کد خبر: 1236826
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۶
استانداری استان گلستان :
علی محمد زنگانه استاندار استان گلستان ازمشارکت حداکثری مردم استان گلستان درانتخابات چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری خبرداد.

به گزارش جوان آنلاین : علی محمد زنگانه استاندار استان گلستان  جمعه ۸ تیر در ستاد خبری انتخابات استان ضمن گرامیداشت ۴ هزار شهید استان و شهدای خدمت خصوصا شهید رییسی تصریح کرد: شهید رییسی برای انتخاب اصلح یک الگوی عملی بودند.

وی گفت: بر اساس قانون اساسی هیچ بن بستی در جمهوری اسلامی وجود ندارد و با توجه به این ضایعه خللی در امورات کشور رخ نداده است که البته در کنار قانون اساسی نعمت ولایت ما را از این گردنه های خطرناک عبور می دهد.
استاندار گلستان اظهار کرد: شهید رییسی همچون شهید رجایی مردمی و همچون شهید بهشتی مظلوم بودند.
وی ادامه‌داد: شاهدیم مردم شریف استان با شور در انتخابات شرکت می کنند.
زنگانه خاطرنشان کرد: به همراه اعضای شورای تامین در حال رصد انتخابات هستیم و اخبار خوبی را از شهرستان ها در مورد مشارکت حداکثری می شنویم که البته در حالیست که گلستان استان کشاورزی است و بسیاری درگیر کار و امرار معاش بوده اند .
وی افزود: نظارت بر انتخابات فرایند چند لایه دارد و نامزدها می توانند در تمامی شعب نماینده داشته باشند و حتی در شمارش آرا هم می توانند نظارت کنند،چند ساز و کار نظارتی در بین مجریان وجود دارد که ۱۵۵ نفر بازرس فعال هستند و همین تعداد نماینده ویژه فرماندار نظارت می کنند و ۵۱۰۰ ناظر را شورای نگهبان فعال کرده و در کنار همه اینها نظارت های فرا قوه ای توسط قوه قضاییه وجود دارد با همکاری دادستان ها در قالب شورای پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی که همه ی این موارد اساسا اجازه تخلف و تقلب را نمی دهد.
وی گفت: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۵۱۱۱ ایجاد شده که عموم مردم می توانند سوجریان انتخابات را گزارش دهند و ۱۵۰ بازرس در سطح استان به آن رسیدگی می کنند تا انتخاباتی سالم برگزار شود.
وی ادامه‌داد: کسانی که به دنبال به هم ریختن قواعد انتخابات هستند بدانند که با این فرایندهای نظارتی های ذکر شده ، چنین موضوعی محال است .
زنگانه خاطرنشان کرد: این دولت اخلاق انتخاباتی را کاملا رعایت کرده و در انتخابات مجلس پیشین هیچ گونه لیستی را اعلام نکرد و با بی طرفی تمام و بیان شاخص های نامزد اصلح از کلام مقام معظم رهبری مدظله العالی تلاش کرده مشارکت حداکثری را ایجاد کند.
وی افزود: عمده جریان های سیاسی در بین نامزد ها گزینه دارند و مردم می توانند گزینه اصلح را برگزینند.
 زنگانه یادآور شد: اولویت اصلی ما انتخاباتی با مشارکت بالاست و دوما مردم گزینه اصلح را با توجه به الگویی همچون شهید رییس برگزینند.
استاندار گلستان اظهار کرد: مهمترین موضوع برای ما مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح است و پیروز میدان مردم هستند و رای مردم امانت است و ما از امانت صیانت خواهیم کرد .
وی با اشاره به خدمات دولت در سطح استان گفت: پس از شهادت دکتر رییسی با مدیران عهد بستیم پرچم خدمت را بر زمین نگذاریم و ۳۱۰۰ میلیارد تومان پروژه های نهایی شده را در کمتر از ۵ هفته افتتاح کردیم و حتی پروژه ۱۴ سال برزمین مانده پل میلاد کلاله را افتتاح شد.
وی یادآور شد: در۳۳ ماه خدمت صادقانه شهید جمهور بیش از ۹ هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه راه را افتتاح کردیم و البته از ۹۵ نقطه حادثه خیز ۵۲ نقطه را ایمن سازی کردیم .
استاندار گلستان اظهار کرد: در طول ۳۳ ماه قبل ۱۴۲۰ میلیارد تومان پروژه شرکت توزیع نیروی برق را افتتاح و در حوزه برق منطقه ای ۳۲۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح و ۹ هزار میلیارد تومان پروژه را آغاز کردیم.
زنگانه خاطرنشان کرد: در ۳۳ ماه قبل از ۱۱۰ پروژه نیمه تمام ورزشی ۴۵ پروژه با ۳۲۰ میلیارد تومان تکمیل و بهره برداری شد .
وی گفت: در ۳۳ ماه قبل ۱۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه مدرسه سازی هزینه شد و تقریبا هر هفته یک مدرسه ساخته شد.
استاندار گلستان تصریح کرد: شهید جمهور موافقت کردند گلستان جزو ۴ استان پر تنش آبی کشور باشد و برای رفع تنش آبی گلستان ۱۰۰ چاه جدید حفر، تجهیز و وارد شبکه شد.
وی گفت: در راستای رفع تنش آبی ۵۴۰ چاه موجود استان که بالای ۸۰ درصد چاه ها بود مهندسی مجدد شد، قریب به ۴۷ هزار متر مکعب مخزن جدید ساختیم .
وی افزود: با حمایت شهید جمهور برای خروج از تک منبعی تامین آب ، مجوز ۳۲ میلیون مترمکعب شیرین سازی آب دریا را گرفتیم و همچنین با بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان مسیر تکمیل سد نرماب را طی کردیم و در سفر دوم نیز ۱۵۰۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت.
وی افزود: پروژه های نیمه تمام استان از ۱۲۰۰ به زیر ۸۰۰ پروژه رسیده است.
 
استاندار گلستان اظهار کرد: اعتبارات تملک دارای استان در ۳۳ ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه گذشته از ۵ به ۳۰ هزار میلیارد رسیده و این یعنی توجه یک رییس جمهور به استانی همچون گلستان.
 
وی گفت: در حوزه مسکن در گلستان ۶۶ هزار واحد مسکونی در مراحل مختلف ساخت است و در طول این ۳۳ ماه بیش از ۸۵۰۰ واحد مسکونی افتتاح شد.
 زنگانه خاطرنشان کرد: امیدواریم کسانی که پروژه‌های استان را در آینده افتتاح می کنند نام شهید جمهور که محترم و مغتنم بود را حذف نکنند.
وی گفت: شهید رییسی رییس‌جمهوری بود که برای علاج بخشی خلیج گرگان ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه تخصیص می دهد و پای اجرای طرح گردشگری جزیره آشوراده می ایستد که بیش از ۲۰ سال معطل مانده بود و مجله ساینتس از آن به عنوان پروژه ای موفق یاد کرد.
دکتر زنگانه یادآور شد: از رسانه ها در پیشبرد اهداف استان تقدیر می کنم و امروز گلستان دومین استان امن کشور برای سرمایه‌گذاری شده است.
 
وی ادامه‌داد: ایشان اساسنامه منطقه آزاد اینچه برون تصویب و تاییدیه های آن را گرفت و هیات مدیران آن را منصوب کرد، نقشه آن را ممهور به مهر هیات دولت کردند و امروز پیشرفت منطقه آزاد گلستان با ۷ نقطه دیگر قابل مقایسه نیست.
وی گفت:بزرگراه بندر ترکمن باشی تا اینچه برون به طول ۲۵۰ کیلومتر را مورد تصویب قرار دادند که قرار بود در سفر آتی ایشان عملیات آن آغاز گردید.
زنگانه اظهار کرد: با گاز رسانی روستاهای داشلی برون ، گنبد کاووس به عنوان اولین شهرستان سبز استان تعیین گردید .
وی افزود: در این دولت بیش از ۲۶۰ کیلومتر از رودخانه های استان لایروبی شد.
وی ادامه‌داد: در این دولت شاهد احیای ۱۳۸ واحد راکد در استان و بیش از ۷ هزار واحد در کشور بودیم.
برچسب ها: انتخاب ، پیشرفت ، رای
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر