کد خبر: 1237462
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
کتاب «پایان مأموریت» به همت نشر معارف روانه بازار نشر شد 
کتاب «پایان مأموریت» که از زبان شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روایت می‌شود، در ۱۴۰ برش داستانی تنظیم شده که از ابتدای تولد تا زمان شهادت آیت‌الله رئیسی به قلم تحریر در آمده‌است
 سید مرتضی ذاکر

جوان آنلاین: کتاب «پایان مأموریت» که از زبان شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روایت می‌شود به مناسبت چهلمین روز شهادت خادم ملت ایران، شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به همت نشر معارف به بازار نشر رسید. 
کتاب «پایان مأموریت» که از زبان شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روایت می‌شود، در ۱۴۰ برش داستانی تنظیم شده که از ابتدای تولد تا زمان شهادت آیت‌الله رئیسی به قلم تحریر در آمده‌است. مصطفی رضایی، نویسنده «پایان مأموریت» با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید آیت‌الله رئیسی و تأثیرگذاری شخصیت‌های برجسته بر ایشان گفت: در این کتاب سه الگوی برجسته را برای شهید ترسیم کرده‌ایم. نخست تأثیرپذیری از مقام معظم رهبری است که از دوران پیش از پیروزی انقلاب و با حضور در مسجد کرامت مشهد آغاز می‌شود و تا زمان شهادت ادامه می‌یابد. 
وی ادامه داد: پس از آن، به تأثیرپذیری از شخصیت شهید بهشتی اختصاص دارد که همزمان با ورود شهید آیت‌الله رئیسی به قوه قضائیه آغاز می‌شود. در واقع شهید رئیسی جزو هسته کادرسازی بود که شهید بهشتی به دنبال تشکیل آن بود و بعد‌ها بدنه قوه قضائیه را تشکیل دادند. نویسنده کتاب «پایان مأموریت» با بیان اینکه یادآوری خاطرات شهید بهشتی همواره در کلام شهید رئیسی دیده می‌شود، به سومین فرد تأثیرگذار بر شخصیت رئیس‌جمهور شهید اشاره و اضافه کرد: شهید قاسم سلیمانی سومین فردی است که بیشترین تأثیرگذاری را بر شخصیت شهید رئیسی داشت. اگر گفتار‌ها و گفتمان‌های شهید رئیسی را پیگیری کنیم، می‌بینیم که این تأثیرگذاری محسوس است. 
رضایی با اشاره به اینکه کتاب پایان مأموریت در هفت فصل تدوین شده و هر فصل به یکی از مقاطع زندگی ایشان اختصاص دارد، خاطرنشان کرد: این دوران شامل ایام کودکی و تحصیلات، دوران قبل از پیروزی انقلاب و حضور در مسجد کرامت، پس از پیروزی انقلاب و شروع فعالیت در قوه قضائیه، ریاست سازمان بازرسی و معاونت قوه، تولیت بر آستان قدس رضوی، حضور در کسوت ریاست قوه قضائیه و بعد دوران ریاست جمهوری. نگارش کتاب «پایان مأموریت» از فردای روز شهادت خادمان مردم بر پایه یک کار پژوهشی و با استفاده از منابع متعدد اعم از کتاب، فیلم و مصاحبه آغاز شد. 
شهید رئیسی در هر جایگاهی که بود، مأموریتش را به درستی انجام داد و در هر پستی که قرار می‌گرفت با برنامه‌ریزی و روحیه جهادی، کار‌ها را به پیش می‌برد تا نیاز نباشد افرادی در آینده نواقص کاری او را ترمیم کنند. او با مجاهدتی که در عرصه‌های مختلف از خود نشان داد، تعریف جدیدی از مدیر تراز انقلاب اسلامی ارائه کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار