کد خبر: 1230861
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده شهید رئیسی تبیین کردند
پیام قدرت ایران یک‌بار دیگر صادر شد: ما مردمی معنویت‌گرا و معاداندیش هستیم و با زبان تشییع میلیونی خدمتگزاران مردم، با جهان سخن می‌گوییم. رهبر معظم انقلاب نیز با اشاره به حضور مردم در تشییع رئیس‌جمهور که از دید مهمانان خارجی دیدارکننده با ایشان هم پنهان نمانده بود، آن را پیامی به دنیا به نفع جمهوری اسلامی توصیف کردند که ریشه مردمی جمهوری اسلامی و قوت آن را نشان داد؛ قدرت و قوتی که در عمق جامعه و ملّت ایران ریشه دارد

جوان آنلاین: هفته‌ای که گذشت، اگرچه هفته‌ای بسیار تلخ بود و ملت قدرشناس ایران و بلکه بسیاری از ملت‌های اسلامی دو چهره تراز انقلاب و اسلام را از دست دادند، اما حضور میلیونی مردم در آیین‌های تشییع شهدای خدمت در شهر‌های مختلف کشور و حضور سران و نمایندگان بیش از ۶۰ کشور جهان در تهران برای ادای احترام به رئیس‌جمهور شهید، دکتر رئیسی و یارانش، نشان از جایگاه و اعتبار داخلی و بین‌المللی آنان داشت. 

دکتر سید‌ابراهیم رئیسی، عصر پنج‌شنبه و پس از تشییع میلیونی و به‌یادماندنی پیکر مطهرش در تبریز، قم، تهران و بیرجند، همچون نگینی درخشان در میان اشک و اندوه زائران و مجاوران حرم رضوی در مشهد مقدس تشییع و در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) آرام گرفت. 

پیکر‌های مطهر شهدای خدمت، میهمان هر شهر و دیاری که بودند، صحنه حضور چندصدهزار نفری و بلکه میلیونی ملت پاکباخته‌ای بودند که برای قدرشناسی از خدمات رئیس‌جمهور انقلابی و خستگی‌ناپذیر آمده بودند. حضور باشکوه قدرشناسی ملت از خادمان خود البته منحصر به همین چند شهر نبود، بلکه اقصی نقاط کشور از روستا‌های دورافتاده تا شهر‌ها و مراکز استان‌ها در مساجد، تکایا، میادین آیینی، ترجمان جایگاه، ارزش و اعتبار و محبوبیت آیت‌الله رئیسی نزد ملت بود؛ چه آن روزی که مردم نگران از سرنوشت بالگرد حامل رئیس‌جمهور برای سلامتی او و تیم همراهش دست به دعا برداشتند و چه آن روز‌هایی که پیکر‌های مطهر شهدا از شهری به شهر دیگر تشییع شدند. رئیس‌جمهور گویی با شهادت خود هم چهره‌ای مقتدرانه و عمق مردمی نظام اسلامی را به جهان مخابره کرد، چنانکه این مهم در بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار خانواده شهید رئیسی هم مورد اشاره قرار گرفت. 

بروز قدرت جمهوری اسلامی در عمق جامعه ایران

چهارشنبه شب منزل شهید سید‌ابراهیم رئیسی، میزبان رهبر معظم انقلاب بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در منزل حجت‌الاسلام والمسلمین شهید دکتر رئیسی و دیدار با خانواده ایشان، رئیس‌جمهور فقید را مظهر شعار‌های انقلاب اسلامی دانستند و اظهار ارادت مردم به ایشان را پیامی به دنیا به نفع جمهوری اسلامی توصیف کردند. 

در این دیدار که حجت‌الاسلام‌والمسلمین علم‌الهدی، سرکار خانم دکترعلم‌الهدی همسر شهید رئیسی، فرزندان و بستگان ایشان حضور داشتند، رهبر معظم انقلاب اسلامی، فقدان آقای رئیسی را خسارتی سنگین و غیرقابل جبران برای کشور توصیف کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به حضور مردم در تشییع رئیس‌جمهور که از دید میهمانان خارجی دیدارکننده با ایشان هم پنهان نمانده بود، آن را پیامی به دنیا به نفع جمهوری اسلامی توصیف کردند که ریشه مردمی جمهوری اسلامی و قوت آن را نشان داد؛ قدرت و قوتی که در عمق جامعه و ملت ایران ریشه دارد. 

آقای رئیسی بعد از حیات‌شان هم خدمات ارزنده‌ای به کشور کردند

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه این دیدار با تأکید بر اینکه خدمات خالصانه رئیس‌جمهور فقید فقط به دوره حیاتش خلاصه نمی‌شود، افزودند: آقای رئیسی بعد از حیات‌شان هم خدمات ارزنده‌ای به کشور کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین به اظهار لطف، محبت و ارادت مردم پس از وقوع حادثه در شهر‌های مختلف، اشاره کردند و افزودند: این اجتماعات که با دعا و روضه برای سلامتی رئیس جمهور همراه بود، نشان‌دهنده دلبستگی مردم به انقلاب و شعار‌های انقلاب اسلامی است. ایشان با بیان اینکه شهید رئیسی مظهر شعار‌های انقلاب اسلامی بود، فرمودند: حرف‌های اصلی انقلاب از زبان رئیس‌جمهور خارج می‌شد و ایشان این شعار‌ها را شعار‌های خود قرار داده بود. رهبر انقلاب اسلامی در پایان این دیدار ضمن دعا و طلب مغفرت برای حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، برای بازماندگان ایشان از درگاه خداوند صبر مسئلت کردند. 

آخرین سفر استانی رئیس‌جمهور

روز پنج‌شنبه، اما گویی آخرین سفر استانی رئیس‌جمهور بود. پس از تشییع باشکوه و میلیونی شهدای خدمت در تهران، پیکر‌های مطهر رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی و دو تن از همراهانش در حادثه سقوط بالگرد برای تشییع بر دستان مردم خراسان‌جنوبی به میدان جانبازان بیرجند رسید. 

هواپیمای حامل پیکر آیت‌الله رئیسی و دو تن از همراهان حوالی ساعت۶:۳۰ صبح در فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند به زمین نشست تا مردم خراسان‌جنوبی ناباورانه رئیس‌جمهور شهید و نماینده خود در مجلس خبرگان رهبری را تا حرم رضوی و خانه ابدی بدرقه کنند. علت انتخاب بیرجند برای مراسم وداع و تشییع این است که آیت‌الله رئیسی علاوه بر سه دوره نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری، به این استان تعلق خاطر داشت و آن را بار‌ها در سخنانش مطرح کرده بود، مردم خراسان‌جنوبی نیز به خادم ملت، علاقه و ارادت خاصی دارند. 

خادم‌الرضا در آغوش امام‌رضا (ع)

بالاخره انتظار‌ها به سر آمد و مردم مشهدالرضا، دیگر شهرستان خراسان‌رضوی و نیز استان‌های همجوار حماسه‌ای دیگر بر تارک تاریخ این سرزمین خلق کردند. 

پیکر خادم‌الرضا و سید محرومان شهید سید‌ابراهیم رئیسی با مشایعت تاریخی ملت ایران در خطه خورشید و در مشهدالرضا، در رواق «دارالسلام» حرم علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) و در آغوش سلطان مهربانی‌ها و ضامن آهو به خاک سپرده شد و آرام گرفت. مردم مشهد در استقبال و میزبانی از پیکر آیت‌الله شهید سید‌ابراهیم رئیسی با حضور میلیونی خود یکی از تاریخی‌ترین آیین‌های تشییع را در تاریخ ایران اسلامی به نمایش گذاشتند تا روز بدرقه خادم‌الرضا در شهر نور را در سوم خردادماه۱۴۰۳، در تاریخ به عنوان برگی زرین از قدرشناسی خود از خدمتگزاران و محروم‌نوازان ماندگار کنند. جمعیت میلیونی حاضر در آیین تشییع پیکر شهید خدمت که از ساعت‌ها قبل در مسیر اعلام‌شده در میدان ۱۵خرداد تا میدان بیت‌المقدس مشهد حضور پیدا کرده بودند، با اشک دلتنگی و آه حسرت پیکر آیت‌الله شهید سید‌ابراهیم رئیسی، شهید مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی و قائم‌مقام پیشین آستان قدس رضوی و نیز سردار شهید سیدمهدی موسوی، رئیس تیم حفاظت رئیس‌جمهوری را در مسیر تعیین شده تا حرم مطهر رضوی مشایعت کردند. حاضران در این آیین باشکوه اعم از پیر و جوان و زن و مرد، پیکر خادم‌الرضا را تا آغوش امام مهربانی‌ها همراهی کردند و با ذکر «آمدم‌ای شاه پناهم بده» بار دیگر ارادت و خلوص خود را به نمایش گذاشتند. 

شهید سیدابراهیم رئیسی نامش به نیکی و با افتخار در دل میلیون‌ها ایرانی ثبت شد و یادش در خاطر تاریخ به واسطه خدمت‌های بی‌کرانش به محرومان، نیازمندان و آحاد ملت قدرشناس که در تشییع و بدرقه‌اش سنگ‌تمام گذاشتند، ماندگار و ابدی شد و همین خدمت‌های بی‌مزد و منت و شخصیت جامع‌الاطراف او بود که سید را به عناوینی چون: سیدمحرومان، شهید‌جمهور، شهید ثانی، خادم ملت، خادم‌الرضا، یاور رهبر، یار محرومان و رهرو شهید رجایی متصف و جاودانه کرد.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
Mohieddin
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۵
0
0
شهید رئیسی بی اعتناع به تبلیغات منفی دشمن داخلی و خارجی ب
جهاد گونه و بحالت انقلابی به ترمیم مشکلات پیش آمده در ندانمکاری ها کل نظام پرداخت مردم نجیب ایران اما خادم اسلام و ایران را خوب شناختند .
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار