کد خبر: 1238202
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
دبیر جشنواره موسیقی فجر عنوان کرد
برگزاری باشکوه جشنواره با حضور حداکثری موسیقیدانان ایرانی در تمامی سطوح، به‌ویژه در بخش‌های سنتی و کلاسیک برایمان اهمیت دارد

جوان آنلاین: دبیر چهلمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در نخستین واکنش به انتصابش به عنوان دبیر این جشنواره از رشد و تغییر ۲۰ درصدی در این رویداد خبر داد. 
رضا مهدوی، مدرس و پژوهشگر موسیقی که سال گذشته نیز دبیری سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر را برعهده داشت در حکمی توسط محمود سالاری، معاون هنری و به پیشنهاد امیرحسین سمیعی، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس جشنواره به عنوان دبیر چهلمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر انتخاب شد. 

 تغییرات ۲۰ درصدی در جشنواره چهلم
رضا مهدوی در نخستین صحبت خود پس از این حکم گفت: پارسال ۲۰ درصد در نحوه برگزاری جشنواره تغییرات ایجاد کردیم و امسال هم این تصمیم را دارم ۲۰درصد دیگر به تغییرات اضافه کنم تا شاهد جشنواره‌ای پویاتر باشیم. البته این اتفاق منوط به همکاری همه‌جانبه تمام طیف‌های موسیقی در کشور است و تنها مربوط به دولت نمی‌شود. وی ادامه داد: در اولین جلسه‌ای که با شورای سیاستگذاری برگزار خواهیم کرد، خط‌مشی جشنواره چهلم را اعلام می‌کنیم تا تمام موسیقیدان‌ها و علاقه‌مندان به موسیقی از گونه‌های مختلف این رویداد باخبر شوند. دبیر چهلمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر که با فارس سخن گفته است، با اشاره به احتمال تغییرات در دولت گفت: جشنواره از گذشته تاکنون روال مشخصی داشته است، به‌طور طبیعی با جا‌به‌جایی دولت‌ها همان روند با تغییر اندک روال گذشته رعایت می‌شود. مهم برگزاری هر ساله باشکوه جشنواره با حضور حداکثری موسیقیدانان ایرانی در تمامی سطوح، به‌ویژه در بخش‌های سنتی و کلاسیک است. 

 متن حکم معاون هنری
در متن حکم معاون هنری وزیر فرهنگ آمده است: «هنرمند گرامی جناب آقای رضا مهدوی نظر به حسن سوابق و تجربیات هنری ارزشمند جناب‌عالی به پیشنهاد مدیرکل محترم دفتر موسیقی و تأیید اعضای محترم شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر، به موجب این حکم به عنوان دبیر چهلمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از ظرفیت اساتید و هنرمندان ارجمند با تکیه بر سند موسیقی و اهداف بلند انقلاب اسلامی، زمینه برگزاری باشکوه این دوره از جشنواره را فراهم آورید.» رضا مهدوی متولد ۱۳۴۷، به عنوان موسیقی‌پژوه، مدرس دانشگاه و نوازنده سنتور و منتقد هنری شناخته می‌شود و برنامه‌ساز موسیقایی رادیو و تلویزیون است. در مدرسه هنر و ادبیات صداوسیما نزد محمدتقی صادقی و اسفندیار قره‌باغی، مبانی موسیقی و آواز را فراگرفته و در دوره‌ای دیگر از محضر وارطان ساهاکیان و محمدعلی بهارلو، داریوش صفوت، تقی بینش و در مکتب حسین ملک و در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی از رضا شفیعیان، مسعود شناسا، پرویز مشکاتیان و مجید کیانی بهره برده است. مهدوی درجه یک هنری ۱۳۸۰ و ۱۳۹۲ در دو گرایش هنرآموزی و نوازندگی هم‌تراز با درجه تحصیلی دکترا و کارشناسی مدیریت همراه با نشان فرهنگ و هنر را دارد. وی عضو شورای تخصصی فرهنگستان هنر و دارای سوابق مدیریتی، چون مدیر هنرستان موسیقی سوره، مدیر دانشکده موسیقی سوره، مدیرکل مرکز موسیقی حوزه هنری و مدیر دفتر موسیقی کتب نشر سوره است. همچنین مهدوی داوری چندین دوره جشنواره و دبیر پژوهشی چندین دوره جشنواره موسیقی بین‌المللی موسیقی فجر را برعهده داشته است. مهدوی، نوازنده برتر مسابقه سنتورنوازی در هشتمین جشنواره موسیقی بین‌المللی فجر و طراح کنسرت‌های پژوهشی-آموزشی و مبتکر تولید آثار موسیقی تجربی در ایران با سابقه برگزاری ۲۲ جشنواره در سطح کشوری بوده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار