کلنگ‌زنی 40 مجتمع آموزشی در پردیس
کد خبر: 658207
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002lEF
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۸
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 40 مجتمع آموزشی در پردیس کلنگ‌زنی می‌شود؛ اولویت وزارت راه‌ و شهرسازی تکمیل مسکن مهر است.

محسن نریمان در خصوص کمبود فضاهای آموزشی و سرانه‌های ورزشی با توجه به جمعیت 100 هزار نفری پردیس با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در حدود یک سالی که مستقر شده، روی این موضوعات برنامه‌ریزی کرده است، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید، مسکن را تنها چهاردیواری تلقی نمی‌کند.

وی با بیان اینکه دولت مسکن را با احداث فضای سبز، مسجد، مدرسه، ورزشگاه و طرح‌های زیربنایی و روبنایی تعریف کرده است، افزود: دولت در اختیار داشتن این امکانات را از حقوق شهروندی می‌داند اگر کسانی که واحدهای خود را تحویل می‌گیرند در اطراف‌شان نیازهایی نظیر مدرسه، امنیت، آب، برق و گاز داشته باشند این موضوع را دولت تامین می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اصرار رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی این است که این مسائل بررسی و رفع شود و مشکلات شهروندانی که در پردیس مستقر شده‌اند، زیاد‌تر نشود.

نریمان با بیان اینکه این موضوع در گذشته کمتر مورد توجه بوده است، گفت: در شهر پردیس تصمیم گرفتیم که بیش از 40 مجتمع آموزشی را از طریق زمین‌هایی که در اختیار داریم، کلنگ بزنیم؛ قرار شده است با پیمانکاران قرارداد ببندیم و به ازای زمین‌های واگذار شده، مدرسه بسازند و تحویل دهند.

وی تصریح کرد: بدون استفاده از این شیوه نمی‌توانیم به جمعیت بالای پردیس خدمات‌رسانی کنیم؛ وقتی منابع مالی کم است باید از روش‌های دیگری استفاده کنیم تا مشکلات شهروندان رفع شود و این نمادی از اجرای اقتصاد مقاومتی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص مسکن ویژه‌ای که وزیر راه و شهرسازی گفته بود قرار است احداث شود، اظهار کرد: بارها اعلام کردیم که اولویت ساخت و ساز وزارت راه و شهرسازی، بحث تکمیل مسکن مهر است و اکنون در برنامه خود این طرح بزرگ نیمه تمام را قرار دادیم و درصدد این هستیم که پرونده مسکن مهر بسته شود.

نریمان با بیان اینکه این موضوع به این معنی نیست که در بخش‌های دیگر ساخت و ساز اقدامی نکنیم، تصریح کرد: شیوه‌های ساخت را با روش‌های مشارکتی، حمایتی، مسکن اجتماعی و ... تعریف کرد‌ه‌ایم و شیوه‌نامه‌های آن بعد از تصویب مجلس و دولت در برنامه قرار می‌گیرد

وی با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که مجری طرح مسکن اجتماعی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، افزود: در بنیاد مسکن، تجربیات بسیار قوی و متمرکز وجود دارد؛ پس ‌از بازسازی‌های مسکن، حوادثی به وجود آمد که بنیاد مسکن نقش بسیار درخشانی در آن داشت و توانست در بازسازی‌ها بسیار موفق باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر بنیاد مسکن مجری باشد و نهاد‌های دیگری نظیر بهزیستی، شهرداری‌ها، کمیته‌ امداد امام خمینی، هلال احمر و خیران مسکن‌ساز نیز کمک کنند می‌توانیم در بخش مسکن حمایتی ورود پیدا کنیم و برای اقشار مستضعف سرپناه بسازیم.

نریمان با اشاره به افرادی که از مسکن حمایتی بهره‌مند می‌شوند، اظهار کرد: کسانی بهره‌ می‌برند که توانایی پرداخت اقساط را ندارند

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین