کد خبر: 1237341
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۲
مدیر مخابرات استان تهران:
مدیر مخابرات استان تهران گفت: سه سال قبل در استان تهران مصرف اینترنت خارجی ۸۰ درصد و داخلی ۲۰ درصد بود، اما اکنون این نسبت ۵۰ درصد شده است.

جوان آنلاین: «علی ملک جعفریان» صبح امروز (دوشنبه ۱۱ تیرماه) در آیین بهره‌برداری بیش از ۵۰ هزار پورت فیبرنوری مخابرات استان تهران (طرح نجما) اظهار داشت: در چند سالی که فضای مجازی رشد کرده و نظام اقتصادی در حال تغییر است.

وی افزود: سه سال قبل در استان تهران مصرف اینترنت خارجی ۸۰ درصد و داخلی ۲۰ درصد بود، اما اکنون این نسبت ۵۰ درصد شده که به معنای کارآفرینی است و شرکت‌های متعدد در حال تولید محتوای دیجیتال هستند. یکی از ارکان مهم حوزه سایبری اینترنت است که مخابرات آن را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

مدیر مخابرات استان تهران گفت: امروز با رشد فنّاوری و نیازی که مردم به استفاده از زیرساخت‌های فناوری دارند، مخابرات علاوه بر کاری که انجام می‌دهد توسعه فیبرنوری را نیز در دستور کار دارد؛ از ابتدای دولت سیزدهم، توسعه فیبرنوری در دستور کار قرار گرفت. مخابرات نیز برای اینکه بتواند کار را پیش ببرد ۲ هدفگذاری مهم انجام داد که یکی از آن‌ها طرح «نجما» و دیگری «دیجیتما» است.

ملک جعفریان افزود: سال گذشته در قالب طرح نجما ۲۲ افتتاح داشتیم و امروز فیبرنوری مربوط به بیش از بر ۳۰۰ ساختمان با معدل ۱۷۰ واحد مسکونی را افتتاح می‌کنیم. در این مرحله فیبرنوری وارد و تعدادی نیز متصل شده‌اند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار