای شهدا و معرفی گلزارهای شهدا مطرح شد .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی