کد خبر: 1238940
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۰
مدیرعامل توانیر گفت: متوسط دمای هوا در تابستان سال جاری بنا بر اعلام سازمان هواشناسی، ۱.۵ درجه از متوسط درازمدت بیشتر است و این مسئله دلیل ثبت رکورد‌های جدید در تقاضای مصرف برق در کشور است.

جوان آنلاین: مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت: ثبت نصاب بی سابقه ۷۶ هزار و ۷۶۷ مگاواتی مصرف برق در روز‌های اخیر برای تقاضای مصرف برق را در کشور داشتیم که عدد بسیار بزرگی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی افزود: ثبت تقاضای بیش از ۷۶ هزار مگاواتی، نسبت به اوج بار سال گذشته ۴.۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: علت وقوع چنین رکوردی در تقاضای مصرف برق، افزایش دما در اغلب نقاط کشور نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

وی ادامه داد: متوسط دمای هوا در تابستان سال جاری بنا بر اعلام سازمان هواشناسی، ۱.۵ درجه از متوسط درازمدت بیشتر است.

رجبی مشهدی با بیان اینکه "افزایش دما علاوه بر افزایش مصرف برق، نقش زیادی در فشار به تجهیزات برقی از جمله ترانسفرماتور‌ها دارد"، گفت: لازم است مردم کاهش مصرف و صرفه جویی را در دستور کار قرار دهند، امسال علاوه بر طرح پاداش صرفه جویی که در صورت کاهش مصرف نسبت به دوره مشابه به آن‌ها تعلق می‌گیرد و قبض رایگان دریافت کنند، می‌توانند از پویش با انرژی و جوایز متنوع آن نیز بهره‌مند شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار