کد خبر: 1229169
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۰
در جلسه پیگیری پروژه‌های مشترک با کشور‌های خارجی مطرح شد

جوان آنلاین: در جلسه پیگیری طرح‌ها و پروژه‌های مشترک همکاری با کشور‌های خارجی اعلام شد، در ۸۰۰ مذاکره انجام شده با سران کشور‌های خارجی تاکنون ۲۵۰ تفاهمنامه، ۱۷۶ توافقنامه و ۱۲۱ قرارداد در حال اجرایی و عملیاتی شدن است. 
به گزارش ایرنا، محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور در این جلسه که معاونین وزارتخانه‌های مربوطه حضور داشتند، با اشاره به موفقیت سیاست خارجی دولت سیزدهم در گسترش ارتباطات و دیپلماسی بین‌المللی تأکید کرد: در این دولت با کشور‌های همسو، همسایگان و مستقل روابط بسیار مستحکمی برقرارشده است و همچنین عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های مهم بین‌المللی امکانات و ظرفیت‌های فوق العاده‌ای است که باید وزارتخانه‌های ذی‌ربط تفاهم‌ها، توافق‌ها و قرارداد‌های سفر‌های خارجی رئیس‌جمهور را پیگیری و عملیاتی نمایند. 
معاون اول رئیس‌جمهور تأکید کرد: یک طرف مهم مذاکرات رئیس‌جمهور و مقامات دولتی با سران سایر کشورها، دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها هستند که معاونان مربوطه برای پیگیری طرح‌ها و پروژه‌های مشترک همکاری با کشور‌های خارجی مسئولیت جداگانه و ویژه‌ای برای عملیاتی شدن توافقات صورت گرفته با کشور‌ها را دارند. مخبر از معاونین وزارتخانه‌های پیگیر طرح‌های مشترک همکاری با کشور‌های خارجی خواست تا ظرف ده روز آینده در یک برنامه عملیاتی زمانبندی شده تمامی توافق‌ها، تفاهم‌ها و قرارداد‌ها پیاده‌سازی و تدوین و براساس آن گزارش عملکرد ماهانه ارائه شود. 
در این جلسه اعلام شد در ۸۰۰ مذاکره انجام شده با سران کشور‌های خارجی تاکنون ۲۵۰ تفاهمنامه، ۱۷۶ توافقنامه و ۱۲۱ قرارداد در حال اجرایی و عملیاتی شدن است.

برچسب ها: مذاکره ، تفاهمنامه ، مخبر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار