کد خبر: 1237448
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۱
وزارت نیرو در راستای ارتقای سطح رفاه و معیشت قشر محروم جامعه در سال ۱۴۰۲ اقدام به برق‌رسانی به ۱۰۳ روستا با اعتباری بالغ بر ۱۷۶ میلیارد تومان کرد و بدین ترتیب تعداد کل روستا‌های برق‌دار شده کشور به ۵۸ هزار و ۷۸۹ روستا رسید.

جوان آنلاین: در پیروی از سیاست کلان کشور به‌منظور برق‌دار شدن روستا‌های محروم کشور و باهدف گسترش دامنه نفوذ انرژی برق در مناطق محروم، در سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۰۳ روستا با تعداد ۱۵۴۱ خانوار به شبکه سراسری برق متصل شدند.

به گزارش ایرنا، طول شبکه فشار متوسط و ضعیف روستایی احداث شده در سال گذشته به‌منظور تأمین برق‌کافی برای روستا‌های مناطق محروم به ترتیب ۱۷۱ و ۶۱ کیلومتر بوده است.

همچنین تعداد و ظرفیت ترانسفورماتور‌های روستایی نصب شده در سال ۱۴۰۲ به ترتیب ۱۲۲ دستگاه و ۶.۲ مگاولت آمپر اعلام شده است.

با درنظرگرفتن موارد اشاره شده در پایان سال ۱۴۰۲ تعداد کل روستا‌های برق‌دار شده کشور به ۵۸ هزار و ۷۸۹ روستا رسید و تعداد کل مشترکان روستایی و تعداد کل مشترکان خانگی روستایی کشور نیز که تا پایان سال گذشته از نعمت برق بهره‌مند شدند، به ترتیب ۸ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۹۰۱ روستا و ۷ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۳۰۳ روستا بوده است.

تعداد کل روستا‌های بالای ۲۰ خانوار برق‌دار موجود تا پایان سال ۱۴۰۲ به ۴۱ هزار و ۲۵ روستا و تعداد کل روستا‌های زیر ۲۰ خانوار برق‌دار در همین بازه زمانی به ۱۷ هزار و ۷۶۴ روستا رسید.

در حال حاضر طول شبکه فشار متوسط روستایی موجود کشور به ۳۰۱ هزار و ۷۸۲ کیلومتر معادل ۶۵ درصد کل شبکه فشار متوسط کشور رسید و طول شبکه فشارضعیف روستایی موجود نیز ۱۳۷ هزار و ۷۹۶ کیلومتر است.

هزینه برق‌رسانی به روستا‌ها در سال گذشته ۱۷۶ میلیارد تومان برآورد شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار