کد خبر: 1232250
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۳:۲۰
به گفته استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه تاکنون بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه هدایت شده است، در مورد اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در استان گفت: پروژه‌هایی که در این مدت افتتاح می‌شود باید همان روز نیز به بهره‌برداری برسد و خدمات رسانی‌شان به شهروندان آغاز شود. 

محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به روند احیای دریاچه ارومیه و نگاه ویژه رئیس‌جمهور شهید به احیای این دریاچه و تفیض اختیارات ویژه به استان از سوی ایشان گفت: با اتمام کانال بادین‌آباد به عنوان آخرین پروژه سخت‌افزاری احیای دریاچه ارومیه که با اهتمام جدی دولت سیزدهم تکمیل شد، پروژه‌های سخت‌افزاری احیای دریاچه ارومیه نیز به اتمام رسید. وی اجرای پروژه‌های نرم افزاری احیای دریاچه ارومیه از جمله تغییر الگوی کشت و استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری را یادآور شد و افزود: در این زمینه وزارت جهاد کشاورزی باید اهتمام ویژه‌ای داشته باشد تا شاهد اجرای برنامه‌های نرم‌افزاری در روند احیای دریاچه ارومیه باشیم. دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه به تأثیر بارش‌های اخیر، مدیریت منابع آبی، رهاسازی آب سد‌ها و جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز در بهبود وضعیت دریاچه نیز اشاره کرد و گفت: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب حقابه در سال آبی جاری برای دریاچه ارومیه پیش‌بینی شده بود که با برنامه ریزی‌های انجام شده و مدیریت منابع آبی، تاکنون بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه هدایت شده است. معتمدیان با اشاره به احیای تالاب‌های اقماری دریاچه ارومیه در دولت سیزدهم اظهار داشت: با مدیریت آب‌های رهاسازی شده از سد‌ها و تأمین حقابه لازم تالاب‌های اقماری دریاچه ارومیه احیا شده و ۸۵ میلیون مترمکعب آب به تالاب‌ها رهاسازی شده است. استاندار آذربایجان غربی گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی آذربایجان غربی با ارائه مستند و شفاف بر مبنای اطلاعات لازم از دستاورد‌های دولت سیزدهم به مردم امیدآفرینی را در جامعه افزایش دهند. 
 اهتمام ویژه برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام 
استاندار آذربایجان غربی با تأکید بر اراده برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام در استان گفت: در کنار اهتمام جدی برای به پایان رساندن پروژه‌ها، پروژه‌هایی که در این مدت افتتاح می‌شود باید همان روز نیز به بهره‌برداری برسد و خدمات لازم را به مردم ارائه دهند. معتمدیان به اجرای بخش عمده مصوبات سفر‌های شهرستانی نیز اشاره کرد و افزود: در روند اجرای مصوبات سفر‌های شهرستانی هیچ پروژه‌ای نباید بلاتکلیف باشد و در برخی از موارد نیز مسائل و مشکلات موجود رفع و با تأمین اعتبار مورد مصوبات باقیمانده نیز اجرایی شوند. استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به تکمیل و بازسازی آخرین واحد‌های آسیب‌دیده از زلزله شهرستان خوی در سریع‌ترین زمان ممکن اظهار داشت: با تأمین بخشی از اعتبارات مورد نیاز تکمیل واحد‌های احداثی زلزله شهرستان خوی به‌زودی شاهد اتمام احداث تمامی واحد‌های تخریبی خواهیم بود.

برچسب ها: دریاچه ارومیه ، آب ، حقابه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار