کد خبر: 1238682
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۷

جوان آنلاین: کانال در محضر آیت‌الله میرباقری در ایتا مطلبی با عنوان در تحولات عالَم، کسانی می‌توانند همراه با امام بمانند که بزرگ‌تر از دنیا باشند و آمدوشدِ حادثه‌ها و پیشامدها، آن‌ها را زیرورو نکند، منتشر کرد:

کسی که _ به‌تعبیر ضرب‌المثل _ با یک مویز، گرمی‌اَش می‌شود و با یک قاشق ماست هم سردی‌اَش می‌شود، چطور می‌خواهد با امام همراه شود؟

«ما عهد‌ها و قرار‌های بزرگی در پیش داریم. انسانی که می‌خواهد در کنار امام زمان باشد باید بزرگ باشد و شرح صدر پیدا کند والا نمی‌تواند با حضرت همراه باشد. سیدالشهداء (ع) فرمودند:: «مَنْ کانَ فِینَا بَاذِلًا مُهْجَتَهُ وَ مُوَطِّناً عَلَی لِقَائِنَا نَفْسَهُ فَلْیرْحَل مَعَنا». کسی که آماده کوچ کردن از این دنیا نیست، نمی‌تواند امام را همراهی کند.

کسی که نگاهش در حد دنیاست، و به تعبیر آن ضرب‌المثل، با یک مویز گرمی‌اَش می‌شود و با یک قاشق ماست هم سردی‌اَش می‌شود، فایده ندارد؛ کسی که به این زودی‌ها و در این حوادث، جابه‌جا می‌شود، نمی‌تواند کنار امام بایستد.

خدا رحمت کند، یک استادی داشتیم، درباره حضرت مسلم می‌گفتند این آدم‌های بزرگ، با تحول احوال، ذره‌ای دگرگونی در آن‌ها ایجاد نمی‌شود؛ دیروز هجده هزار نفر با او بیعت کردند و بعد، حداقل هفت هشت هزار نفر پا به رکابش آمدند، و شب وقتی از مسجد به بیرون می‌آید، تنهاست، اما هیچ تحولی در او پیدا نمی‌شود؛ همان شجاعت و همان استواری در او هست؛ نه تردید می‌کند، نه شک می‌کند، نه سست می‌شود.

در این تحولاتی که در عالَم پیش می‌آید، کسانی می‌توانند بمانند که بزرگ باشند و آمدوشدِ این حادثه‌ها و این اتفاقات، آن‌ها را زیرورو نکند.» (کتاب تربیت ولایی، ص۱۷۷)

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار