کد خبر: 1233670
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۱
یکی از مسئولان جنبش انصارالله با بیان اینکه سرویس‌های امنیتی یمن، هوشمندانه تحرکات جاسوسی دشمن آمریکایی-صهیونیستی را رصد می‌کنند تاکید کرد کشف و انهدام یک شبکه جاسوسی دشمن در این مرحله مهم، دستاوردی بزرگ برای همه یمنی‌هاست.

جوان آنلاین:  در پی کشف و انهدام یک شبکه جاسوسی آمریکایی- اسرائیلی در یمن، «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله در این زمینه اعلام کرد: کشف یک شبکه بزرگ جاسوسی آمریکایی- اسرائیلی توسط سرویس‌های امنیتی یمن، در مرحله مهم و حساسی در تاریخ بزرگ کشور ما رخ داده است.

وی در گفتگو با المیادین اظهار داشت: دستاوردی که سرویس‌های امنیتی یمن در کشف یک شبکه بزرگ جاسوسی آمریکایی- اسرائیلی به دست آوردند، یک پیروزی برای همه مردم یمن و نتیجه پایداری و مقابله مستمر آنها با توطئه‌های شیطانی غرب است.

علی القحوم افزود: دستاورد تاریخی دستگاه‌های امنیتی یمن ثابت و تایید می‌کند که کشور ما یک کشور بزرگ و محوری است که در همه زمینه‌ها و رویارویی‌ها در نبرد نظامی، امنیتی و سایر عرصه‌ها پیروز شده است.

این مسئول انصارالله تصریح کرد: این دستاورد بیانگر افزایش توانمندی‌های نظامی و امنیتی و پیشرفت صنایع نظامی و امنیتی یمن در همه انواع آن است.

علی القحوم تاکید کرد: این دستاورد همچنین نشان دهنده یک تغییر بزرگ در روند جنگ اطلاعاتی محسوب می‌شود و ثابت می‌کند که نیروهای امنیتی یمن در آماده باش کامل هستند و به شکل کامل و مستقیم، جاسوسان و ابزارهای مورد استفاده سازمان جاسوسی آمریکا را زیر نظر دارند.

وی با اشاره به اینکه پیام این دستاورد امنیتی -اطلاعاتی یمن کاملاً روشن است گفت: ما آماده شکست توطئه‌ها و پروژه‌های خرابکارانه دشمن هستیم و این یک گام اولیه محسوب می‌شود. ما بر کار طولانی مدت خود در پاکسازی یمن از شبکه‌های جاسوسی و مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی تاکید می‌کنیم.

این عضو انصارالله درباره اهمیت زمانبندی این عملیات مهم سرویس‌های امنیتی یمن اظهار داشت: این دستاورد امنیتی در مرحله مهم و حساسی از تاریخ بزرگ یمن و در زمانی انجام شد که یمنی‌ها موضع مهم و تاثیرگذاری برای حمایت از غزه و فلسطین اتخاذ کرده‌اند.

علی القحوم در پایان گفت: یمن یک کشور مستقل قدرتمند است که از جغرافیا و مرزهای زمینی و دریایی خود محافظت می‌کند و همچنین حافظ منافع اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، فکری و علمی خود است.

شب گذشته، سرویس‌های امنیتی دولت یمن از کشف، انهدام و دستگیری اعضای یک شبکه جاسوسی آمریکایی-اسرائیلی در یمن خبر دادند.

براساس بیانیه سرویس‌های امنیتی یمن، این شبکه جاسوسی اقدامات جاسوسی و خرابکارانه متعددی طی چند دهه در موسسات دولتی و غیر دولتی در راستای اهداف دشمن انجام داده است.

اعضای این شبکه جاسوسی مستقیما به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا وابسته بودند و دستگاه‌ها، ابزار آلات و فن‌آوری‌های پیشرفته‌ای برای انجام فعالیت‌های خود در اختیار داشتند. هدایت این شبکه جاسوسی توسط افسران اطلاعاتی آمریکایی بود که به عنوان دیپلمات در سفارت آمریکا در یمن فعالیت می‌کردند.

بعد از خروج سفارت آمریکا از صنعاء ارتباط عناصر شبکه جاسوسی با کارفرمایانشان با انجام طرح‌های تخریبی تحت پوشش سازمان‌های بین المللی ادامه پیدا کرد.

این شبکه برای چند دهه بر مراکز تصمیم گیری کشور یمن تاثیر گذاری کرده و در بسیاری از سازمان‌های دولتی نفوذ داشت و توانسته بود در تمامی ابعاد زندگی مردم این کشور نفوذ داشته باشد و به بازوی اصلی انجام طرح‌های دشمن آمریکایی و اسرائیلی در جمهوری یمن تبدیل شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار