کد خبر: 1239333
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۵
رژیم صهیونیستی عملیات زمینی در رفح را از ماه مِی سال جاری میلادی آغاز کرد. عملیات در این منطقه در نهایت باعث اشغال گذرگاه رفح، اصلی‌ترین گذرگاه برای تامین نیاز‌های فلسطینیان شد. از هفتم مِی این رژیم اجازه ورود هیچ کمک بین المللی از طریق گذرگاه رفح به غزه را نداده است.

جوان آنلاین: یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه پس از دیدار با برت مک گورک، نماینده دولت آمریکا در امور خاورمیانه اعلام کرد: (رژیم) اسرائیل به هیچ عنوان نمی‌تواند بازگشت حماس به رفح و مرز میان غزه و مصر را بپذیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از الجزیره، گالانت درباره دیدار امروز خود با مک گورک گفت: دو طرف در این گفتگو‌ها درباره غنیمت شمردن فرصت برای رسیدن به توافق با حماس به منظور آزادی اسرای صهیونیست باقی مانده در غزه به رایزنی پرداختند.

همچنین طرفین در این دیدار بر چالش‌های پیش رو در مسیر رسیدن به توافق با حماس پرداخته و راهکار‌های حل و فصل این چالش‌ها را بررسی کردند.

نظامیان صهیونیست در حالی گذرگاه رفح را اشغال کرده‌اند و در مرز با مصر مستقر شده‌اند که براساس توافق کمپ دیوید میان قاهره و تل‌آویو در دوره انور سادات، نظامیان این رژیم حق استقرار در مرز‌های میان فلسطینیان و مصر را ندارند. اقدامی که خشم مقامات قاهره را به دنبال داشته و آن‌ها به دنبال دادن مسئولیت به تشکیلات خودگردان در این زمینه هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار