کد خبر: 1228433
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۲
رئیس‌جمهوری آذربایجان ضمن تاکید بر آنکه باکو به دنبال جنگ نیست، نسبت به صادرات تسلیحات به ارمنستان هشدار داد.

جوان آنلاین: خبرگزاری دولتی آذرتاج به نقل از سخنرانی روز گذشته «الهام علی‌اف» در شهر آزاد شده شوشا نوشت: ما هرگز به دنبال جنگ نبودیم و امروز نیز طالب آن نیستیم. به جنگ نیازی نداشته و می‌خواستیم اراضی خود را پس بگیریم.

این رسانه آذربایجانی به نقل از علی اف نوشت: سیاست ما بر مبنای عدالت و قوانین بین المللی است. اگر ببینیم که نیروهای انتقامجو دوباره در ارمنستان سر برآورده، فرانسه تسلیحات مرگبار در اختیار ارمنستان قرار داده و این تسلیحات به سطحی بحرانی برسند، کسی دلخور نشود. همه از توانایی ارتش و عزم راسخ ما آگاهند. هیچ کسی نمی تواند در برابر ما بایستد.

وی با انتقاد از فعالیت های ۲۸ سال گذشته گروه مینسک، آن را "علیه مردم جمهوری آذربایجان" خواند و "وعده های کذب و انفعال" این گروه را عامدانه دانست.

رئیس جمهوری آذربایجان گفت: آنها به دنبال حل مشکل نبودند. اراضی ما را به ارمنستان وعده داده بودند. امروز اراضی منطقه قزاق که در سال های ۱۹۹۰ و ۱۹۹۲ اشغال شده بودند، بدون شلیک یک گلوله به ما بازگردانده شدند. فرآیند تعیین حدود و میله گذاری تحت شرایط ما در حال انجام است و این یک پیروزی دیگر برای ماست.

وی افزود: ما از لحاظ اقتصادی، سیاسی، نظامی و تمامی جوانب کشور پیشرو در منطقه قفقاز بوده و تمامی کشورها باید ما را به حساب بیاورند.

علی‌اف متذکر شد که اگر ایروان و شرکایش، باکو را به حساب نیاورند، پشیمان خواهند شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار