معرفی توانمندی‏های صنعتی زنجان در کمیته تجارت خارجی
کد خبر: 646872
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002iHQ
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۱
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان خبرداد:
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: معرفی توانمندی‏های صنعتی و معدنی و ... استان زنجان از مهم‏ترین اهداف کمیته تجارت خارجی استان است.

 غلامحسین جمیلی اظهار داشت: کمیته روابط تجارت خارجی در حال حاضر با هدف تعیین کشورهای هدف برای اعزام و پذیرش هیئت‏ها در استان زنجان تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه توسعه روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای هدف از مهم‏ترین اهداف کمیته تجارت خارجی استان زنجان است، تصریح کرد: افزایش صادرات استان به کشورهای هدف از دیگر اهداف این کمیته محسوب می‏شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه هدف  ‏گذاری سالانه صادرات استان از دیگر سیاست‏های اصلی کمیته تجارت خارجی استان زنجان به شمار می‏رود، اضافه کرد: معرفی توانمندی‏های صنعتی استان، برگزاری میزهای تخصصی کشورهای هدف و همکاری با متولیان سرمایه‏گذاری استان از مهم‏ترین اهداف و رویکردهای کمیته تجارت خارجی است.

جمیلی با اشاره به اینکه انتخاب کشورهای هدف برای پذیرش و اعزام هیئت‏های تجاری موضوع اصلی کمیته مذکور محسوب می‏شود، ادامه داد: حفظ بازارهای موجود و وجود زمینه‏ها برای ایجاد بازارهای جدید از مهم‏ترین رویکردها در انتخاب کشورهای هدف به شمار می‏رود.

این مسئول با بیان اینکه نخستین کشور تجاری استان زنجان، کشور ترکیه است، افزود: علاوه بر ترکیه، چین، عراق، فدراسیون روسیه، بلغارستان و هنگ کنگ نیز مورد توجه روابط تجاری استان قرار دارد.

وی تاکید کرد: در طول‏ سال‏های گذشته روابط تجاری کشور با کشورهای مختلف محدود شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه به کشور سوئد به عنوان مقصد جدیدی برای مبادلات تجاری پرداخته می‏شود، یادآور شد: ارتباط با یک کشور اروپایی در بهتر شدن وضعیت استان موثر خواهد بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی