کد خبر: 1238425
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰

جوان آنلاین: کتاب «فخرالدین حجازی»، نوشته سیدمحمدجواد قربی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شد. 
کتاب «فخرالدین حجازی»، نوشته سیدمحمدجواد قربی به‌تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب سی و هفتمین عنوان از مجموعه «شخصیت‌های مانا» ست که این ناشر چاپ می‌کند. مجموعه شخصیت‌های مانا با هدف معرفی الگو‌های مناسب زندگی به جوانان و دانشگاهیان منتشر می‌شود و شخصیت‌هایی را معرفی می‌کند که در حوزه‌های دانش، فرهنگ، سیاست و اجتماع در ایران معاصر زندگی کرده و درگذشته‌اند. فخرالدین حجازی، متولد ۱۳۰۸ و درگذشته به سال ۱۳۸۶ یکی از چهره‌های فرهنگی و سیاسی انقلاب اسلامی ایران است که از سوابقش سخنرانی‌های پرشور مذهبی و انقلابی در حسینیه ارشاد است. او همچنین در عرصه مطبوعات، رسانه و فعالیت سیاسی در مجلس شورای اسلامی نیز سوابقی دارد که در کتاب «فخرالدین حجازی» مرور شده‌اند. 
در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم: 
سیدهادی خسروشاهی در نوشتاری مطبوعاتی با عنوان «فخرالدین، مرد قلم و سخن» اشاره می‌کند که برخی از مدیران نشریه، خواهان تعریف و تمجید از دست‌اندرکاران نشریه یا سایرین نبودند و تلاش بر کیفیت محتوای ارائه شده به مخاطبان داشتند. در نقطه مقابل، برخی مدیران آستان قدس بر ثناگویی از حاکمیت و عوامل حکومتی تأکید داشتند و این رویکرد به برخی اختلافات منجر شده بود. 
حجازی تأکید داشت مجلد باید رسالت دینی و وظیفه ارشاد را برعهده داشته باشد و از حاشیه دور بماند. فعالیت‌های این مجله مورد تأیید آیت‌الله بروجردی بود. آیت‌الله میلانی هم نسبت به این مجله مذهبی رویکرد مساعدی داشت. همین تأیید و حمایت‌های شخصیت‌های دینی و سیاسی از مجله به همکاری روحانیت برای پیشبرد آن منجر شد. همانطور که مهدی محقق اشاره می‌کند، حجازی آثار قلمی منتشر شده متفکران را مطالعه می‌کرد و با شناخت کامل مترصد بود از همکاری علمی صاحبان‌فکر و اندیشه برای توسعه این مجله و نشر آثار اسلامی و ایرانی استفاده کند. این کتاب با ۲۰۸ صفحه مصور، شمارگان ۵۰۰نسخه و قیمت ۱۸۵ هزار تومان منتشر شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار