کد خبر: 1233726
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۵
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: مسئله اصلی دانشگاه‌ها کشور دیپلماسی علمی با سایر دانشگاه‌های ایران و دولت‌های دوست جهت انجام رسالت و مأموریت‌های در سطح ملی و منطقه‌ای است.

جوان آنلاین: سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در سومین نشست هم اندیشی اعضای هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام گفت: آنچه در آینده شاهد آن خواهیم بود کاملاً از آنچه که تاکنون در مقیاس ملی، منطقه‌ای و جهانی رخ داده متفاوت است.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه ما امروز شاهد نوعی تغییرات بزرگ در تأثیرات فناوری‌های پیشرفته در مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، دفاعی، امنیتی و رسانه‌ای هستیم خاطرنشان ساخت: مسئله اصلی کشور عزیزمان ایران و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی ایران و به طور خاص مراکز علمی پژوهشی نظامی مثل دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام، این است که چگونه با دیپلماسی علمی و برقراری تعاملات علمی، فنی و پژوهشی هدفمند با سایر دانشگاه‌های ایران و دولت‌های دوست، با مؤسسات و شرکت‌های دانش بنیان داخلی و خارجی و تبادلات دانشی می‌تواند از ظرفیت‌های یکدیگر در انجام رسالت و مأموریت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سطح ملی و منطقه‌ای به طور خاص کشورها و دولت‌ها و کشورهای جهان اسلام مثل اندونزی و مالزی و قاره‌ای مانند چین، هند و روسیه استفاده کند.

عضو هیئت دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام با اشاره به برخی از محورهای دیپلماسی علمی و تعاملات دانشی گفت: برگزاری یا مشارکت در نشست‌ها و همایش‌های بین‌المللی و نمایشگاه‌های بین‌المللی و جشنواره‌های بین‌المللی با موضوعات مورد نیاز سپاه و کشور و طراحی و اعطای جایزه و نشان علمی بین المللی به اسم یکی از چهره‌های شهدای بین‌المللی مثل شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله محورهای دیپلماسی علمی است.

سرلشکر صفوی با اشاره بر ضرورت استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه‌های سپاه و حتی نیروهای مسلح و یا کشور برای تدریس در دانشگاه‌های کشورهای جبهه مقاومت و یا سایر کشورهای ۱۵ کشور همسایه بر ایجاد بازار مشترک در حوزه علوم و فناوری‌های نوظهور با کشورهای همسایه تاکید کرد.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس خاطرنشان ساخت: جذب افراد تحصیل کرده مومن و توانمند چند زبانه برای برقراری تعاملات با اساتید و اندیشمندان جهان اسلام و ایجاد اندیشکده‌ها و پژوهشکده‌ها یا حداقل مراکز و گروه‌های پژوهشی برای مناطق و کشورهای دوست و دشمن مثل اندیشکده مقابله با صهیونیسم از دیگر محورهای دیپلماسی علمی است.

صاحب نظر نظریه شکل گیری قطب قدرت جهان اسلام در هندسه نظم جدید جهانی گفت: اساتید این دانشگاه باید در حوزه نظریه پردازی در علوم مختلف اهتمام داشته باشند.

سرلشکر صفوی با تأکید بر برگزاری بازدیدها و سفر علمی و فرصت‌های مطالعاتی برای دانشجویان و اساتید تصریح کرد: جذب دانشجویان خارجی و یا برگزاری دوره‌های آموزشی میان مدت در دانشگاه‌های مختلف نیروی دریایی، نیروی هوایی، حفاظت اطلاعات، دافوس و … از دیگر محورهای دیپلماسی علمی و تعاملات دانشی است که دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام می‌تواند از آن بهره ببرد

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار